23 NİSAN COŞKUYLA KUTLANDI

23 NİSAN COŞKUYLA KUTLANDI

23 NİSAN COŞKUYLA KUTLANDI

23 NİSAN COŞKUYLA KUTLANDI
25 Nisan 2022 - 10:22

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Edirne’de coşkuyla kutlandı.
Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlen tören Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı.  Ardından etkinlikler Saraçlar Caddesi’nde devam etti. Günün anlama ve önemini belirten konuşmaların ardından ilkokul ve ortaokul düzeyinde düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.
Ödül töreninin ardından müzik dinletileri ve gösteriler sunuldu. Programa katılan Edirne Valisi Ekrem Canalp, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak, Saraçlar Caddesi’nde kurulan stantları tek tek gezerek çocukların eğlencelerine eşlik ettiler.
Günün anlam ve önemine dair konuşma yapan Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu öğrencisi Defne Toprak, 23 Nisan’da tüm dünya çocuklarının kalbinin aynı sevinç ve heyecanla attığını ifade etti. Toprak, “Yıllardır kutladığımız bu bayram; sadece biz Türk çocuklarının değil, bütün dünya çocuklarının da coşku ve sevinçle kutladığı bir gün olmuştur. Bu anlamlı günde bütün çocuklarının kalplerinin aynı sevinç ve heyecan içinde atması, biz Türk milleti için gurur verici bir mutluluk kaynağı olmuştur.” dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı da yaptığı konuşmada; “Hedefimiz; geleceğimizin teminatı olan en kıymetli hazinemiz, sevgili çocuklarımızı ülkesini ve milletini seven, vatanı için çalışıp üreten insanlar olarak yetiştirmek, kendi başına karar verebilen, kendine güvenen, hayatın güçlükleriyle baş edebilecek ölçüde donanımlı, ufku geniş, değerlerine bağlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmelerini sağlamaktır” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BU ORKESTRA ÖĞRENCİLERDEN OLUŞUYOR
BU ORKESTRA ÖĞRENCİLERDEN OLUŞUYOR
EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ
EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ