"ACİL KAN BAĞIŞI" ÇAĞRISINA DESTEK

"ACİL KAN BAĞIŞI" ÇAĞRISINA DESTEK

"ACİL KAN BAĞIŞI" ÇAĞRISINA DESTEK

"ACİL KAN BAĞIŞI" ÇAĞRISINA DESTEK
16 Ocak 2019 - 04:21

AK Parti Edirne İl Başkanlığınca Kızılay'ın "acil kan bağışı" çağrısına destek kapsamında AK Parti üyesi 100 kişi kan verdi.

Destek kampanyasına katılan partililer Edirne Kızılay Kan Merkezine geldi. Bilgilendirmenin ardından AK Partililer kan bağışında bulundu.

AK Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Koray Uymaz da AK Parti'nin sağlık alanıyla ilgili hassasiyetleri her zaman göz önünde bulundurduğunu belirterek, "Türkiye'de ve Edirne'de sağlıkla ilgili yapılan yatırımlar ortada, biz de kan bağışı yaparak sağlıkla ilgili bir katkıda bulunmak istedik. Herkesi, bütün vatandaşlarımızı kan vermeye davet ediyoruz. AK Parti'nin sağlığa verdiği katkı ortada ama biz de küçük bir katkıyı sağlıkla ilgili olarak vermek istedik. Bu hassasiyeti ve duyarlılığı vatandaşlarımızla paylaşıyoruz." diye konuştu.

"BİR ÜNİTE KAN ÜÇ CANI KURTARIYOR"

AK Parti Edirne Kadın Kolları Başkanı Nergiz İnce de 1 ünite kadının üç kişiyi kurtardığını belirterek, "Bu tarz çalışmaların, bu tarz farkındalıkların ön plana çıkması için bizler her zaman destek olacağız." dedi.

Edirne Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. İsmail İsmail ise Türk Kızılay'ın ülkenin kan ihtiyacını her gün karşılamayı hedeflediğini belirtti. Bu hedefe ulaşmak için Türk Kızılay ekiplerinin Türkiye'nin dört bir yanında yüzlerce kan bağışı kampanyası düzenlediğini dile getiren İsmail, "Kış ayları ve soğuk havalar kendini iyice hissettiriyor. Soğuk algınlığı ve grip olan vatandaşlarımız kan bağışında bulunamadı. Bundan dolayı kan bağışlarında bir azalma oldu. Bu nedenle bağışların çoğalması gerekiyor." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TÜ’DEN PİYASALARA BAKIŞ KONFERANSI
TÜ’DEN PİYASALARA BAKIŞ KONFERANSI
YİNE YENİ YENİDEN
YİNE YENİ YENİDEN