23 NİSAN COŞKU İLE KUTLANDI

23 NİSAN COŞKU İLE KUTLANDI

23 NİSAN COŞKU İLE KUTLANDI

23 NİSAN COŞKU İLE KUTLANDI
24 Nisan 2019 - 07:55

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Valilik önünden kortej yürüyüşü ile başlayarak Atatürk Anıtına çelenk sunumu istiklal marşının okunmasının ardından Saraçlar caddesinde kurulan platformda Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından şiir,kompozisyon,resim  dereceye giren öğrencilere İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bisiklet hediye edildi. Program mehteran takımının gösterisi ve halk oyunları ekiplerin gösteri ile devam ederken,cadde üzerinde çocuklar yapılan değişik etkinliklerle gönlünce eğlendiler.
                Geleceğimizin teminatı  sevgili öğrencilerimiz ve  Balkan Coğrafyamızdan Gelen Sevgili Çocuklar bayramınız kutlu olsun diyerek konuşmasına başlayan  İl Milli Eğitim Müdürü  Dr. Önder Arpacı “ Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız kutlu olsun. Unutulmaz zaferler, kahramanlıklar ve başarılarla dolu tarihimiz, çocuğundan gencine ve yaşlısına kadar her Türk evladın gurur vermektedir. Bugün ülkemizin her bir ferdiyle birlikte tarihimizin en parlak başarılarından biri olan Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılmasının 99. yıldönümünde büyük bir coşku,heyecan ve gururu yaşıyoruz. 23 Nisan 1920, Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılış tarihi olduğu gibi, aynı zamanda millet egemenliğine dayanan Cumhuriyetimizin Temellerinin atıldığı önemli bir gündür. Türk Milleti, Birinci Dünya Savaşı'nın ardından yurdumuzun parçalanmak istenmesi üzerine, yurdumuzu işgal eden güçlere karşı Gazi Mustafa Kemal Paşa önderliğinde, tarihin en büyük savaşlarından birini vermiştir. Bugünü anlamlı kılan, 99 yıldır büyük bir coşkuyla kutladığımız 23 Nisan, çocuklarımızın mutluluğu ile ülkemizin yarınlarını özdeşleştiren demokrasinin başlangıç noktasıdır. Medeniyette ilerlemenin, millete değer vermenin ve tek yürek olmanın adıdır”dedi.
BUGÜN; ÖZGÜRLÜĞÜ KARAKTERİ VE KADERİ HALİNE GETİREN AZİZ TÜRK MİLLETİNİN BAĞIMSIZLIK GÜNÜDÜR.
                Geleceğimizin teminatı siz çocuklardan çok şeyler bekliyoruz diyen Arpacı , “Sevgili Öğrenciler! Bugün hem "Ulusal Egemenlik Bayramı" hem de "Çocuk Bayramı"dır. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, çocuklan çok sevdiği için bu bayramı sizlere ve tüm dünya çocuklarına armağan etmiştir. Atatürk, çocuklara olan güvenini şöyle belirtiyor: "Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız! Memleketi asıl aydınlı& boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışma. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz. Bizler de eğitim camiası olarak en öncelikli sorumluluğumuzun bilincinde, Türkiye Cumhuriyeti'ni ilelebet yaşatma gayesiyle, Bakanlığımızın çizdiği 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde Mutlu Çocuklar Güçlü Türkiye yolunda kararlı adımlarla ilerlemekteyiz. Çok iyi biliyoruz ki demokrasiye hayat veren güç, eğitimdir. Bu duygu ve düşüncelerimle, Türk Milleti olarak geleceğin hepimiz için, ülkemiz için, dünyamız için daha mutlu, daha huzurlu ve daha güvenli olacağına yürekten inanıyorum. En güzel günlerin sizlerin olması dileğiyle tüm dünya çocuklarının, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” Sizlere şeklinde konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SORUŞTURMA TAMAMLANDI
SORUŞTURMA TAMAMLANDI
ÇALILIK ALANDA YANGIN
ÇALILIK ALANDA YANGIN