Reklam
  • Reklam
“İLK KAZMAMIZI VURACAĞIZ”
Reklam

“İLK KAZMAMIZI VURACAĞIZ”

07 Temmuz 2018 - 06:08
Reklam

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Temmuz Ayı olağan toplantısında yaptığı konuşmada alt yapı çalışmaları hakkında önemli bilgiler verdi. Başkan Gürkan; “Mali kontroller tamamlandı. Sözleşmeye davet yazımızı yazıyoruz. 10 gün içinde sözleşmemizi yapacağız, kredimizi alacağız ve hemen ardından da ilk kazmamızı vuracağız halkımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

Edirne Belediye Meclisi’nin Temmuz Ayı Olağan Toplantısı Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın başkanlığında toplandı. Olağan toplantıda gündemde 10, gündem dışı 6 madde görüşüldü. 657 yıllık gelenek olan Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne sayılı günler kala yapılan düzenleme ve değişiklikler hakkında bilgiler veren Gürkan; “Tarihi geleneği, Türk’ün ata sporunu yaşatmaya devam edeceğiz” şeklinde düşüncelerini özetledi.

 

BAŞKANDAN ANLAMLI DAVRANIŞ

Meclis gündeminde yer alan 2. madde “İçkili Yerler Bölgesi ile ilgili Zabıta Müdürlüğü’nün yazısını geri çekti. Başkanın bu anlamlı davranışın sebebiyse bahsi geçen yere yakın olan çocuk parkıydı. İlgili kurumların sakınca görmediğini belirtmesine rağmen Başkan Gürkan; “Polis raporuna baktığımızda Masal Diyarı Çocuk Evi ve Engelsiz Yaşam Merkezi var ama onlarla ilgili yasal sınırlar için bir sakınca olmadığını yazmışlar. Ama söz konusu çocuklarsa bir kez daha bakmakta fayda var. 1 ayla bir şey kaybedilmez” ifadelerini kullandı.

 

“REKOR BEKLİYORUZ”

Kırkpınar’a katılan güreşçilerin sayısının diğer yıllara göre daha da artacağını belirten Gürkan; “Her yıl kendi rekorumuzu kırdık” ifadelerini kullandı. Araç sahiplerinin, Kırkpınar süresince Sarayiçi’ndeki otoparklardan ücretsiz olarak faydalanabileceğini belirten Gürkan, “Ücret almak isteyen olursa Edirne Belediyesi’ne ya da emniyet ekiplerine lütfen bildirin. Ancak Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Saray Kazısı’nın olduğu Fatih Köprüsü Bölgesi’ni ören yeri ilan ettiği için yaya giriş-çıkışları Fatih ve Kanuni Köprüsü’nden; araç girişleri ise Saraçhane tarafından sağlanacak. Bu nedenle bir takım sıkıntılar yaşayacağız. Vatandaşlarımızın mümkün olduğunca Saray’a gelirken kendi araçları ile gelmemeleri toplu taşımaları kullanmalarını şimdiden tavsiye ederim. Bu yıl yine pehlivan katılımında rekor bekliyoruz. Her yıl kendi rekorumuzu kırdık. Geçtiğimiz yıl 2 bin 199 pehlivan kayıt yaptırmıştı. Bu yıl bu sayının yukarı çıkması muhtemel” şeklinde konuştu.

 

“İLK KAZMAMIZI VURACAĞIZ”

Edirnelilere müjdeli bir haber de veren Gürkan, “Altyapı ihalemiz Kamu İhaleler Kurumu tarafından oybirliğiyle onaylandı. Mali kontroller tamamlandı. Sözleşmeye davet yazımızı yazıyoruz. 10 gün içinde sözleşmemizi yapacağız, kredimizi alacağız ve hemen ardından da ilk kazmamızı vuracağız halkımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi. Toplantıda görüşülen diğer maddeler ise; Arsa Satışları ile ilgili muhtelif tarihlerde alınan meclis kararlarının tashih edilmesi ile ilgili Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün yazısı. İçkili Yerler Bölgesi ile ilgili Zabıta Müdürlüğü’nün yazısı. Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı kurulacak olan Yaşam Merkezine ait Yaşam Merkezi Yönetmeliği ile ilgili Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün yazısı. 657. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri ve Kültür Etkinlikleri haftası boyunca vatandaşların Sarayiçi yerleşkesi Kırkpınar alanına ulaşımının sağlanması ile ilgili Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nün yazısı. Diyanet İşleri Başkanlığı Edirne İl Müftülüğü’nce yaptırılan Namazgah Ovası Camii inşaatında kullanılmak üzere 500 metreküp C 30 betonunun Belediye tarafından karşılanması ile ilgili Fen İşleri Müdürlüğü’nün yazısı. Belediye Vergi Resim, Harç ve Ücret Tarifeleri içerisinde ve Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü Ücret Tarifesi başlığı altında yer alan Genel Hükümler Md. 23’ün kaldırılması hususu ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün yazısı. Muhtarlık İşleri Müdürlüğü’ne hesap kodları açılması ve yedek ödenekten aktarma yapılması ile aktarılacak tutarı olmayan hesapların da İz hesap olarak açılması ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün yazısı. İmar komisyonuna havale edilen konular ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün yazısı

Kaynak: BEKİR TÜCCAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ŞENTOP’DAN EDİRNE ÇIKARMASI
ŞENTOP’DAN EDİRNE ÇIKARMASI
SIFIR ATIK PROJESİ
SIFIR ATIK PROJESİ