SINIRSIZ DOSTLUK MARATONUNA DOĞRU

SINIRSIZ DOSTLUK MARATONUNA DOĞRU

09 Nisan 2018 - 05:11

Bu yıl 4’ncüsü düzenlenecek olan Sınırsız Dostluk Yarı Maratonu’na Edirne’deki sivil toplum kuruluşları da büyük destek veriyor.

 

Türk-Yunan-Bulgaristan Dostluk Derneği (TUYUB) tarafından bu yıl 4’ncüsü gerçekleşecek olan Sınırsız Dostluk Yarı Maratonu 29 Nisan’da düzenlenecek. Maratona Edirne’deki sivil toplum kuruluşları da büyük destek veriyor. Şehitler anısına düzenlenecek maraton kapsamında Cumartesi günü basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya, maratona destek veren Edirne Şehit Aileleri ve Yardımlaşma Derneği, Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği, Edirne Kent Konseyi, Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği ve Edirne Bisiklet Topluluğu başkanları ve temsilcileri katıldı.

TUYUB Yönetim Kurulu Başkanı Önder Akdağ, toplantıda tüm Edirne halkını maratona destek vermeye davet etti. Akdağ, etkinliğe destek veren sivil toplum kuruluşları temsilcilerine teşekkür ederek, “Ülkü sınırları pasaportsuz aşılan dünyadaki tek maraton olan Sınırsız Dostluk Yarı Maratonu, bu yıl şehitler anısına düzenlenecek. Tüm Edirne halkını desteğe davet ediyoruz” dedi. Edirne Şehit Aileleri ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Çiftçi ise “Bu ülke vatanın bölünmez bütünlüğü ve demokrasi için, binlerce evladını şehit vermiş ve vermeye devam ediyor. El ele birlikte hareket etmek gerekiyor. Derneğimizin varoluş sebebi şehitlerimizin hatırasını yaşatmak. TUYUB’a bu hassas düşünceleri için çok teşekkür ediyorum. Yanımızda olan sivil toplum kuruluşlarına da teşekkür ediyorum. Bugüne kadar hep yanımızda oldular, bundan sonra sa yanımızda olacaklarından eminim. Bu milletin birlikteliğe, barışa ihtiyacı var” dedi. Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı Serdar İyiiz de, “EFOD olarak 4 yıldır düzenlenen bu etkinliği ve bu yılki konusunu çok anlamlı buluyoruz. Bizler dernek olarak, maratonun çeşitli noktalarını görüntüleyerek destek vereceğiz” diye konuştu.  Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Bacıoğlu da, Edirne’nin tarih, kültür ve turizm kenti olduğunu kaydederek, “Bu organizasyon kentin turizmine büyük katkı sağlıyor. Turizme hizmet eden esnafa büyük katkı veriyor. Bu tür organizasyonlarda dernek olarak, taşın altına elimizi koymaya her zaman varız” diye konuştu.  EBİS (Edirne Bisiklet Gençlik Spor Kulübü Derneği ) Yönetim Kurulu Üyesi Yıldıray Öztürk ise maratonda yer alacaklarını belirterek, sporun birleştirici özelliğine vurgu yaptı. Toplantının ardından Edirne’de kampta bulunan Türkiye Yürüyüş Milli Takımı Başantrenörü İrfan Özdemir  ve sporcular da karılarak destek verdi.

  

 

Kaynak: ERCAN BİTTİ
Bu haber 1443 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SOĞANA İTHAL ÇÖZÜM
SOĞANA İTHAL ÇÖZÜM
BAŞKAN’A PAZARCILARDAN DESTEK
BAŞKAN’A PAZARCILARDAN DESTEK