81 İLE ÖRNEK KARAR

81 İLE ÖRNEK KARAR

81 İLE ÖRNEK KARAR

81 İLE ÖRNEK KARAR
21 Kasım 2020 - 11:18

Korona virüs tedbirleri kapsamında lokantalara da gelen kısıtlamayla birlikte sokak hayvanlarının beslenme sıkıntısı yaşayacağını öngören Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, tüm belediyelere örnek bir karar aldı. Sokak canlarının aç kalmaması için 160 ton mama stoğu yaptı.
Pandemi kapsamında Edirne Belediyesi ve Edirne Valiliği işbirliği içinde çalışmalarını sürdürdüklerini anlatan Belediye Başkanı Recep Gürkan; “Salgınla ilgili Mart ayından bu yana Edirne’de Sayın Valimizin başkanlığında gerçekten çok entegre bir çalışma gerçekleştirdik. Mart’tan bu yana kesintisiz Edirne Valiliği ekipleri, Edirne Belediyesi ekipleri kimin sorumluluğunda olduğuna bakmadan bütün imkanlarımızı, enerjimizi, makinemizi, ekipmanımızı, personelimizi birlikte kullanarak Edirne’de gerçekten çok uyumlu ve halkın yararına olan bir çalışma gerçekleştirdik. Bu çalışma kesintisiz devam etti ve hala devam ediyor. Son günlerde bu tedbirleri kat ve kat arttırarak vatandaşlarımızın pandemiden en az etkilenmesi için bütün çabamızı sürdürüyoruz. Valiliğin entegrasyonunda, Sayın Valimizin başkanlığında her gün alt komiteler, ekipler bir sinerjiyle çalışıyor” dedi.
EDİRNE İÇİN NE İMKANIMIZ NE GÜCÜMÜZ VARSA HEPSİNİ HALKIMIZ İÇİN KULLANMAYA DA DEVAM EDİYORUZ
 Her şeyi Edirne halkının sağlığı için yapıyor ve yapmaya devam ediyoruz diye belirten Gürkan; “Gümrük kapılarından tutun Cuma Pazarı’na, sebze-meyve pazarlarına, halkın ortak açık-kapalı alanlarına, denetimlere aklınıza pandemiyle ilgili ne geliyorsa hepsini başarıyla yürüttük, başarıyla yürütmeye devam edeceğiz. Bu konuda ne bir personel tasarrufunda bulunduk ne ekonomik tasarruf ne de ‘Şu maliyeti belediye veya valilik üstlensin’ gibi bir tartışmaya girdik. Edirne’de neyimiz varsa ne imkanımız ne gücümüz varsa hepsini halkımız için kullandık. Kullanmaya da devam ediyoruz”diye ifade etti.
SOKAK HAYVANLARI İÇİN İKİ KAT MAMA TEMİN ETTİK
Lokantaların kapanacağını ön gördükleri için sokak hayvanları için iki kat mama teminini gerçekleştirdiklerini açıklayan Başkan Gürkan; “Sokaklardaki canlılarımızı da unutmuyoruz. Pandemiyi öngörerek geçtiğimiz yılın iki  katı beslenmeleri için mama temin ettik. Bu akşamdan itibaren restoranların, kaffelerin saat 20.00’den itibaren kapanacak olması, paket servise geçecek olması elbette en çok lokantalardan, yemek üreten merkezlerden almış olduğumuz yemek desteğinin azalmasına neden olacağını  ön gördüğümüz için bu takviyeyi sokak hayvanlarına mama olarak sürdüreceğiz. Arkadaşlarımız bununla ilgili de tedbirleri aldılar. Bir eksik bir sıkıntı yok” dedi.
BİZİM GÖRMEDİĞİMİZ DUYMADIĞIMIZ OLABİLİR, 153’Ü ARAYIN
Sokakta hayvan beslerken insanların gelişi güzel mama atmadan belemeleri konusunda da uyarıda bulunan Gürkan; “Şunu da söylemek isterim. Vatandaşlarımız bu konuda gerçekten çok duyarlı. Bize sokaklarda beslemeyle ilgili her zaman destek oluyorlar. Ne olur bu beslemeleri yaparken gelişi güzel değil, besleme noktalarında yapalım ki bu sefer sokak köpeklerinden rahatsız olan vatandaşlarımızın ya da onların toplanmasına olanak verecek ya da çevreyi kirletecek hususlardan vatandaşlarımızın kaçınmasını rica ediyoruz. Bu konuda bize ulaşabilirler. 153’ü arayabilirler. Biz her zaman tüm canlıların yaşama haklarını sonuna kadar korumaya ve onlara destek olmaya kararlıyız ve bunu sürdüreceğiz” şeklinde açıkladı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
“TAM KAPANMA SÜRECİNİ ÇOK ZOR GEÇİRDİK”
“TAM KAPANMA SÜRECİNİ ÇOK ZOR GEÇİRDİK”