AK PARTİ = HİZMETE HAYIR

AK PARTİ = HİZMETE HAYIR

AK PARTİ = HİZMETE HAYIR

AK PARTİ = HİZMETE HAYIR
08 Ekim 2019 - 04:05

YEŞİM DRAMALI
Edirne Belediyesi Su Kanalizasyon Müdürlüğüne, sayaç okuma, yeni abone bağlantısı ve arızalı sayaçların tespiti için 3 araç alınmasına AKP ve MHP’li Belediye Meclis Üyeleri ‘hayır’ oyu verdi. AKP’li Belediye Meclis üyesi Ayhan Dinç, araçlarla ilgili herhangi bir çalışma yapmadıklarını ama yine de araçlara gerek olmadığını söyledi. Dinç’in elinden okuduğu kağıt hakkında Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan soru sordu ancak Dinç cevap veremeyince komik duruma düştü. Sırf muhalefet yapmak için ellerine verilen kağıtları okuyarak muhalefetlik yapan başta AKP’li Dinç olmak üzere AKP’li meclis üyeleri adeta okula yeni başlayan ilkokul öğrencilerini anımsattı. Başkan Gürkan’da duruma gülerek “AK Parti ve MHP Grupları bir kez daha hizmete gerek yoktur” kararı verdi dedi.
Edirne Belediye Meclisinin Ekim Ayı olağan toplantısı dün gerçekleşti. Toplantıya belediyeye alınması görüşülen 3 kamyonetin kararı damga vurdu.
Araçlar hakkında açıklamalarda bulunan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan şu ifadelere yer verdi, “Belediyemizin en önemli birimlerinden birisi, Sayaç Okuma ve Su Abonelik Birimi. Biliyorsunuz geçtiğimiz aylarda yeni yerine de taşındı. Hem kapasitesi arttırıldı hem de hizmet alanları genişledi. Daha sağlıklı hizmet vermeye başladı. Dolayısıyla birimin de hiç aracı olmadığı için küçük tip hizmet araçlarından 3 tane almamız gerekiyor ki; Belediyemizin en önemli gelir birimi olduğu için gelirlerimizi de daha sağlıklı ve doğru şekilde hem tespitini hem de tahsilat tahakkukunu yapabilelim diye.”
AK Partili Belediye Meclis Üyesi Ayhan Dinç; “Tabii ki sayaçların okunması gibi işlemler için araç lazım olabilir ama Edirne halkımıza daha iyi hizmet vermek için bu araçların ya yenilenmesini mecliste gündeme alırsak; ya da tadilatlarının yapılmasıyla alakalı daha iyi olur. Bu 3 kamyoneti alacağımıza, yeni araç alınmasıyla alakalı bir karar alırsak seviniriz” dedi.
Başkan Gürkan, “Yeterli olup olmadığını zaten Su ve Kanalizasyon Müdürlüğündeki arkadaşlarımız biliyorlar. Siz bu konuda bir fizibilite yaptınız mı? Herhangi bir çalışmanız var mı? Mesela günde kaç tane vidanjör çekimi yapılıyor, kuka makinesi kaç tane açma yapıyor? Fizibilite yaptıysanız biz de yararlanmak isteriz.”
AK Partili Belediye Meclis Üyesi Ayhan Dinç; “herhangi bir fizibilite yapmadık. Zamanında Herhangi bir fizibilitemiz yok. Yetişmemesinin sebebi de tek araç olmasından kaynaklanıyor.”
Başkan Gürkan;“Şimdi bakın bu alınacak araçlar, farklı bir amaç için alınacaklar. Sayaç okuma için, yeni abone bağlantıları için, arızalı sayaçların tespiti için, borcunu ödemeyenlerin suyunun kesilmesi, ödedikten sonra 1 saat için sularının tekrar açılması için kullanılacak. Bu ekiplerin şehir için ulaşımını sağlayacak araçlara ihtiyaçları var, bu hizmetin görülmesi için. Kuka makinesinin fonksiyonu başka, vidanjörün fonksiyonu başka, bu araçların fonksiyonu başka. Yani biz sayaç okuma ekiplerin ya da su kesme, su bağlama, su açma ekiplerini kuka ya da vidanjör makineleriyle gönderemeyiz. Onlar için bu tip küçük araçlar lazım.” Hizmete gerek yoktur diyor AK Parti ve MHP grupları.
 
Sokak sağlıklaştırma projesi kapsamında da sorulan sorulara Başkan Gürkan, cevap verdi.
Gürkan, “bu önergeyi vermekle neyi amaçladınız. Yaklaşık bir buçuk yıl önce bitirdik. 11 ay öncede kurula kendim gittim ve 7 taneden hiç olmazsa bir tanesini Çilingirler caddesini onaylayın bunu hayata geçirelim. Çilingirler sokağının restorasyonu, sokak sağlıklaştırmasını bir örnek oluşsun tamam dediler kurul hatta ilave bilgiler istediler. Hatta yazı işleri müdürlüğümüz ilave çalışmalarını yaptı. Mülkiyetinden ruhsatlarına kadar hepsinin çalışmalarını yaptı kurula tespit ettik. Ama seçim öncesi kurulumuz koruma amaçlı imar planı bitmeden görüşmeyeceğiz diyerek yeni bir karar aldı. Bunun hem Edirne’nin gelişimi hem de siyasi anlamda ne anlama geldiğini herkes anlıyor zannediyorum bu yüzden başlayamadık.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TÜ’DEN PİYASALARA BAKIŞ KONFERANSI
TÜ’DEN PİYASALARA BAKIŞ KONFERANSI
YİNE YENİ YENİDEN
YİNE YENİ YENİDEN