“SÜMÜKLÜ FETOŞ”

“SÜMÜKLÜ FETOŞ”

11 Nisan 2018 - 05:24

Edirne Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, yıl dönümünde gerçekleştirdiği konuşmasında ‘Kripto FETÖ'cülerin olabileceğini ve mücadelenin devam ettiğini belirtti. Kurt FETÖ’cüler hakkında; “Bunları bu sümüklü FETOŞ, yemin ettirmiş, bir şey yaptırmış, bunlar da bunlara inanarak devletine gelip, devletin adaletine, şefkatine sığınmaktan çekiniyorlar” dedi.

 

Türk Polis Teşkilatı 173. Kuruluş yıl dönümünü Edirne’de de çeşitli etkinliklerle kutladı. 5-10 Nisan tarihleri arasında kutlanan yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Edirne’de de çeşitli etkinliklerle dün sona erdi. Kutlamaların son gününde Atatürk Anıtı'nda tören düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Edirne Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, günün anlam ve önemi hakkında bir konuşma gerçekleştirdi. Kurt konuşmasında Türk Polis Teşkilatının tarihi geçmişi ile Edirne’nin asayişi hakkında bilgiler verdi. Kurt’un konuşmasının ana konusundaysa FETÖ ile yapılan mücadele vardı. Kurt, Türk Polis Teşkilatında Kripto FETÖ’cülerin olduğunu, FETÖ’cülerin tespit edilip yakalanması için mücadelenin durmadan devam edeceğini belirterek; “Beyinlerini bunlara teslim eden robotlaştırılmış hale getirilen bu Haşhaşiler’den kopamayanların olduğunu görüyoruz. Bunları bu sümüklü fetoş, yemin ettirmiş, bir şey yaptırmış, bunlar da bunlara inanarak devletine gelip, devletin adaletine, şefkatine sığınmaktan çekiniyorlar” dedi.

 

KURT: “SÜMÜKLÜ FETOŞ”

“Şanla ve Şerefle 173 yıllık geçmişini geride bırakan Türk Polisi, özgürlük ve güvenlik temeli ve dengesinde, hukuk devleti ve insan hakları perspektifi için çağın teknolojik gelişmelerini yakından takip ederek; vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak için 7 gün 24 saat özveriyle görev yapmayı ilke edinmiş bulunmaktayız. Toplumda huzur ve güveni sağlama vatandaşın can ve mal güvenliğini koruma kanunun hâkimiyetini ve devlet otoritesini sağlama gibi çok önemli ve hayatı görevleri üstlenmiş olan teşkilatımız ülke genelinde 54 birim ve 280 bin civarındaki personeliyle vatandaşın hizmetinde, devletin emrindedir. Son zamanlarda yapılan kamu anketlerinde teşkilatımızın ‘kurumlar arasında güvenilirlik’ sıralamasında en başta olması haklı bir gurur sağlamaktadır. 15 Temmuz hain darbe girişimi ve öncesinde Türk tarihindeki en büyük ihanet şebekesi olan FETÖ yapılanmasının teşkilatımıza da büyük zararı olmuş ve buna bağlı olarak içimizdeki bu hainlerin temizlenmesi amacıyla da yapılan çalışmalar neticesinde önceki yıllara göre teşkilatımızda yaklaşık yüzde 22’lik bir azalma olmuştur. Devletimiz de bu eksikliği hızlı bir şekilde gidermeye çalışmaktadır. Bu da bizim mazeretimiz değil, biz bunlara rağmen elimizden gelen tüm gayretimiz ve fedakârlığımızla çalışmaya devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımızın da işaret ettiği gibi bunların inlerine girildi, girilmeye de devam ediliyor. Her gün bunlar deşifre ediliyor. Edildiklerinde yakasına yapışıp adalet önünde bunların hesabı soruluyor. Ancak buna rağmen daha hala beyinlerini bunlara teslim eden robotlaştırılmış hale getirilen, mankurtlaştırılmış bu haşhaşilerden, bu tehlikenin farkına varıp da bunlardan kopamayanların olduğunu görüyoruz. Bunları bu sümüklü fetoş, yemin ettirmiş, bir şey yaptırmış, bunlar da bunlara inanarak devletine gelip, devletin adaletine, şefkatine sığınmaktan çekiniyorlar. Şeytansı bir insanın verdirdiği yeminin, sözün geçerliliği olmaz. Bu insanlara da buradan tekrar uyarıda bulunmak istiyorum. Bunları er geç, tek tek de olsa, inlerine girip, cehennemin dibine de gitseler getirerek, hesabını soracağız” ifadelerini kullandı.

 

BULGARİSTAN POLİS TEŞKİLATINDA TÖRENE KATILDI

Atatürk anıtındaki törene Bulgaristan Polis Teşkilatından Haskova Emniyet Müdürü Angal Tsankov, Kırcaali Emniyet Müdürü Ventsislav Momchilov, Sınır Polisi Bölge Müdürü Deyan Mollov ve Kaptan Andreevo Sınır Kapısı Polis Müdürü Emil Gochev de katıldı. Törene Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri ile kent halkıda katılım gösterdi. Törenin ardından Türk Polis Teşkilatının 173. yıl dönümü dolayısıyla Edirne Polisevinde kokteyl verildi.

 

Kaynak: Bekir TÜCCAR
Bu haber 5499 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SOĞANA İTHAL ÇÖZÜM
SOĞANA İTHAL ÇÖZÜM
ACI GERÇEK
ACI GERÇEK