AÇTI AĞZINI YUMDU GÖZÜNÜ

AÇTI AĞZINI YUMDU GÖZÜNÜ

AÇTI AĞZINI YUMDU GÖZÜNÜ

AÇTI AĞZINI YUMDU GÖZÜNÜ
12 Mart 2019 - 07:49

Demokrat Parti Edirne İl Başkanı İbrahim Özyılmaz, partisinin İl Genel Meclis Üyesi Adayı Hamza Yasa’nın tanıtım toplantısında açıklamalarda bulundu. Edirne eski Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’nin partisinin adını ‘Bitmiş Tükenmişler Partisi’ olarak nitelendiren Özyılmaz, Sedefçi hakkında yaptığı açıklamada, “Bitmiş Tükenmişler Partisi yani BTP diye bir parti varmış.  Bitmiş, tükenmiş kişileri de yanına toplamış. O bitmiş tükenmişlerle birlikte orada yerlerini almışlar. Onlara hayırlı olsun bizle fazla uğraşmasınlar. Ben çok inat bir insanım ben daha fazla uğraşırım” ifadelerine yer verdi.

Demokrat Parti Edirne İl Başkanlığı Ciğerci Bahri’de yapılan sabah kahvaltısında Edirneli gazeteci Hamza Yasa’nın İl Genel Meclis Üyesi adaylığın tanıttı. DP İl Başkanı İbrahim Özyılmaz, “BTP’den aday olan Hamdi Sedefçi’ye ise set sözlerle yüklendi. Sedefçi’nin partisine “Bitmiş Tükenmişler Partisi” dedi.

Uzun yıllardan bu yana gazetecilik mesleğini başarılı bir şekilde sürdüren ve 1994 -1999 yılları arasında da İpsala’da Demokrat Parti’den başarılı bir şekilde İl Genel Meclis Üyeliği yapan Hamza Yasa, bir kez daha meclise girebilmek için Edirne merkezden aday oldu.

TAKİP ETTİĞİM JENERASYONUN SON NOKTASIDIR

Demokrat Parti benim siyasi başlangıcı olan Adalet Parti Gençlik Kolları’ndan bu yana benim hiç çizgimi bozmadan, terk etmeden ve takip ettiğim jenerasyonun son noktasıdır diyen Gazeteci ve Demokrat Parti 1.Sıra İl Genel Meclis Üyesi adayı Hamza Yasa, “1994 – 1999 yıları arasında İpsala’da Demokrat Parti’den İl Genel Meclis Üyeliği yaptım. Türkiye genelinde olduğu gibi Demokrat Parti Edirne genelinde köklü bir partidir” dedi.

SİYASET BENİM GEÇİM KAYNAĞIM OLMADI

Yasa, “35 yıldır gazetecilik ve köşe yazarlığı yaptığım bu süreç içerisinde en çok dikkat ettiğim ben hiç kimseye iftira atmadan, hiç kimsenin hakkında dedikodu yapmadan, olabildiğince haberleri yorumlayarak yazmaya çalışan bir gazeteciyim. Benim işim gazetecilik. Siyaset benim geçim kaynadığım hiç olmadı, olmayacak. Demokrat Parti’nin kırmızıçizgileri var. Kırmızıçizgilerin tamamı misakı milli ile çizilmişti. Biz o çizgileri hiç bozmadan buradayız. Benim tek hesap vereceğim tek yer Edirne halkı olacaktır. Ben mevcut adayların içerisinde partilerin oyuna ekstradan oy getirecek tek adayım” dedi.

BİTMİŞ TÜKENMİŞLER PARTİSİ

Edirne Belediye Başkanı ve Başkan Adayı olan Recep Gürkan’ın parti binası açılışına yaptığı için eleştiri oklarının üzerine çekildiği Demokrat Parti il Başkanı İbrahim Özyılmaz, belediye eski başkanı Hamdi Sedefçi’ye sert bir üslupla cevap verdi.

14 yaşından beri siyasetin içerisinde olmuş bir ağabeyiniz olarak sokaklarda kavga mı? Yapalım. Yoksa Demokrasinin gereği tüm siyasi partilerle içli, dışlı güzel bir dostluk içerisinde tatlı bir yarış içerisinde mi? olalım diyen İbrahim Özyılmaz, “Benim Cumhuriyet Halk Partisi ile hiçbir sorunum yok, benim belediye başkanıyla hiçbir sorunum yok. Belediye başkanımız aday olarak ve partilerle partimizi ziyaret etmek istediler. Bizde yeni yere geçtiğimiz de onları ağırlamak ile beraber o günde açılışı Recep Gürkan’ın katılımı ve bizim adayımızla beraber açılışı yaptık. Herkes İbrahim Özyılmaz’ı iyi arasın, iyi incelesin. Birçok kurumda özel ve ciddi görevlerde bulundum.

Bizi kimsenin satın almaya gücü yetmez. Biz öyle bir partinin misyonundan geliyoruz ki, biz siyaseti para getirisi olmadan yaptık. Ben Ankara’da yapılan il başkanları toplantısında kürsüde seçimlerle ilgili konuşan 6 parti il başkanından biriyim. İYİ Parti ile seçime girmemiz gerektiğin, Ak Parti ile misyonumuzun uyuşmadığını ve CHP ile bazı hallerde dirsek temasında olabileceğimizi konuşmuştum.

Biz özgüveni olan bir kişiyiz. Asla ve asla bir karamız yok. Karamız olmadığı içinde korkumuz yok. Benim o konuşmamı izleyenler CHP ile olan ilişkilerimi daha iyi anlarlar. Her zaman Cumhuriyet Halk Partisi bir araya gelirim. Bizim onlarla hiçbir sorunumuz yok. Onun için herkes işine bakacak.

BAZI ARKADAŞLARA ÇOK ZOR GELDİ

BTP adayı olan Hamdi Sedefçi’ye üstü kapalı bir şekilde yüklenen Özyılmaz,”Bazı arkadaşlara çok zor geldi. Kapımızdan çevirdik, hak etti de çevirdik. Onlarda kendilerine bir parti buldular. Halk arasında duyduğuma göre; Bitmiş Tükenmişler Partisi yani BTP diye bir parti varmış.  Bitmiş, tükenmiş kişileri de yanına toplamış. O bitmiş tükenmişlerle birlikte orada yerlerini almışlar. Onlara hayırlı olsun bizle fazla uğraşmasınlar. Ben çok inat bir insanım ben daha fazla uğraşırım” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
OTLUK ALAN YANGINI
OTLUK ALAN YANGINI
KAVGA KANLI BİTTİ
KAVGA KANLI BİTTİ