HİSARCIKLIOĞLU’NDAN ODALARA ÖVGÜ

HİSARCIKLIOĞLU’NDAN ODALARA ÖVGÜ

13 Eylül 2017 - 05:28

 

Edirne Ticaret Borsası’nda Elektronik Satış Salonu ve Lisanslı Depo’nun açılışına katıldıktan sonra bir restoranda gerçekleşen “Edirne Ekonomi İstişare Toplantısı” nda konuşan Hisarcıklıoğlu çeşitli konular hakkında da bilgiler verdi.

BAŞLIK

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Edirne’de katıldığı Ekonomi İstişare Toplantısında “Edirne Ticaret ve Sanayi Odası, 365 Oda arasından ilk 30’dadır. Bu da Recep Zıpkınkurt sayesinde olmuştur. Bunu unutmayın” dedi.

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Edirne’de katıldığı Ekonomi İstişare Toplantısında çeşitli konularda önemli açıklamalarda bulundu. Hisarcıklıoğlu’nun Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nın Türkiye’deki 365 oda arasından ilk 30’a girmesinde Recep Zıpkınkurt’un büyük payı olduğunu belirtti. Hisarcıklıoğlu; “Özay kardeşimin çalışmalarında başarılıydı zaten ama Recep kardeşim odalar arasında kısa zamanda 365 oda arasından ilk 30’a gelmeyi başardı. Özay da Recep sayesinde Edirne’de çok ileri seviyelere gelerek çok iş yaptık. Bunu unutmayın” dedi.

 

HAMZABEYLİ TIR PARKI İNŞAATI

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt toplantıda yaptığı konuşmada farklı konulara değindi. Zıpkınkurt yaptığı konuşmada; 2015 Mart ayında Odamız tarafından yapımına başlanan Hamzabeyli Tır Parkı inşaatını adım adım takip ederek, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nın ve İlimizin geleceğine yatırım yaptık. Odamıza yarına dönük bir gelir kaynağı yaratırken, İlimize ve ülkemize yakışır bir tesis kazandırdık.

 

“DÖVİZ GİRDİSİNİN KAPILARI AÇILDI”

“Yurtdışından Gelen Yabancı Uyruklu Kişilerin Araç Ve Makinelerinin Tamir Ve Bakımını Edirne’de Yaptırabilmelerine Imkan Sağlamak Için, 2013 Yılında Trakya Gümrük Ve Tİcaret Bölge Müdürlüğü İle Protokol İmzaladık.

Atılan Bu Adım, 4 Yıldır Sanayi Esnafımıza Para Kazandırmakta, İlimiz Edirne’ye Döviz Girdisi Sağlamaktadır”

 

“KÜSİ ZİYARETLERİ İLE FİRMALAR BİZE DEĞİL, BİZ FİRMALARA GİDİYORUZ”

“Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliğinde (KÜSİ) paydaşlar arasındaki sinerjiyi artırmak, sanayimizi rekabet gücü ve katma değeri yüksek, yenilikçi ürünler üretebilen ileri teknoloji ağırlıklı ve sürdürülebilir bir yapıya kavuşturmak amacıyla oluşturulan İl Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Planlama ve Geliştirme Kurulu olarak, şimdiye kadar İlimizde benzeri görülmeyen bir şekilde, sanayicimizin ayağına giderek, kendilerini birebir olarak devlet destekleri ve faydalanabileceği diğer destekler hakkında danışmanlık veriyoruz”

 

“KADIN GİRİŞİMCİLİĞİ KONUSUNDA BÜYÜK BİR ADIM ATILDI”

“Edirne Kadın Girişimciler Kurulu ile ortak çalışmalarımız doğrultusunda köy kadınlarını girişimci yaptık. Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında köyden kente göçün önünü kesmeye çalıştık.Köy kadınları kendi bahçelerinde ürettikleri sebze ve meyveler ile evlerinde hazırladıkları yiyecek ve ürünleri satışa sunduğu Kırsalın Doğal Pazarı ile para kazanmaya başladı”

 

VİZE SORUNU

“İlgili makamlar ile görüşerek işadamlarımızın Konsolosluklarda yaşadığı vize sorununu dile getirdik. Hatta bunu Bulgaristan Başbakanı’na kadar ilettik. Artık iş adamlarımız vize alırken eski zorluk ve sıkıntıları yaşamamaktadır. Belki de dönemimizin en önemli kazanımlarından biri bu oldu”

 

VAKIF KİRACILARINA DESTEK

“Odamızın girişimleri, Edirne Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nün çabaları ve çalışmalarıyla 2017 yılında vakıf kiracılarının kira oranı minimumda kaldı. Yeni dönem hedefimiz ise destekleriniz ile Edirne’ye kapalı ve açık alandan oluşan, yılda en az 4 kez fuar yapabilecek, balkanlara da hizmet verecek olan fuar alanı yapmaktır” ifadelerini kullandı

Bu haber 2253 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Edirne'de şiddetli fırtına
Edirne'de şiddetli fırtına
HAYDİ HAYIRLISI
HAYDİ HAYIRLISI