‘9-8 FESTİVALİ’ BAŞLADI

‘9-8 FESTİVALİ’ BAŞLADI

‘9-8 FESTİVALİ’ BAŞLADI

‘9-8 FESTİVALİ’ BAŞLADI
04 Haziran 2022 - 10:06

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından 2022 Edirne Yılı kapsamında ilk kez düzenlenen  “Edirne 9-8 Festivali” başladı.
Edirne Belediye Başkanlığı’nın ilk defa düzenlediği “Edirne 9-8 Festivali”  renkli görüntülerle başladı. Dün saat 18.30’da Belediye Başkanlığı önünden başlayan kortej yürüyüşü Atatürk Anıtı’na kadar yürüdü. 9-8 Festivali çelenginin sunumunun ardından, saygı duruşunda bulunulup istiklal marşı okundu. Ardından kortej Saraçlar Caddesi’nde bulunan festival alanına geldi. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan burada konuşma gerçekleştirdi. Daha sonra Edirneli Reco, Cihan Serez ve Serkan Gümüşsuyu konser verdi.
FESTİVAL BUGÜN DE DEVAM EDECEK
4 Haziran Cumartesi günü saat 13.00’da Edirne Kent Ormanı’nda darbuka ve dans yarışmaları düzenlenecek. Ardından, festivale ismini veren 9-8 konserleri başlayacak. Bu kapsamda Mor İz Ritim Grubu, Arap Süleyman ve Oğulları, 9/8 Serkan, Çınar ve Ekibi ile Trakya Roman Band izleyenlere zevkli dakikalar yaşatacak. Bugün yine 13-16 saatleri arasında Saraçlar Caddesi’nde ve Tahmis Meydanı’nda sokak müzisyenlerinin gösterileri gerçekleştirilecek.
TURİZM ACENTALARI FESTİVALİ TAKİP EDECEK
 Bu arada festival süresince Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) başkanı ve yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda turizm acentasının temsilcileri de Edirne’de olacak. Festival hakkında açıklamalarda bulunan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan şu ifadelere yer verdi, “Bu yıl ilk defa gerçekleştirdiğimiz ve geleneksel hale getirmek istediğimiz festivaller zincirine yeni bir halka eklemek istedik. Edirne’ye gelen turistlerin büyük bir kısmını seyahat acenteleri getiriyor. Yani seyahat acenteleri sizi tur programına alırsa, turist sayınız artıyor. O yüzden seyahat acenteleri bizim için kıymetli. Dünyanın her yerinde sistem bu. 9-8 festivalimiz süresince TÜRSAB Başkanı ve yönetim kurulu üyeleriyle 100’e yakın turizm acentesi de Edirne’de olacak. Bu şehrimiz ve bizim için çok önemli” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SPORDAN ÖTE ŞANLI MİRAS KIRKPINAR'IN KÜLTÜREL MEŞALESİ 661 YILDIR YANIYOR
SPORDAN ÖTE ŞANLI MİRAS KIRKPINAR'IN KÜLTÜREL MEŞALESİ 661...
SOKAK HAYVANLARI BARINAĞI ZİYARET EDİLDİ
SOKAK HAYVANLARI BARINAĞI ZİYARET EDİLDİ