ADAYIMIZI ÇIKARTACAĞIZ

ADAYIMIZI ÇIKARTACAĞIZ

ADAYIMIZI ÇIKARTACAĞIZ

ADAYIMIZI ÇIKARTACAĞIZ
14 Aralık 2018 - 06:08

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, dün düzenlediği basın toplantısında partisinin Edirne Belediye Başkan Aday Adaylarını tanıttı. Ancak, toplantıya sadece 1 aday adayının katılması akıllarda soru işareti bıraktı. Diğer aday adayı Sami Çakırlar’ın toplantıdan sonradan haberinin olduğu iddiası ise gündeme bomba gibi düştü.

 

 

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, Edirne Belediye Başkan Aday Adaylığı için partilerinin Genel Merkezinde üç kişinin görüşme gerçekleştirdiğini ancak iki kişinin başvuruda bulunduğunu ve Edirne’de ittifakın olmadığını belirterek aday çıkartacaklarını açıkladı.

Dün parti binasında düzenlenen aday adayı tanıtım toplantısına Edirne Belediye Başkan Aday Adayı Sami Çakırlar’ın katılmaması gözlerden kaçmadı. Toplantıdan haberinin sonradan olduğu öğrenilen Çakırlar hakkında söylentiler akıllarda soru işareti bıraktı.

1 Kasım’da başlayan adaylık adaylığı başvurularının yarın sona ereceğini açıklayan Başkan Demir, “Bugüne kadar partimize yoğun bir ilgi olduğu aşikârdır. Bu bizi fevki ile mutlu ediyor. Edirne merkez ve ilçelerinde çok ciddi bir şekilde seçimlere asılacağımızı ve seçimleri almak istiyoruz. Partimiz Cumhuriyet Halk Partisi ittifak görüşmelerini sonlandı. Bazı illerde güç birliği yapılacağı noktasında açıklamalar geldi. Genel merkezimin almış olduğu kararı biz baş tacı yaparız.

Edirne ile ilgili olarak kesinlikle bu güne kadar herhangi bir anlaşma söz konusu değildir. Edirne’de her parti kendi adayıyla seçime girecek. Ankara’ya ilk giden Samir Çakırlar, adaylık başvurusunu yaptı. Daha sonra ise Necamettin Attay, başvurusunu yaparak Ankara’dan geldi. Aday adaylığı için müracaat eden tüm arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Genel merkezimiz hangi aday adayını bize aday olarak gösterdiği takdirde teşkilatımla beraber onun yanında olacağız.”dedi.

Necamettin Attay, “1985 yılında Bitlis’in Hicran ilçesi Kapısuyu köyünde öğretmenlik hayatıma başladım. En son ise Vali Fahri Yücel İlkokulunda müdürlük görevini yaparken 1 Aralık 2018 tarihi itibari ile İYİ Parti Belediye Başkan Aday adaylığı için görevinden ayrıldım. Gerekli adaylık başvurusunu genel merkeze yapmak üzere Ankara’ya gittim. Edirne Milletvekilimiz Orhan Çakırlar tarafından karşılandım. Daha sonra Mali İdareler Genel Başkan Yardımcım Müşavat Dervişoğlu, Genel Başkan Yardımcım Koray Aydın, Kamu – Sen’in efsane başkanı İsmail Koncuk, Grup Başkanvekili Lütfü Türkan ile görüştüm. Genel Başkan Meral Akşener, ile görüşmemde Edirne için İYİ olacak inşallah diyerek Edirne Belediyesi’ni istedi. Bizde kendilerine elimizden geleni yapacağımızı söyledik. Edirne’de bir umut olarak yeşermeye başladığımızı anlatım.”dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ŞİMDİ ONLAR DÜŞÜNSÜN…
ŞİMDİ ONLAR DÜŞÜNSÜN…
KUR'AN BAŞARIYI KATLAR
KUR'AN BAŞARIYI KATLAR