ADD’DEN DİYANET İŞLERİ BAŞKANINA SUÇ...

ADD'DEN DİYANET İŞLERİ BAŞKANINA SUÇ DUYURUSU

ADD'DEN DİYANET İŞLERİ BAŞKANINA SUÇ DUYURUSU

ADD'DEN DİYANET İŞLERİ BAŞKANINA SUÇ DUYURUSU
28 Temmuz 2020 - 23:17

Atatürkçü Düşünce Derneği Edirne Şubesi Yönetim Kurulu, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.
ADD Edirne Şubesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi, “Ali Erbaş 24.07.2020 tarihinde,  Ayasofya Camisinde Cuma namazı öncesi verdiği “Bizim inancımızda vakıf malı kutsaldır. Dokunanı yakar. Vakfedenin şartını çiğneyen lanete uğrar.” demek suretiyle İstanbul’u düşman işgalinden kurtaran Kurucu Liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmetle anmak yerine lanet okumak suretiyle alenen hakaret etmiş ve halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmiştir. Bu şahıs şunu unutmasın ki bugün Ayasofya'da cuma namazı kıldırmasını Kurucu Liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e borçludur. İstanbul'u düşman işgalinden kurtararak ikinci kez fetheden Kurucu Liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anmamak ve anmadığı gibi lanet okumak nasıl bir zihniyettir?
Lozan Batış Antlaşmasının 97. Yıldönümüne denk getirilen Ayasofya Camisinde cuma namazında şüpheli ALİ Erbaş'ın söylemleri,  Kurucu Liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, çağdaş kazanımlara, laik ve demokratik cumhuriyete açıkça meydan okunmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti'nin memuru olan bu şahıs açıkça Türkiye Cumhuriyeti Anayasasına aykırı hareket etmektedir.
Türkiye Cumhuriyeti'nin memuru statüsünde olan Ali Erbaş'ın düşman kuvvetlerini lanetlemesi gerekirken oturduğu minberden Türk Toplumunun Ortak Değeri olan Kurucu Liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e lanet okuması şüphelinin içindeki şeriat devleti özleminin dışa vurumundan başka bir şey değildir.
Şüpheli Ayasofya Müzesinin cami olarak ibadete açılmasına ilişkin değerlendirme yaparken de ''İçinde sadece ibadet edilmekle kalınmasın bir mektep bir medresede olsun'' diyerek şeriatla yönetilme arzusunu dışa vurmuştur.
Medrese İslam ülkelerinde, genellikle İslamlık kurallarına uygun bilgilerin okutulduğu öğretim kurumudur. Türkiye Cumhuriyeti Laik ve Sosyal Hukuk devletidir. Bu şahsın bu söylemi ile ilgilide suç duyurusunda bulunulmuştur. Görüldüğü üzere bu şahıs gaflet ve delalet içindedir. Atatürk ve Cumhuriyet karşıtları ile her ortamda amansız mücadelemiz sürecektir. Yaşasın Onurlu Direnişimiz.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SAROS KÖRFEZİ'NDE AY BALIĞI GÖRÜNTÜLENDİ
SAROS KÖRFEZİ'NDE AY BALIĞI GÖRÜNTÜLENDİ
KEŞAN OSB’DE İŞLER RAYINDA, UZUNKÖPRÜ OSB’DE İSE İŞLER KARIŞIK
KEŞAN OSB’DE İŞLER RAYINDA, UZUNKÖPRÜ OSB’DE İSE İŞLER...