12 BİN DERİ TOPLANDI

12 BİN DERİ TOPLANDI

12 BİN DERİ TOPLANDI

12 BİN DERİ TOPLANDI
28 Ağustos 2018 - 04:27

Türk Hava Kurumu Edirne Şubesi il genelinde 12 bin kurban derisi topladı. Ayrıca şube bir ilke imza attı ve il genelinde deri toplama merkezi olarak görev yaptı.

Türk Hava Kurumu Edirne Şubesi 30 kişilik bir ekip ile Kurban Bayramında önemli bir görev üstlenip kurban derilerinin il genelinde toplanma merkezi görevi yaptı. Havsa, Lalapaşa, Süloğlu, Meriç, Uzunköprü ve Edirne merkezde toplanan kurban derileri Edirne Belediyesi tarafından tahsis edilen Fen İşleri Müdürlüğü bahçesinde toplandı.

Türk Hava Kurumu Edirne Şube Başkanı Av. Coşkun Molla ve şube saymanı Duygu Yücel Önder başta olmak üzere tüm ekip bayram süresince fedakârca çalıştılar. THK Edirne Şubesinin toplama merkezi olarak ilk deneyimleri olmasına rağmen deri toplama faaliyetlerini sorunsuz ve mükemmel olarak gerçekleştirdikleri gören kurban kesen vatandaşların duyarlılığı arttı ve geçen yıla göre daha fazla bağışta bulundular.

Kurban derilerini milli servet olarak değerlendiren Şube Başkanı Molla, örnek bir uygulamaya imza attıklarını ve diğer şubelerinde bu uygulamayı örnek almaları gerektiği çağrısında bulunarak derilerin zarar görmemesi için ön tuzlama yaparak önlem aldıklarını söyledi.

Edirne Şubesi olarak topladıkları kurban derilerini hiç zayiat vermeden teslim ettiklerinin altının çizen Başkan Molla, il genelinde 11 bin 53 koyun, 537 sığır ve 316 keçi derisi toplanıp teslim edildiğini açıkladı.

Edirne şubesince 3 bin 465 koyun, 181 sığır ve 15 keçi derisi, Uzunköprü şubesince 3 bin 81 koyun, 92 sığır ve 73 keçi derisi, Meriç şubesince bin 522 koyun, 160 keçi ve 16 sığır derisi, Lalapaşa şubesince bin 17 koyun, 122 sığır ve 42 keçi derisi, Süloğlu şubesince 838 koyun, 73 sığır ve 21 keçi derisi, Havsa şubesince bin 129 koyun, 5 keçi ve 53 sığır derisi olmak üzere 12 bine yakın toplanan kurban derileri kurban derilerinin toplanma merkezi Edirne Fen İşleri Müdürlüğü bahçesinde toplandı ve Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli tarafından temizlik ve hijyeni sağlandı.

Ayrıca Başkan Molla, başta Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Köy ve Mahalle Muhtarları olmak üzere kurban derilerinin toplanmasında emeği geçen fedakarlıkta bulunan araç şoförleri Celalettin Karabulut’a, Hasan Burçak’a, Tamer Ocak’a, Tuncay İsen’e, Nazmi Görgün’e, Mustafa Kıran,’a, Orhan Araz’a, Taftur Tarçın’a ve Muhammet Sel’e ve görevli personelleri, Sabri Tuna’ya, İsmail Örs’e, Emin Erdem’e, Okan Tunç’a, Faruk Kör’e, Ramazan Dağ’ya, Serkan Taksim’e, Özkan Koç’a, İsmail Merdin’e, Mutlu Masat’a, Gökhan Bıçak,’a, Pınar Ucuzlar’a, Tugay Kızılcıklar’a, Serkan Ağaoğlu’na, Melihcan Köksaldı’ya, Evren Yıldız’a, Mehmet Şengün’e, Alp Kirezci’ye, Cinan Aykın’a ve Özgür Can Şengün’e teşekkür etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
UZUNKÖPRÜ’DE YANGIN
UZUNKÖPRÜ’DE YANGIN
SAHTE EDİRNE VALİSİ YAKALANDI
SAHTE EDİRNE VALİSİ YAKALANDI