“AFET ÜSTÜNDEN SİYASET YAPMAK,SİYASİ...

“AFET ÜSTÜNDEN SİYASET YAPMAK,SİYASİ AHLAKSIZLIKTIR”

“AFET ÜSTÜNDEN SİYASET YAPMAK,SİYASİ AHLAKSIZLIKTIR”

“AFET ÜSTÜNDEN SİYASET YAPMAK,SİYASİ AHLAKSIZLIKTIR”
17 Temmuz 2021 - 10:24
Reklam

Edirne Merkez ve köylerinde 2 Temmuz’da yaşanan doğal afeti kentin altyapısına bağlayan Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın söylemlerine,Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, "doğal afeti siyasi olarak kullanmayı ben ahlaksızlık olarak görürüm, hangi parti olursa olsun. Allah aşkına, ne olur nerede siyaset yapacağımızı iyi belirleyelim"diyerek cevap verdi.
2 Temmuz 2021 tarihinde Edirne’de yaşanan doğal afete de değinen Belediye Başkanı Recep Gürkan, “O doğal afette 53 işyeri, 2 tanesi ev olmak üzere yaşanan fırtınadan dolayı zarar görmüşlerdi. O tarihten 2 gün sonra Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank gelmişti. Ben burada tekrar etmek istemiyorum ama hoş olmayan ifadeler kullanmıştı Edirne için. Bazı vatandaşlarımızda reel değil, objektif değil siyasi saiklerle doğal afet sonucu ortaya çıkan zararları alt yapıya bağlamıştı. Biz de şunu söylemiştik, ‘Bu bir doğal afettir. Altyapı ile bir ilgisi yoktur. Altyapı sadece bir nebze az yada bir nebze çok yaşanmasını sağlayabilir.’ Aynısı Rize’de oldu. Rize Sayın Cumhurbaşkanımızın memleketi ve yaklaşık 20 yıldır devletin bütün olanaklarından yararlanan bir şehir. Ben geçmiş olsun mesajı yayınladım. Orada kayıp insanlarımız var. Onlarda inşallah sağlıklı bir şekilde bulunur. Rize’ye geçmiş olsun. Rize’deki bir doğal afettir. Şimdi ne diyeceğiz kalkıp bu doğal afeti siyasetten mi kullanacağız. Ben bunu ahlaksızlık olarak, görürüm. Hangi parti olursa olsun. Geçtiğimiz hafta yine Bursa’da yaşandı aynı şekilde. O da bir doğal afettir. Bunları siyasi olarak değerlendirmek, siyasi ahlaksızlıktır. Almanya’da 90 yakın insan öldü, doğal afet nedeniyle şimdi Almanya’nın da mı altyapısı eksik, Belçika’nın da mı? Demek ki doğal afetlere altyapı ile cevap vermemiz mümkün değil. Ne olur nerede siyaset yapacağımızı iyi belirleyelim” dedi.
 Devam eden  altyapı çalışmaları ile ilgili halkın bozuk yol eleştirilerine açıklık getiren Başkan Gürkan; “Altyapı çalışmalarımız devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda kredi ile ilgili problemler vardı. Çözüldü. Şuanda bir sorun çok yok. Planladığı şekilde çalışmalar devam ediyor. İklim değişikliği nedeniyle aşırı sıcaklar yaşıyoruz, önümüzdeki hafta da 7-8 derece sıcaklıkların artacağını söylüyor uzmanlar. Herkesin dikkatli olması gerekiyor. Edirne’de yollar bozuk ile Edirne’de bozuk yollar var, cümleleri ayrı anlamlara gelir. Edirne’de yaklaşık 370 kilometre yol var. Edirne’de yollar bozuk derseniz hepsinin bozuk olduğu anlamına gelir. Ama Edirne’de bozuk yollar var derseniz. doğrudur. Edirne’de altyapı nedeniyle bozuk yollar var, altyapıdan dolayı. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz bayramın 2. gününden itibaren yol bakım çalışmalarına, yeni asfalt çalışmalarına girecekler. Özellikle yeni yerleşimde bozuk yolumuz çok çünkü biz altyapıya yeni yerleşimden başladık. Ağırlıklı olarak asfalt orası. Kilit parke taş olan yollarında teknik anlamda yapabildiğimiz kadarını asfalta çevireceğiz. Kilit parkeyi yapmak istemiyoruz çünkü tonajlı araçlar geçiyor. Mutlaka dağılıyor, bozuluyor. Ama asfalt öyle değil. Bugüne kadar yaptığımız asfaltın birçoğu altyapı asfaltı, taşıyıcı asfaltlardı. Onlarda bozulmalar olması normaldir. Şimdi bu yıl halk arasında asfalt olarak tanımlanan teknik anlamda aşınma olan asfalt kısmını atacağız. Daha mıcır çapı küçük, bağlayıcı zift daha yüksek olan aşınma asfaltını atacağız. Bayramın ikinci gününden itibaren yollarının bakımını, onarımını, yeniden yapımını yapacağız. Sonbahara kadar kilit parkeyse kilit parke, asfaltsa asfalt olarak yapılacak. Vatandaşlarımızın hem sıcaklardan hem de pandemiden dolayı çok sıkıntıda olduğunu biliyoruz ama biraz daha sabır istiyoruz”diye ifade etti.
 
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ali veli deli
    1 yıl önce
    Bizde bu açıklamaları yedik edirne tarihinin en kötü yönetimi ile karşı karşıya rant almış başını gitmiş güzel şehir çöplüğe döndü para gözlerini kör etmiş
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADILAR
GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADILAR
YÜKSEK GETİRİLİ BİTKİLERİN ÜRETİMİ YAYGINLAŞTIRILACAK
YÜKSEK GETİRİLİ BİTKİLERİN ÜRETİMİ YAYGINLAŞTIRILACAK