Reklam
  • Reklam
BU FIRSAT KAÇMAZ
Reklam

BU FIRSAT KAÇMAZ

04 Ağustos 2018 - 11:16
Reklam

Edirne Vergi Dairesi Başkanı Selahattin Başkal, Edirne Sosyal Güvenlik İl Müdürü Süleyman Lale ve Edirne Belediyesi, alacakların yeniden yapılandırmasına ilişkin başvuruların 27 Ağustos 2018’e kadar uzatıldığını söyledi.

CEZASIZ VE FAİZSİZ

"7143 Sayılı Vergi ve Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırması" hakkındaki açıklamalarda bulunan Edirne Vergi Dairesi Başkanı Selahattin Başkal şunları kaydetti: "7143 sayılı kanunla kesinleşmiş ve diğer borçlara ödeme kolaylıkları geliyor. İhtilafların sulh yoluyla sonlandırılması sağlanıyor. Beyan edilmemiş veya eksik beyan edilmiş gelir ve kazançların zam ve faizsiz pişmanlıkta beyan edilmesi kolaylığı getiriliyor. Geçmiş dönemlere ilişkin matrah ve vergi artırımında bulunan mükelleflere ayrıcalıklar getiriyor. İşletmelerdeki emtia, makine, techizat ve demirbaş kayıtlarına ilişkin cezasız düzeltme imkanı, kasa ve ortaklardan alacaklar hesabının cezasız ve faizsiz düzeltilmesi imkanı sağlıyor.

BELEDİYE BORÇLARIDA YAPILANDIRILACAK

7143 Sayılı Kanun Tebliği uyarınca; ödenmemiş olan su, atık su ve katı atık ücretleri, emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, ücret alacakları, yol harcamalarına katılım payı, kanalizasyon harcamalarına katılım payı ve su tesisleri harcamalarına katılma payı, ilan ve reklam vergisi ve kira borcu olan mükelleflerin borçlarını yapılandırmasını sağlıyor.

Edirne Sosyal Güvenlik İl Müdürü Süleyman Lale, Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun” hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

SAĞLANAN DİĞER AVANTAJLAR

Müdür Lale açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “ Yapılandırma kanununa göre süresinde ödenen alacaklara, kanunun yayımı tarihinden sonra gecikme zammı ve gecikme cezası uygulanmayacaktır. Yapılandırma için herhangi bir teminat istenmeyecektir. Yapılandırma kapsamında yapılacak ödemeler tutarında, tatbik edilen hacizler kaldırılacaktır. Tatbik edilen hacizlere konu mallar borçlunun talebi halinde satılabilecektir. Borçlardan dolayı icra takibi ve haciz işlemleri yapılmayacaktır. Taksitlendirmede ilk taksitin ödenmesi durumunda borcu yoktur yazısı alınabilecektir.  Yapılandırma devam ettiği sürece yapılandırma dışındaki borçlarının ödenmesi kaydıyla sigorta primi teşvik uygulamalarından yararlanabilecektir.  Yapılandırmanın bozulması halinde yararlanılan teşvikler geriye yönelik iptal edilmeyecektir. İhale ve İnşaat İşyerleri İçin; Tüm borçların tamamının ödenmesi kaydıyla ilişiksizlik belgesi/teminat iadesi yazısı verilecektir. Tüm borçları karşılayacak tutarda teminat verilmesi halinde, yapılandırılmış olan borçların ödenmesi beklenilmeden ilişiksizlik belgesi/teminat iade yazısı verilebilecektir.

Kaynak: ŞENER URFA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKMEŞE’YE YÜKLENDİ
AKMEŞE’YE YÜKLENDİ
NEDENİNİ TABELALAR İLE ANLATTI
NEDENİNİ TABELALAR İLE ANLATTI