3 İLÇE BAŞKANI İSTİFA ETTİ
Reklam
Reklam
Reklam

3 İLÇE BAŞKANI İSTİFA ETTİ

3 İLÇE BAŞKANI İSTİFA ETTİ

3 İLÇE BAŞKANI İSTİFA ETTİ
13 Ekim 2018 - 04:32

CHP Uzunköprü İlçe Başkanı Özlem Becan, CHP Havsa İlçe Başkanı Hüseyin Özden Belediye Başkanlığı için CHP Meriç İlçe Başkanı Zafer Sunter ise Edirne İl Genel Meclis Üyeliği için istifalarını CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı’ya ilettiler.

31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşecek olan Yerel Seçimlere dair partilerin Belediye Meclis Üyeliği, İl Genel Meclis Üyeliği ve de Belediye Başkan Aday adaylığı için favori ve sürpriz isimleri istifalarını partilerine iletiyor. Yerel Seçimlerde Edirne’nin iktidarı olan CHP’de sürpriz isimler istifalarını CHP İL Başkanlığına bildiriyor. CHP Genel Merkezinden İl ve İlçe yönetiminde bulunan isimlerden aday adayı olmak için başvuru tarihi 12 Ekim’di. Parti yönetiminde farklı mevkilerde görev yapan kişiler istifalarını iletirken; Uzunköprü, Havsa ve Meriç İlçelerinde CHP İlçe Başkanları istifalarını CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı’ya iletti. CHP Uzunköprü İlçe Başkanı Özlem Becan, CHP Havsa İlçe Başkanı Hüseyin Özden Belediye Başkanlığı Aday adaylığı için CHP Meriç İlçe Başkanı Zafer Sunter ise Edirne İl Genel Meclis Üyeliği aday adaylığı için istifa ettiler. Konu Hakkında bir takım sorular yönelttiğimiz Pekcanlı, Yerel Seçim öncesi çalışmalarını “ince eleyip, sık dokuyoruz” deyimiyle cevaplarken; “12 Ekim yönetim kurullarında görev yapan arkadaşlarımızın İlçe Başkanlığının, İl Yöneticisi, İç Yöneticilerinin eğer adaylıkla ilgili bir düşünceleri varsa, yönetim kurullarından istifa etmeleri gerekiyordu. Yönetim kurulunda bulunanların ve ilçe başkanlığının veya il yönetimi ve il başkanının bugün istifalının son günü. Genelgemiz gereği ama normal anlamda bütün adaylık müracaatları yönetimde olmayanlarla ilgili adaylık müracaatları ayın 19 Ekim’e kadar devam edecek” dedi.

“HOŞUMUZA GİDİYOR”

İstifa eden isimler hakkında düşüncelerini sorduğumuz da Pekcanlı, seçim çalışmalarının hareketlilikle devam ettiğini bu durumda da hoşnut olduklarını belirterek; “Şu ana kadar Edirne ilinde Havsa ilçe başkanımız, Uzunköprü ilçe başkanımız Belediye Aday Adaylığı için Meriç İlçe Başkanı Zafer Sunter ise Edirne İl Genel Meclis Üyeliği için istifalarını ileten İlçe Başkanlarımız. İstifa eden ilçe başkanlarımız yerine başkanlık seçimi yapılana kadar örgütlerden sorumlu ilçe başkan yardımcıları ilçe başkanlığı yapacaklar. CHP Edirne il yönetimi  20 kişiden oluşmakta şuan itibariyle  6 arkadaşımız  Belediye Meclisi Üyeliği ve İl Genel Meclis  adaylığı için yönetim kurullarından  istifa ettiler. Bu arkadaşlarımızın yerine de yedeklerden isimler göreve devam edecekler. Edirne ili bazında güzel bir yoğunluk var. Partimizde meclis üyeliklerinin, İl Genel Meclisi üyelikleri olsun, Belediye meclis üyelikleri olsun, Belediye başkanı aday adaylıklarına bazı bölgelerde hat safhada adaylar mevcut.  Partimizden bu kadar çok ismin önemli mevkilerde görev almak istemeleri tabi ki güzel bir durum. Bu durum da bizim hoşumuza gidiyor” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇİRKİN SALDIRI!
ÇİRKİN SALDIRI!
EDİRNE’NİN SAHİBİ OLACAĞIZ!
EDİRNE’NİN SAHİBİ OLACAĞIZ!