AKILLANMIYORLAR

AKILLANMIYORLAR

AKILLANMIYORLAR

AKILLANMIYORLAR
24 Eylül 2020 - 08:56

Edirne’de maske denetimi gerçekleştiren polis ekiplerine saldıran ve iki polisin yaralanmasına neden olan maskesiz ağabey ve kardeşleri hakkında Edirne Valiliği’nde yapılan açıklamada, şahıslara para cezası uygulandığı ifade edildi.
Edirne İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Yunus timleri tarafından Saraçlar Caddesi üzerinde maske takmayan iki şahsın durdurulduğu belirtilen açıklama, şahısların maske takmamakta ısrar ettikleri ve kimliklerini beyan etmedikleri ifade edildi.
Polis merkezine gitmek istemediler
Şahısların kimlik tespiti için polis merkezine götürülmek istedikleri esnada polis ekiplerine mukavemette bulunduklarını anlatılan açıklamada, kademeli olarak güç kullanıp şahısların etkisiz hale getirildiği ve çıkan arbede esnasında iki polis memurunun yaralandığı vurgulandı.
Haklarında işlem başlatıldı
Polis Merkezine götürülen şahısların yapılan kimlik kontrollerinde B.A ve A.I isimli ağabey ve kardeş oldukları tespit edildiği açıklanan açıklamada, şahıslar hakkında Cumhuriyet Savcısının talimatıyla haklarında “ görevli memura mukavemet” ve “kasten yaralama” suçlarından işlem başlatıldığı ve gözaltına alındığı belirtildi.
Olay bütün yönleriyle ele alınacak
Ayrıca, şahıslar hakkında maske takmadıkları ve kimlik beyan etmedikleri için gerekli idari işlemler yapılarak para cezası uygulandığı ve olayın bütün yönleriyle ele alınacağı idari tahkikat başlatıldığı ifade edildi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EDİRNE 3 YIL EN KURAK MEVSİMİNİ YAŞADI
EDİRNE 3 YIL EN KURAK MEVSİMİNİ YAŞADI
"20 DAKİKA SPOR YAPAN KADINLARDA YÜZDE 25 RİSK AZALIYOR"