MÜDÜRLER GÖREVDEN ALINDI

MÜDÜRLER GÖREVDEN ALINDI

19 Nisan 2018 - 04:08

Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen tarafından başlatılan idari soruşturma kapsamında 4 şube müdürü görevden alındı.

Uzunköprü’de Perşembe günleri marketlerin meyve ve sebze reyonlarını dışarı taşımasına tepki gösteren Pazaryeri esnafı, önce marketlerin kaldırım üzerinde bulunan sebze ve meyve reyonunu dağıttı ardından da belediye binasına yürüdü.

Konu hakkında Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen yazılı açıklama yaptı. Başkan İşbilen açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “ Belediyemizin esnafa ve ticarete yönelik tutumu bugüne kadar bellidir. Özellikle yerel esnafı koruyup kollayan tutumu ve talimatları değişmemiş; aynı doğrultuda devam etmektedir. Esnafının, üreticisinin yanındadır. Somut olayda, Uzunköprü içerisinde işletmesi olan tüm marketlere yaya kaldırımı ihlali yapmaları yıllardır yasaklanmış, yerel esnafla yarışmaları engellenmiştir. Ancak ender de olsa bu tip olaylara rastlanması belediye olarak ek talimatlarla tedbir almamıza neden olmuştur.  Konu ile ilgili market işletmesi fiilinden dolayı idari para cezası ile cezalandırılmıştır. Ayrıca belediye yapılanmamızda görevlerini yerine getirmeyen ilgililer olup olmadığı hususu hakkında da idari soruşturma başlatılmıştır. Sonuç olarak emekçinin ve işçinin yanında olan belediyemiz, bu görüş ve tutumunu yarın da devam ettirecektir. CHP’li bir belediyenin sosyal demokrat anlayışı, emeğe, işçiye bakışı bellidir, en iyi uygulayıcısı da hiç kimsenin şüphesi olmasın belediyemizdir”

Başkan İşbilen tarafından başlatılan idari soruşturma 4 şube müdürü görevden alındı.  Zabıta Müdür Vekili​, Şef​, Hülya LORT, Su İşleri Müdür Vekili​, Tekniker​​, Erdal EMRE, Destek Hizmetleri Müdür Vekili​, Elektrik Mühendisi, Bülent UYSAL, Kültür ve Sosyal İşler Müdür Vekili​, Gıda Mühendisi, Yosun ÇOTRA oldu.

Bu haber 10024 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SOĞANA İTHAL ÇÖZÜM
SOĞANA İTHAL ÇÖZÜM
BAŞKAN’A PAZARCILARDAN DESTEK
BAŞKAN’A PAZARCILARDAN DESTEK