O SÖZLER TARTIŞMA BAŞLATTI

O SÖZLER TARTIŞMA BAŞLATTI

Seçimlerden çok Müezzinoğlu’nun söylemleri konuşuluyor

13 Şubat 2018 - 06:56

Basın emekçileriyle bir araya gelen AK Parti Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu’nun söylemleri Edirne’de konuşulmaya devam ediyor. Müezzinoğlu’nun: “Edirne'nin en büyük hastalığıdedikodu ve fitne üretmektir. Bunu da sağ olun iyi yapıyorsunuz” sözlerine karşılık kent sakinleri sert bir şekilde eleştirirken bazı kent sakinleriyse üzüntüyle karşıladıklarını belirtti.

 

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen AK Parti Edirne İl 5.Gençlik Kolları Olağan Kongresi öncesi AK Parti Bursa Milletvekili ve Sağlık eski Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti Edirne Milletvekili Rafet Sezen, AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe ve partililerin katıldığı bir basın toplantısı gerçekleştirmişti. Düzenlenen basın toplantısında Müezzinoğlu, Sezen, Akmeşe basın emekçilerinin sorularını yanıtladı.

 

MÜEZZİNOĞLU’NDAN EDİRNE HASTALIĞI:

“DEDİKODU VE FİTNE ÜRETMEKTEDİR”

Müezzinoğlu, kongre öncesinde yaptığı basın toplantısında Edirne’nin gündeminde çok konuşulacak söylemlerde bulundu. Toplantıda AK Parti Edirne Milletvekili Rafet Sezen, AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe ve AK Parti Edirne Gençlik Kolları Başkanı Tarik Hatipler ile birlikte gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin Rafet Sezen'i eleştirisi üzerine konuşanMüezzinoğlu, "Edirne'nin en büyük hastalığı bu, dedikodu ve fitne üretmektir. Bunu da sağ olun iyi yapıyorsunuz. Bir bana yapamadınız, onu da söyleyeyim. Arkadaşlar burada insana haksızlık ediliyor. Bizim siyaset anlayışımızda buranın bir tane patronu var, oda il başkanıdır. Ben de ona tabiyim. Programını nasıl yaparsan ben ona uyarım dedim. Bak basın toplantısını ben değil onlar talep etti. Arkadaşlar bunu yapmayın, bu insanlar buranın insanları yani bunu bana yapmak istediğini çok yaşadım. Ama başaramadınız bak çok net söylüyorum. Ama buna herkes dayanamaz. Bu ayıbınızı da görün lütfen. Bu tavrın ne faydası oluyor Edirne'ye, hiç bir faydası yok zararı oluyor. Kaybeden Edirne oluyor, yıpranan Edirne insanı oluyor, yıpratmayın. Her insanın eksiği vardır, herkes senin benim arzu ettiğim gibi olamaz” dedi.

 

“BÜTÜNŞEHİR GÜNDEMDE YOK”

Edirne’nin “bütünşehir” olacağına ilişkin konuşan Müezzinoğlu, hükümetin gündeminde olmadığını vurgulayarak; “Şuanda partinin veya grubun çalışmaları arasında böyle bir şey yok. Hükümete, meclise gelmiş bir şey yok. Ama 'şöyle olsa, böyle olsa' diye masaların etrafında, partinin değişik masalarında çalışılır. Bu 4 sene önce benim Edirne Milletvekili olduğum dönemde doğrusunun büyük illerden ziyade bunun küçük illerde yapmanın doğru olacak yönünde çalışmalar yapıldığı zaman fikir beyan etmiştim. Neticede 2019'da böyle bir yasal düzenlemeye gireceği kanaatinde değilim. Zaten Mart sonu itibariyle de böyle bir düzenleme gelmediği zaman, ondan sonra gelse bile bir sonraki seçime kalır. Şuanda hükümetin gündeminde bütünşehir yasası yok. Belki büyükşehir yasasının aksayan yönleriyle ilgiliyle bir düzenleme gelebilir ama parlamentoya böyle bir düzenleme gelmedi” dedi.

 

HATİPLER GÜVEN TAZELEDİ

Tek listeyle gerçekleştirilen seçimlerde mevcut Başkan Tarık Hatipler, güven tazelerken, Hatipler’in Yönetim Kurulu’nda yer alan isimler şunlar oldu; Doğan Kına, Filiz Uçan, Elçin Dilşah Güçyener, Recep Peçe, Osman Uvalı, Emre Kezer, Sedef Ermiş, Ahmet Dokuzluoğlu, Özkan Polattimur, Fatih Ekşi, Melike Barmanbay, Çağatay Ataseven, Zeynep Süleli, Derya Taşkıran, Feyyaz Çakıllar, Halil İbrahim İnan, Yasin Topçu, Zehranur Kahraman, Burak Ercan, Kübra Demir, Tuğçe Fırtın, Ecem Çiroz, Yahya Kemal Ekşi, Kayı Özdeveciler, Ferdi Özdemir, Betül Erk, Hamza Mert Hazır, Hasan Tekin ve Ali Çelik.  Üst Kurul Delege listesi ise Tarık Hatipler, Emin Erhan Çınar, Gökhan Burak Akça, Recep Peçe ve Elçin Dilşah Güçyener’den şeklinde oldu.

 

MÜEZZİNOĞLU EDİRNELİLERİ ÜZDÜ

Müezzinoğlu’nun "Edirne'nin en büyük hastalığı bu, dedikodu ve fitne üretmektir. Bunu da sağ olun iyi yapıyorsunuz. Bir bana yapamadınız, onu da söyleyeyim” sözlerini basından ve sosyal medyadan öğrenen bazı Edirneliler sert bir şekilde eleştirilerde bulunurken bazı kent sakinleri ise durumu üzüntüyle karşıladıklarını belirtti.

 

 

Kaynak: Bekir TÜCCAR
Bu haber 6187 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SOĞANA İTHAL ÇÖZÜM
SOĞANA İTHAL ÇÖZÜM
ACI GERÇEK
ACI GERÇEK