4 MERKEZ TAMAM SIRA 5’NCİDE

4 MERKEZ TAMAM SIRA 5'NCİDE

4 MERKEZ TAMAM SIRA 5'NCİDE

4 MERKEZ TAMAM SIRA 5'NCİDE
24 Eylül 2018 - 01:03

Tiyatrosundan bale salonuna, masa tenisinden müzik kursuna kadar, çocukların kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda eğitim alabileceği Edirne Yaşam Merkezi faaliyet için gün sayıyor. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan konu hakkında; “Bu merkez, Edirne’ye kazandırdığımız 4. merkez. Yakında 5’nciyi de açacağız. 5. Merkezimiz de kreş olacak. her zaman dediğimiz gibi; Edirne için çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Öğretmenlik geçmişi olan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, çocuklar için bir merkez daha oluşturuyor. Hükümet Aralığı sokakta Edirne Yaşam Merkezi adı altında çocuklara özel eğitimlerin verileceği, ücretsiz olarak tüm Edirnelilerin faydalanabileceği Edirne Belediye Başkanlığının Edirne’ye kazandırdığı 4. merkez faaliyete geçmek için gün sayıyor. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan Gazetecilerle birlikte Edirne Yaşam Merkezini inceleyerek açıklamalarda bulundu. Başkan Gürkan; “Bu merkez, Edirne’ye kazandırdığımız 4. merkez. Bir yakında da 5’nciyi açacağız. 5. Merkezimiz de kreş olacak. her zaman dediğimiz gibi; Edirne için çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

“ÜLKEMİZ İÇİN, EDİRNE İÇİN ÇALIŞIYORUZ VE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Başkan Gürkan Gazeteciler Edirne Yaşam Merkezi hakkında yaptığı açıklamalarda; “Öğrencilere davranış eğitimleri kazandıracağımız, sosyal beceriler kazandıracağımız bir yaşam merkezi. Burada öğrenciler çeşitli farklı aktivitelerle olumlu davranışlar kazanacaklar. Eğitimde fırsat eşitliğini sağlanması hem de ekonomik durumu olmayan öğrencilerimizin de sosyal faaliyetlerde bir mesafe bir davranış kazanması için belediye olarak böyle bir merkezi hizmete sunacağız. Edirne’deki çocuklarımız, öğrencilerimiz buradan tamamen ücretsiz olarak faydalanabilecek. Tiyatro eğitimi, drama eğitimi, müzik eğitimi, bale eğitimi vs. gibi farklı farklı konularda eğitim alacak çocuklarımız. Amacımız sağlıklı bir gençlik yetiştirmeye katkıda bulunmak Edirne Belediyesi olarak. Bu merkez Edirne’ye kazandırdığımız 4. merkez. Bir yakında da 5’nciyi açacağız. 5. Merkezimiz de kreş olacak. Alt yapı çalışmalarımızda, yol yapım ve bakım çalışmalarımızda, tesislerimizle ne kadar yetişkinlere yönelik çalışmalarımız varsa da çocuklarımızı unutmadık. Çocuklarımız ülkemizin geleceği. Onlar ne kadar bilinçli, kültürlü, eğitimli olursa Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muhasır medeniyetler seviyesine ulaşmamız daha da kolay olacaktır. Her zaman dediğimiz gibi; Ülkemiz için, Edirne için çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SAĞLIKÇILARA “YENİ DOĞAN CANLANDIRMA EĞİTİMİ”
SAĞLIKÇILARA “YENİ DOĞAN CANLANDIRMA EĞİTİMİ”
BAŞKAN ÜNER’DEN, VALİ CANALP’E TEŞEKKÜR PLAKETİ
BAŞKAN ÜNER’DEN, VALİ CANALP’E TEŞEKKÜR PLAKETİ