YAZIK DEĞİL Mİ?


Geçtiğimiz günlerde gittiğim bir haber hem olay yerinde hem de yaşanan dramı yazarken içimi acıttı. Uyuşturucu kullanmış genç bir delikanlı kullanmış olduğu maddenin etkisiyle yere düşüyor, ne yaptığının farkında değil ve istem dışı hareketlerde bulunuyordu.

Bu gençlerin doktor, mühendis, milletvekili olabilme imkânları varken neden böyle olsunlar. Bu çocuklara yazık günah değil mi? Hangi anne baba pırlanta gibi çocuklarının böyle olmasını ister.

Geleceğimizin teminatı olan tertemiz gençlerimize fidanlarımıza yazık değil mi? Toplumda binlerce hatta on binlerce gençle arkadaşımızla kucaklaşıyoruz peki ya bu gençler ne olacak?

Onun için bu uyuşturucu trafiğine dur demek lazım. Bu çocukları sahiplenmek lazım. Buradan ailelere sesleniyorum uyuşturucu madde bağımlısı çocuklarınızı sokağa bırakmayın. Kimse durup dururken uyuşturucu madde kullanmaz. Ya kullandırıyorlar ya alıştırıyorlar, ya kandırıyorlar ya da bir sıkıntısı var çözümü yanlış yerde arıyor. Çözüm burada aranmaz. Allah diyor ki, Allah’ı tanımakla insan ancak doğruyu bulabilir. Allah’ı tanımak ve Allah’a yönelmekle insan kurtulur.

Biz bu gençlerden ülkenin Cumhurbaşkanı, Başbakanı, Milletvekili, Polisi, Doktoru, Mühendisi vatana millete hayırlı olmasını bekliyoruz. Sokak başlarında uyuşturucu kullandırılarak bu hallere düşmelerini istemiyoruz. İnsanın içini acıtan bu olaylar bu ülkenin gençlerine yakışmıyor.

Lütfen anneler ve babalar çocuklarınızı gittiği yerlerde kontrol edin. Arkadaş çevresini gözlemleyin, yanlışını gördüğünüz zaman ikaz edin. Çünkü gençlerimiz tuzakların farkında değiller. Arkadaş kurbanı oluyorlar sonra kurtulamıyorlar. Onlara nefretle kinle asla bakmayın ve hak ediyorlar demeyin.  Daha çok bu durumdaki gençlerimize el uzatmalıyız onları sahiplenmeliyiz.

Gençlerimizi bu hale düşürenlerin elbette ahrette vebali vardır. Ancak ülkemizi kirleten uyuşturucu satıcılarının bu dünyada da hak ettikleri cezayı almaları dileğiyle…