AK PARTİ BİZİ ÜZDÜ

AK PARTİ BİZİ ÜZDÜ

AK PARTİ BİZİ ÜZDÜ

AK PARTİ BİZİ ÜZDÜ
04 Nisan 2019 - 10:47
Reklam

MHP Edirne İl Başkanı Süleyman Ferhatoğlu, yerel seçimleri değerlendirdi. Seçimi kazanan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı ve ekibini tebrik eden Ferhatoğlu, “demek ki bir yerlerde eksiklik yapmışız” açıklamasında bulundu. Süloğlu ilçesinde Cumhur ittifakı adayının MHP’den olduğunu ancak AK Partililerin destek vermediğini söyleyen Ferhatoğlu, “bu bizi üzmüştür” açıklamasında bulundu. Ayrıca Ferhatoğlu, İYİ Partililerin kendilerine destek verdiğini düşündüklerini belirterek, partilerine geri dönmelerini çağrısında bulundu.
MHP İl Başkanı Av. Süleyman Ferhatoğlu , “Bu seçimde Havsa ve Keşan ilçesini Cumhur ittifakı olarak kazandık. Özelikle Keşan’ı kazanmamız büyük bir başarıdır. Oy bazında Cumhur ittifakı olarak gayet iyi arttı. Bizim gördüğümüz seçime katılım oranı azdı. Yüzde 79 düşük bir oran, bu yönden oy kaybı olduğunu söyledi.
CUMHUR İTTİFAKI OLARAK KAZANDIK
31 Mart seçimlerini hayırlısı ile bitirdik. Seçimlerin hayırlı olmasını diliyoruz. Bu seçimde Havsa ve Keşan ilçesini Cumhur ittifakı olarak kazandık. Özelikle Keşan’ı kazanmamız büyük bir başarıdır. Oy bazında Cumhur ittifakı olarak gayet iyi arttığını söyleyen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Edirne İl Başkanı Av. Süleyman Ferhatoğlu,”Bizim gördüğümüz seçime katılım oranı azdı. Yüzde 79 düşük bir oran, bu yönden oy kaybı oldu. Seçimi kazanan Recep Gürkan ve ekibini tebrik ediyoruz. Tabi ki bu demokrasi yarışıdır. Bizler eleştirimizi yaparız. Yanlış gördüğümüz yerleri söyleriz. Yine söyleyeceğiz. Hayırlı uğurlu olsun. Halkımız da bu şekil tercihini yaptı. Demek ki bir yerlerde bir eksiklik yapmışız. Bundan sonra daha güzel şeyler olmasını bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.
AK PARTİLİ KARDEŞLERİMİZ DESTEK VERMEDİ
Partimiz olarak Edirne bazını alırsak belli bir oyumuz arttı. Burada Cumhur ittifakı olarak AK Parti ile seçimlere girdik. Bir üzüntüm Süloğlu’nda AK Partili kardeşlerimiz destek vermediğini söyleyen Ferhatoğlu,”Zaten oylardan da belli. Hayırlısı olsun. Ben partimizi başarılı görüyorum. Türkiye genelinde çok ile nasip olmamıştır biz bu seçim oyumuzu arttırdık. Dava arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Cumhur ittifakı yapılan her yerde Genel başkanımızın bize emir verdiği şekilde dimdik durduk. Havsa ve Keşan’ı kazandırmayı sağlayan MHP’nin sergilediği dik duruşudur” dedi.
MHP’Yİ GÖREMEDİK DİYENLER OLDU
Ferhatoğlu,”Bundan sonra 5 yıl sonra hedefimiz daha başarılı olmak. Edirne genelinde bekleneni aldık. Düşündüğünüzde il genel 3’e çıktı. Cumhur ittifakına katılmasaydık il genel meclisinde daha çok oy alacağımızı düşünüyorduk. MHP’yi göremedik diyenler oldu. Yalnız çıksaydık 10 puan civarında oy alacağımızı düşünüyorum. İttifak olarak oyumuz arttı. AK Parti’de oylarını artırmıştır ama İYİ Parti’nin oyları düştü. Onlardan da bize oy geldiğine inanıyorum. Ülkücü ve İYİ Partili kardeşlerimizin de yavaş yavaş partilerine döneceklerine inanıyorum. Bütün İYİ Parti’ye giden kandırılmış kardeşlerimizi partimize davet ediyoruz. Bu dönem oyları ile destek verdiklerini düşünüyorum. Önümüzdeki dönem hepsini partimize bekliyorum. Biz onları seviyoruz, biz bir parmaksak onlar diğer parmağımız. Bundan sonra amaçlarımızdan bir tanesi onları partiye tekrar geri almak” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye ceza
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye...
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere döndü
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere...