Edirne’nin bazı ilçelerinde kıran kırana seçim mücadelesi yaşandı. AK Partili Lalapaşa, Keşan ve Havsa belediyeleri CHP’ye geçti.
31 Mart yerel seçimlerinde Edirne’nin bazı ilçelerinde nefeslerin tutulduğu anlar yaşandı. AK Partili Aydın Balkan’ın yönettiği Havsa Belediyesi, AK Partili Mustafa Helvacıoğlu’nun yönettiği Keşan Belediyesi ve AK Partili İsmail Arslan’ın yönettiği Lalapaşa Belediyesi, CHP’ye geçti.
Resmi olmayan sonuçlara göre, Lalapaşa’da CHP’nin adayı Zafer Sezgin Geldi, rakibi AK Partili İsmail Aslan’a 148 oy fark attı. Havsa’da CHP’nin adayı Hüseyin Özden, rakibi AK Parti’nin adayı Aydın Balkan’a 968 oy fark attı. Keşan’da CHP’nin adayı Mehmet Özcan, rakibi AK Parti’nin adayı Mustafa Helvacıoğlu’na 4528 oy fark attı.
2019 yerel seçimlerinde CHP’nin kaybettiği Havsa ve Keşan Belediyeleri, 5 yıl aradan sonra yeniden CHP’ye geçmiş oldu. Lalapaşa’da 40 yıl sonra belediye CHP’ye geçmiş oldu.
Haber: Şener Urfa