Reklam
  • Reklam
HERKESİN BELEDİYESİ
Reklam

HERKESİN BELEDİYESİ

02 Ağustos 2018 - 06:13
Reklam

Edirne Belediye Meclis toplantısında konuşan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Hakkari’deki kalleş saldırıyı kınadı. Edirne Belediyesi’nin ‘herkesin belediyesi’ olduğunu söyleyen Gürkan, “hata yapabiliriz ama kastımız yoktur” açıklamasında bulundu.

Edirne Belediye Meclisinin Ağustos ayı toplantısı dün saat 14.00’te Belediye Meclis Salonunda 6 gündem maddesiyle gerçekleştirildi.

Meclis bir önceki toplantıya ait tutanağın okunmasıyla başlayıp, iki adet açık kasa kamyonet araçlarının eklenmesi, Fen İşleri Müdürlüğünün yazısı ve Çevre Koruma ve Kontrol Birimine ait ödeneklerin Temizlik İşleri Müdürlüğüne aktartılması ve Temizlik İşleri Müdürlüğünün yazısının okunması hususlarıyla devam etti.

Ardından Edirne Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odasının Edirne Merkez Taksici esnafına taksimetre ücret tarifelerine zam yapılması talepleri, arsa satışı ile ilgili Emlak ve İstimlâk Müdürlüğünün yazısı ve imar komisyon raporları görüşüldü. Tüm maddeler aynı şekilde kabul edildi.

KABUL EDİLEMEZ, KINIYOR VE LANETLİYORUZ

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, astsubay eşini ziyarete gittiği üs bölgesinden evine dönen Nurcan Karakaya'nın kullandığı otomobilin geçişi sırasında, PKK'lı teröristlerin önceden tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu Nurcan Karakaya yaşamını yitirmiş, 11 aylık bebeği Mustafa Bedirhan Karakaya ise ağır yaralanmıştı. Hastaneye kaldırılan Mustafa Bedirhan Karakaya da tedavi gördüğü Yüksekova Devlet Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Kalleş saldırı hakkında açıklamalarda bulunan Gürkan, “Kim yaparsa yapsın, hangi gerekçe ile yaparsa yapsın terörün kabul edilmesi mümkün değildir. Hele ki 11 aylık bir bebeğe, bir kadına, bir anneye yapılması hiç kabul edilecek bir şey değildir. Bebeğimize ve annesine rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Edirne Belediye Meclisi olarak tüm terör örgütlerini en şiddetli şekilde kınıyor ve lanetliyoruz” diye konuştu.

HERKESİN BELEDİYESİ

Belediyenin, “herkesin Belediyesi” olduğunu ifade eden Gürkan,  “Edirne Belediyesi gerçekten uygulamalarında partizanlık yapmayan bir belediye. Bunu da kimsenin yaptı diyebileceğini zannetmiyorum. Edirne Belediyesi’nde ne meclis üyeleri ne belediye başkanı bugüne kadar belediye hizmetleri ile ilgili en küçük bir partizanlık yapmamıştır.” dedi.

HATA YAPABİLİRİZ AMA KASTIMIZ YOKTUR

Gürkan, “Kuşkusuz aldığımız her kararın mutlak surette başarılı olduğunu ya da doğru olduğunu savunamayız. Zaten sistem de bunun için var. Anayasa’da diyor ki, “ İdare’nin her türlü denetime tabidir”. Elbette hatalarımız vardır eksiklerimiz vardır. Ama ben iddia ile şunu söylüyorum. Kastımız yoktur. Hata yapabiliriz eksik bırakabiliriz ama kastımız yoktur. Önemli olan da budur. Hata çünkü düzeltilebilir. Eksikler kapatılabilir, tamamlanabilir.” şeklinde konuştu.

Kaynak: ŞENER URFA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKMEŞE’YE YÜKLENDİ
AKMEŞE’YE YÜKLENDİ
KİMSENİN BAŞINI ÖNE EĞMEDİM
KİMSENİN BAŞINI ÖNE EĞMEDİM