ACİL SERVİS RAHATLAYACAK

ACİL SERVİS RAHATLAYACAK

ACİL SERVİS RAHATLAYACAK

ACİL SERVİS RAHATLAYACAK
03 Şubat 2018 - 06:10
Reklam

Edirne Sağlık İl Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan, acil servislerde daha iyi hizmet vermek için bir takım çalışmalar yapacaklarını belirterek; “Birkaç ay içerisinde, içerideki banko sayılarını arttıracağız. Örneğin banko sayımız 4 ise bu rakamı 8’e çıkaracağız ve acil servislerimiz rahatlayacak” dedi.

 

Edirne göreve başlayan Sağlık İl Müdürü Ali Cengiz Kalkan, gazetemize çeşitli açıklamalarda bulundu. Kalkan, Sağlık Bakanlığının Edirne’de yapmasını planladığı ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Edirne’yi tanıdığını ve burada görev almaktan gurur duyduğunun belirten Kalkan, Edirne’nin sağlık durumu ve gelişmelerini aktardı.

 

“BİR KİREMİT DAHA KOYARSAK MUTLU HİSSEDECEĞİZ”

Edirne için hizmet etmekten gurur duyduğunu belirten Kalkan; “Çorlu’da görev aldığım sürece Edirne’ye bir takım şahsi gezilere ve çalışmalara katılmak için geliyordum. Kısmette Edirne’de çalışmakta varmış. İyi bildiğim sevdiğim bir yer Edirne. Tarihler boyunca Osmanlı İmparatorluğunun başkentliğini yapmış, kültürüyle yapısıyla Türkiye’mizin farklı illerinden biri. Burada görev almak da ayrı bir gurur ve zevktir. İnşallah burada da hayırlı hizmetler veririz. Bakanlığımızın Edirne Halkının hizmetine sunacağı önemli çalışmalar var. Önümüzde Keşan Hastanesinin açılış planlaması var. Uzunköprü’de bir devlet hastanemizin temel atma projemiz var. Bu yıl içerisinde hızla başlayıp bitireceğimiz yapıların çalışmaları var. Biraz daha ilimizde eski arkadaşlarımızın çalışmalarının üzerine bir kiremit daha koyarsak mutlu hissedeceğiz.Bu şehir bizim gönlümüzün ve değerlerimizin başkenti. Nezih ve değerli bir kentimiz. Bu şehrin hizmet kervanında hizmet eri olmak için geldim. Çok değerli Edirnelilere hizmet etmekten büyük onur ve mutluluk duyacağımı ifade etmek isterim. Yaklaşık 25-30 yıldır Trakya'dayım. Edirne’ye her gelip gittiğimde bu şehrin kendine mahsus asil, saygı değer duruşu beni etkilemiştir. Bugün de büyük bir emaneti, Sağlık Bakanlığımız bünyesinde üstlenmiş bulunmaktayım. İnşallah yeni dönemde bu güzel kente elimizden gelen en güzel hizmetleri sunarız ve inşallah hayırlı hizmetleri hep birlikte üretiriz. Büyük bir heyecan ve istekle çalışacağız. Hep birlikte kentimize, ülkemize ve devletimize hizmet edeceğiz. Çok güzel bir hastanemiz var; emek verenlerin ellerine sağlık. Bu hizmet kervanında biz de bir katkıda bulunabilirsek kendimizi mutlu sayacağız. Benden önce tüm gücüyle hizmet üretmiş tüm değerli yöneticilerimize ve sağlık çalışanlarımıza, en ücra birimlerde görev yapan tüm sağlık ekibimize gönülden teşekkür ediyorum. Bizde vefa esastır. Bu şehirde sağlığa emek verenlerin de içinde olduğu, onları unutmadığımızı gösteren değerli sosyal ve kültürel çalışmalara da birlikte imza atarız inşallah. Sağlık turizm için çalışmalarda bulunuyoruz. Geçtiğimiz günlerde yine Yunanistan-Gümülcine’den bir hastamızı daha tedavi edip evine yolcu ettik. Önümüzdeki dönem için bütün birimlerimizle, Bakanlığımızın yeni yapılanmasıyla, bir bütün içerisinde daha enerjik bir şekilde hem Edirne Halkımıza hem de sınırlar ötesindeki soydaşlarımıza daha iyi hizmet vermek için uğraşacağız. Ne çalışmalar veya neler yapabilirizi tartışıyoruz. Tüm çabalarımız insanlarımızın sağlığına kavuşması veya koruması için” dedi.

 

“HEYECAN İLE HEP BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ”

Birlik ve beraberlik içinde çalışma sonucu daha faydalı hizmetler elde edeceklerini belirten Kalkan; “Odada bir masa var diyelim. Bu masayı başka bir yere taşımak istiyorsunuz. Masayı tek başıma da çıkartırım ancak mutlak masanın veya benim bir yerime zarar verecektir. Ancak birlik olup herkes bir ucundan bir parçasından tuttuğunda hem bize hem de masaya zarar vermeden işimizi yapmış oluruz. Bu nedenle paylaşımcı olacağız, heyecanla hep birlikte çalışacağız. Hepimiz hizmet için varız” şeklinde konuştu.

 

“BEKLEYEN KALMAYACAK”

Edirne’deki acil servislerin diğer illere göre daha iyi durumda olduğunu belirten Kalkan yapılacak yeniliklerle bekleyen sayılarının azaltılacağını belirterek; “Yıllarım acil serviste geçti. Ben pratisyen hekimim üzerine hastane sağlık işletmeciliği yüksek lisansı yaptım ama hekimlik hayatım acil servis sorumlu hekimliği, acil müdahaleler hakkında çalışmalarım oldu. 10 yılım acil serviste geçti. Bakanlığımızın saha çalışmalarına denetleyici olarak da katıldım. Acil servisin ne olduğunu iyi bilirim. Geçtiğimiz günlerde Edirne devlet hastanesi gittim. Acil servisi araştırdım, inceledim. Acil servisler içerisinde en iyi acil servis Edirne Devlet Hastanesi en iyi aciller içerisinde. Bekleyen sayısı çok az. Bazı hastanelerde bekleyen sayısı, içeride muayene olan kadar. Hekim ve sağlık çalışanları çok çalışkan. Hastalar hızlı ve güzel karşılanıyor. Buna rağmen biz teşvik ediyoruz. Nedeni ise acil servislerde 0 bekleyene ulaşmak. Yakında birkaç ay içerisinde, içerideki banko sayılarını arttıracağız. Örneğin banko sayımız 4 ise bu rakamı 8’e çıkaracağız. Acil servis hekimi açığımız yok. Hekim sorunumuz olmadığı için acil servisteki banko sayısı 8’e çıkınca muayene isteyen sayısı neredeyse yok derecede olacak. Acil ile sıkıntımız yok” ifadelerini kullandı.

 

DR. ALİ CENGİZ KALKAN KİMDİR?

1965 yılında Hatay’da doğan Dr.Ali Cengiz Kalkan, 1992 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Yurdun çeşitli illerinde görev yapan Dr.Ali Cengiz Kalkan, 1998 yılından 2004 yılına kadar Çorlu Devlet Hastanesinde acil servis sorumlusu olarak; 2004-2012 yılları arasında da başhekim yardımcısı olarak görev yaptı. 2012-2014 yılları arasında Çorlu Devlet Hastanesi yeni hizmet binasında hastane yöneticisi olarak görev yapan Dr.Kalkan, bu görevinin yanı sıra Tekirdağ Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinde İdari Hizmetler Başkanlığı görevini de yürüttü. Milletvekilliği genel seçimleri için görevinden istifa eden Dr. Ali Cengiz Kalkan daha sonra Çerkezköy Devlet Hastanesi başhekim yardımcılığı görevine atandı. 694 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Sağlık Bakanlığının merkez ve taşra teşkilatlarının yapısının değiştirilmesinin ardından da Sağlık Bakanlığımız tarafından Edirne İl Sağlık Müdürü olarak atandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye ceza
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye...
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere döndü
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere...