ADIM ATACAK YER KALMADI

ADIM ATACAK YER KALMADI

ADIM ATACAK YER KALMADI

ADIM ATACAK YER KALMADI
04 Ağustos 2020 - 00:01

ESNAFIN YÜZÜ GÜLMEYE BAŞLADI
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından, geçen haftalarda Edirne’nin son 5 gündür korona virüs salgının da vaka ortalamasının en düşük 5 il arasında yer aldığının açıklanmasının ardından, Kurban Bayramında başta İstanbul olmak üzere birçok ilden binlerce vatandaş ziyaret için soluğu Edirne’de aldı.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçen haftalarda son 5 gündür ortalama günlük vaka sayısının en düşük olduğu 5 ilin Artvin, Bilecik, Tunceli, Edirne ve Bayburt olduğunu açıklamasının ardından, İstanbul, Tekirdağ ve Kırklareli illerinde yaşayan binlerce kişi Kurban Bayramı tatilini Edirne’de geçirdi.
ADIM ATACAK YER KALMADI
Edirne’de aylar sonra yoğun ziyaretçi hareketliliği yaşanırken, tarihi çarşılarda adeta adım atacak yer kalmadı.  Edirne’nin tarihi yerlerini gezen ziyaretçilerin en uğrak noktalarından birisi de tarihi Selimiye Camisi oldu. Bazı kişiler tarihi Selimiye Camisi'nin gölgesinde oturdu, bazıları ise tarihi köprülerin etrafında bulunan kafeteryalarda oturarak günün keyfini çıkardı.
ÇOĞUNLUK İSTANBUL’DAN
Edirne’de korona virüs vakasının az olduğunu duyduğu için İstanbul’dan geldiklerini söyleyen vatandaşlar kalabalık alanlardan kaçtıklarını söyledi.
İZMİR VE AFYONKARAHİSAR’DAN GELDİLER
Ailesinin İzmir’den geldiğini ve Edirne’nin tarihi yerlerini gezdiklerini söyleyen Çağlar Öncel’de, korona virüs tedbirlerini uyguladıklarını ifade etti. Afyonkarahisar’dan geldiğini belirten Batuhan Rüzgar’da Edirne’ye bayram ziyareti için geldiğini ve Edirne’yi çok sevdiğini söyledi.
CİĞERCİLER ÇİFTE BAYRAM YAŞADI
Edirne’ye gelen yerli ve yabancı turistler, ünü ülke sınırlarını aşan meşhur tava ciğerini yemek için sıralandı. Tatil boyunca ciğerci esnafı, müşterilere yetişmek için yoğun mesai harcadı.
ESNAFIN YÜZÜ GÜLMEYE BAŞLADI
Arasta Dernek Başkanı Adem Bayrak; “Selimiye camiine ziyaretçiler gelmeye başladı, Edirne’miz hareketlendi. Bunun yanı sıra gurbetçilerimiz alışverişe geliyor, esnafımızın yüzü gülmeye başladı.  Akmasa da damlamaya başladı çok şükür evimize ekmek götürebiliyoruz. Gurbetçilerimize her sene olduğu gibi alışverişini bizlerden yapıyor kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi. 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İLGÜ, BAŞKANLIĞI BIRAKIYOR
İLGÜ, BAŞKANLIĞI BIRAKIYOR
İSMAİL AĞA CAMİSİ İBADETE AÇILDI
İSMAİL AĞA CAMİSİ İBADETE AÇILDI