Reklam
  • Reklam
TBF’DEN TEKLİFİN GELMESİ AN MESELESİ
Reklam

TBF’DEN TEKLİFİN GELMESİ AN MESELESİ

30 Haziran 2018 - 06:35
Reklam

2 sezon boyunca Edirne’ye basketbol anlamında büyük bir coşku yaşatan Edirne Belediyesi Edirnespor’a Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) tarafından VİP davetiyenin gelmesi an meselesi olduğu bildirildi.  

2016 – 2017 sezonunda Bölgesel Amatör Lig’den bir üst lig olan TB2L’ye çıkan Edirne Belediyesi Edirnespor, 2017 – 2018 sezonunda büyük işler başararak 1.Lig biletini alabilmek için son maça kadar mücadele etmişti. Dev bütçeli takımlara karşı dar bütçe ile mücadele eden Edirne Belediyesi Edirnespor,  Final Grubu’nda sezonu 3.sırada tamamlamıştı.

Türkiye Basketbol Federasyonu her yıl bazı takımlara hak tanıyarak özel davetiye ile bir üst lige çıkarmak için özel koşul ile davet ediyor. Şimdi ise Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın desteğinin devam edecek olması sonrasında Basketbol yönetimi TBF’den davet beklediği öğrenildi.

SPONSORLARA VE TARAFTARA BÜYÜK İŞ  DÜŞECEK

Bir yandan gelecek teklifin  ardından yönetimi gelecek sezon planlaması düşündürecek olurken, burada  ise  en büyük iş sponsor firmalara ve taraftara büyük sorumluluk düşecek gibi duruyor.

Özellikle Edirne’nin  Turizm kenti olması yönüyle beraber burada iş yapan esnaf ve özellikle konaklama anlamında iş boş yerin kalmadığı otellerin  Edirne Belediyesi Edirnespor’a nasıl bir destek verecekleri ise ayrı bir konu haline gelecek gibi duruyor.

 Çünkü takımlar Belediye dışında sponsor firmaların destekleri ile de ayakta kalmaya devam edecek. Hatırlanacağı üzere Olin Edirne’ye sadece Olin firması destek olmuş ve başka büyük sponsor olmayınca kulübün mali yükümlülüğü artınca takıma başka firmadan destek gelmeyince takım satılmıştı.

Bir yandan ise takıma sponsor olacak firmaların kimlerin olacağı merak uyandırırken,  diğer taraftan ise taraftarın bir üst lige çıkıldığında biletlerin ücretli olması halinde eskisi gibi salonu doldurabilecekler mi? konusu ise ayrı bir sorun haline gelmiş vaziyete gibi duruyor. 

Kaynak: MERT SOYLU

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ŞENTOP’DAN EDİRNE ÇIKARMASI
ŞENTOP’DAN EDİRNE ÇIKARMASI
GÖZYAŞLARIYLA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
GÖZYAŞLARIYLA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI