“AKLIM AK PARTİ, KALBİM CHP DİYOR”

“AKLIM AK PARTİ, KALBİM CHP DİYOR”

“AKLIM AK PARTİ, KALBİM CHP DİYOR”

“AKLIM AK PARTİ, KALBİM CHP DİYOR”
28 Eylül 2017 - 06:00

Edirne Eski Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, “Belediye Başkan” adaylığına yönelik “Aklım AK Parti, kalbim CHP diyor. Aklımla kalbim sürekli kavga ediyor” dedi. Sedefçi, Gürkan ve yaptığı işlere yönelik sert açıklamalarda bulundu.

 

Edirne Eski Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, basın emekçileriyle bir araya geldi. Sedefçi, konuşmalarında Belediye Başkan adaylığı ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın yaptığı çalışmalar ve projelere yönelik çarpıcı açıklamalarda bulundu. Sedefçi, konuşmasının başlangıcında; “Hayatım boyunca hep dürüst ve sözün sadık bir insan oldum. Kimsenin ardından dolaşarak puan almadım. Yüzüne karşı delikanlıca güreştim. Kazandım veya kaybettim ama hiç kimsenin arkasından dolanmadım” şeklinde bir giriş yaptı.

 

“ÇÖP GÖMME DEĞİL, ÇÖP YAKMA TESİSİYDİ”

Sedefçi yaptığı açıklamalarda dönemin Valisi Nusret Miroğlu tarafından projelerinin aksadığını ve geç kaldığını belirterek yapmak istedikleri tesisin Çöp Gömme Tesisi değil, Çöp Yakma Tesisi olduğunu vurguladı. Sedefçi; “Belediye başkanın görevi sağlıklı bir kent yaratmaktır. Yaşayan insanların hayatlarını sağlıklı sürdürebilmeleri için çalışmalar yapar. Geçtiğimiz günlerde Recep Beyefendi bir toplantı yaptı. 60 yıllık bir enkaz kaldırdığını, çöplüğü taşıdığını Yeni İmaret ve Yıldırım Mahallesinin rahata ve huzur erdiğini tüm Türkiye’ye davul zurnayla duyurdu. Ben 2004 senesi göreve geldiğimiz zamanlarda yeni çöplük yeri aramalarına başlamıştık. 2005-2008’de tam dört yılsonunda Tayakadın yerinde bir çöplük yeri bulmuştuk. Dönemin Valisi Nusret Miroğlu tarafından engellenmişti. Eskikadın köyü yakınları tarafından yine bir çöplük alanı bulmuştuk ancak yine engellendik Miroğlu ve ekibi tarafından. Olmaması için tüm çabayı sarf etmişlerdi. 2009 yılında Mustafa Büyük Edirne Valisi olduğu zaman çöplük konusunda bize katkı yapmıştı. Mustafa Büyük, şu anki çöplük ile ilgili Komisyon kararıyla çöplük olması yönünde yolumuzu açtı. 2009’dan 2013 yılına kadar çöplüğün istimlâki ve ÇED raporları ile uğraştık. 2014 senesinde ihale yapmak üzere dosya hazırlığı yaptık. Temel unsurumuz Çöp Yakma Tesisiydi, Çöp Gömme Tesisi değil. Dünya’da Çöp Gömme Tesisleri bırakılmıştır. Katiyen yapılmamaktadır çünkü doğaya büyük zararı vardır. Doğa demek insan demektir. Sen doğaya zarar verdiğin zaman insana yansır. Çöp yakma tesisiyle doğaya 0 zarar verirsiniz” dedi.

 

“TALİMATLA İHALE ENGELLENDİ”

Sedefçi döneminde yaptığı encümen toplantısına Gürkan’ın talimatıyla 3 Encümen üyesinin katılmadığını ve Çöp Yakma Tesisinin ihalesinin engellendiğini belirterek; “Hazırlıklarımız bittikten sonra Çöp Yakma Tesisinin ihale aşamasına geldiğimizde 2 tane firma talipti ve seçimlere 1 ay kala Encümen Toplantısı yaptık. O gün Recep Gürkan’ın talimatıyla, Havsa Belediye Başkanı ve 2 meclis üyesi toplantıya katılmadılar. Talimatla o ihale engellendi ve ihale yapılamadı”

 

“BENİM YAPTIKLARIMI BOZMAK İÇİN BU TESİSİ YAPTI”

“Recep ne yaptı? Hep yaptığı gibi benim yaptıklarımı bozmak için büyük bir gayretle bu projeyi değiştirip. Çöp Yakma Tesisi yerine, Çöp Gömme Tesisi olarak bu işi değiştirdiler. Bizim istimlâkini yaptığımız 60 dönüm yer artı anlaşılan Milli Emlak ile beraberinde toplam 150 dönüm yere Çöp Gömme Tesisi yaptılar. Proje yapım süresi 2014 senesiydi. Arkasından ihale yaptılar. Komisyona yetkisi olmayan İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Geçmiş’i yasal olmayan yollarla, Mehmet Geçmiş biraz menfaatlensin diye komisyona dâhil ettiler ve bu yapılan ihale yapılan itiraz ile iptal edildi. Tam 3 yıl zaman geçtikten sonra bundan 1 ay önce anlı şallı Çöp Gömme Tesisi yaptılar. İnşallah Edirne’ye hayırlı olur. Şu anki zamanda Dünya’da ve Avrupa’da çöp gömme tesisi yapmıyor. Önceki zamanlarda Avrupa’da yapılan Çöp Gömme Tesisiyle Edirne’de Recep’in yaptığı Çöp Gömme Tesisi arasında çok fark var. Avrupa’dakinde ilk olarak alan kazılır, 25-30 cm’lik beton dökülür. Yalıtımı yapılır ve mebranı çekilir çöp suyu toprağa karışmasın diye. Recep ne yaptı? Kazdı ve çekti mebranı bu kadar. Tek medranla beton olmadan yalıtım olmadan beyefendi çok çağdaş bir çözüm üretti. O mebran 10-20 yıl sonra patlayacak ve o çöp suyu yer altı suyuna karışarak doğayı ve insanları zehirleyecek. Halkın sağlığı için 5 değil 55 Milyon TL de verilir. 29 yılda 155 Milyon TL para verecekmiş Belediye. Vereceksin kardeşim. Halk sağlığı için 155 Milyon TL de verilir 255 Milyon TL de verilir” şeklinde konuştu.

 

SEDEFÇİ, GÜRKAN’A: “ADAMIN HAYATI YALAN”

Sedefçi, konuşmasında Gürkan’a yönelik sert sözlerde bulundu. Sedefçi’nin konuşmasında dikkat çeken “Adamın hayatı yalan. Beni kandırdığı gibi herkesi de kandıracak” şeklindeki sözleriydi. Sedefçi;“Bakın arkadaşlar ben Göleti yaptıktan 8-9 yıl sonra doğal su mebranı bozdu. Doğaldır bozulur. Çöp Gömme Tesisindeki çöplerin suyu asit tek bir mebrana kim bilir ne yapar, ne kadar dayanacak? Bunu soruyorum Recep’e. Sorsanız en kaliteli mebran diyecek. Bin yıl gider diyecek. Yalan söylüyor arkadaşlar. Bizim Gölette kullandığımız mebran 8 yıl dayandıysa bu mebran 50 yıl dayansın. 50 yıl sonra bizim torunlarımızın hayatı ne olacak? 50 yıl sonra o mebran toprağa çöp suyu karıştırmaya başladığında ne olacak? İkincisi Recep diyor ki; ‘Ben çöp suyunu kanalla dışarı alacağım ve arıtacağım’ diyor. Yalan söylüyor. Adamın hayatı yalan. Arıtma Tesisi olmayan bir yerde ne yapacaksın Recep? Çökertme havuzu yapacaksın oraya ondan sonra da arıtma tesisi yaptım diye insanları kandıracaksın. İnsanlar bunu bilmez ama inanır. Çünkü adam iyi yalan söylüyor. Beni kandırdığı gibi herkesi de kandıracak. Bu yalan. O çöp suyunu kimyasal arıtma olmadan, doğaya salacaklar ve suyu zehirleyecekler”

 

“EDİRNE’NİN ALTINA BOMBA KOYDULAR”

“Bu Çöp Gömme Tesisini yaparak Edirne’nin altına bomba koydular. Bu bomba 5-10-20 yıl patlamayabilir. Peki patladıktan sonra ne olacak? Yaptıklarını irdelemeyen ve incelemeyen bir adam” dedi.

 

GÜRKAN HAKKINDA “ABBAS YOLCU, BU ADAM DEFOLUP GİDECEK, BURADAN KAÇACAK. AKLI FİKRİ ŞEYTANLIKTA”

Gürkan’ın seçimlerde kaybedeceğini iddia eden Sedefçi’nin en çok dikkat çeken sözleriyse; “Abbas yolcu, Bu adam defolup gidecek, Buradan kaçacak. Aklı fikri şeytanlıkla” oldu. Sedefçi; “Üniversiteden alacaklarını aldı. Edirne Belediyesinden alacaklarını aldı. Bu adam defolup gidecek, burada yaşamayacak, kaçacak ve insanların yüzüne bakamayacak ve de Edirne’nin altına bir bomba bırakıp gidecek. Olay bu. Abbas yolcu. Edirne’nin gelmiş geçmiş en kötü Belediye Başkanıdır Recep Gürkan. Recep zeki ancak aklı hep Şeytanlıkta. Adamda vefa olur, sevgi saygı olur. Adamın hayatı yalan Belediye Başkanlığını yapamıyor ve etrafındaki kişiler bunu çok iyi kullanıyor. Sosyal medyada orada burada reklamlarla gününü gün etmeye çalışıyor. İddia ediyorum ki Recep, 2019 yılında buradan pılısını pırtısınnı toplayıp taşınıp gider. Halk partiye oy verdi Recep Gürkan’a değil, halk partiye oy verdi durum ortada. Edirne’de yaşayanlar kaybettiler. Vatandaş şunu gayet iyi bilsin ki oy kullanırken kendi oy vereceksin partiye değil. kendini, evladını, torununu sağlıklı bir kent için bu işi kim daha iyi yapıyorsa ona oy vereceksin. Partiye değil, kişiye oy vereceksin”

 

“BENİM BIRAKTIĞIMDAN DAHA KÖTÜ BİR EDİRNE VAR”

Sedefçi konuşmasının devamındaysa; “Edirne şu an müthiş bir sıkıntıda. Edirne’yi bir enkaz haline getirdiler. Benim bıraktığım Edirne’den daha kötü bir Edirne var karşımızda. Yaptıkları tek şey Eski Elektrik Binası. 4 yılda şu Edirne’ye bir çivi çaktı mı? Bir iş yaptı mı? Edirne parlayan bir yıldız haline geliyordu şimdi soldu o yıldız. Ben Recep’ten rica ediyorum. Şu kalan 1 senesinde hiçbir şey yapmasın. Edirne’ye daha fazla zarar vermesin. Gezsin tatil yapsın. Gitsin Türkü Bar’da türkü söylesin. Allah aşkına hiçbir iş yapmasın”

 

“YAPMAYA DEĞİL YIKMAYA GELMİŞ”

“E-5 kenarında çiçekleri kazıdı baktı sulayamadı bakamadı kökten kazıdı. Yıldırım’daki Lale heykelini yıktı. Yazın da olsun kışın da olsun Havuzları çalıştırmadı. Saraçlar Caddesindeki Havuzu da yıkmaya kalkıyor ancak yüreği yetmiyor. Bu adamı ben milletvekili yaptım. Benim yerime geçti”

 

“HALKLA DALGA GEÇTİ”

“Alt yapı için halka referandum yaptırdı. Halkla dalga geçti resmen. Sonuç ne oldu? Edirneliler bu adamın yaptığı pisliğini temizlemek ve açtığı yaraları sarmak için ciddi bir Belediye Başkanına ihtiyaçları var”

 

SEDEFÇİ: “ENGELLENİYORUM”

“Allah nasip kısmet ederse son 1 dönem daha 5 yıl daha aday olmayı planlıyorum. Ben seçilirsem ilk yapacağım iş; o Çöp Gömme Tesisini ortadan kaldırmak olacak. Bu adamın pisliği temizleyecek ve açtığı yaraları kapatacak bir belediye başkanına ve ekibe ihtiyacı var. Biz bu işi gayet iyi biliyoruz. Ben 1 dönem daha Edirne için son 5 yıl için aday olmayı planlıyorum. CHP için aday olmaya çalışıyorum ancak engelleniyorum. Şu anda tam kesin kararı vermiş değilim. 2019 Şubat ayına kadar devam edeceğim çalışmalarıma. Halkın hangi partiye diyorsa, AKP mi? CHP mi? Yoksa Meral Akşener’in kuracağı parti mi? Halkın tercihi ne olursa o partiden aday olacağım. Edirne için bir kez daha varım” dedi.

 

“AKLIM AKP, KALBİM CHP DİYOR”

Sedefçi, yaptığı çalışmalarda Edirne Halkından olumlu tepki alıp AK Partiden yana olması taleplerini aldığını, diğer yandan da CHP’den aday olmak istediğini ancak engellendiğini belirtti. Sedefçi; “Esnafları, halka sorduğumda AKP’ye oy atacağını söylüyorlar. Aklımla kalbim kavga halinde. Ben CHP’liyim. CHP’li olmaktan gurur ve şeref duyarım. Ancak tekrar söylüyorum; engelleniyorum. Sürekli CHP’den olan arkadaşlarım çağırıyor ‘gel görüşelim konuşalım. Biz seninle beraberiz diyorlar’ diye ancak bazıları da CHP’liler Hamdi gelirse ‘biz CHP’ye oy vermeyiz’ diyorlar. Yani bu adam CHP’nin düşmanı gibi. Edirne’ye yazık. CHP’ye yazık. SHP’den istifa edip de CHP’ye geçenler bu partinin büyümesi için uğraşanlar bizleriz. Partiye zarar veriyorlar. Görüştüğüm herkes ‘Hamdi Başkan sen AKP’ye geç. Biz AK Partiliyiz’ diyorlar. Benim kalbim CHP diyor, aklım AK Parti diyor. Ben şu anda hiçbir partiden değilim. Şu an sanki görücüye çıkan kız gibiyim” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ŞİMDİ ONLAR DÜŞÜNSÜN…
ŞİMDİ ONLAR DÜŞÜNSÜN…
KUR'AN BAŞARIYI KATLAR
KUR'AN BAŞARIYI KATLAR