AKP’Lİ KÜRKÇÜ ESNAFI HEDEF ALDI

AKP’Lİ KÜRKÇÜ ESNAFI HEDEF ALDI

AKP’Lİ KÜRKÇÜ ESNAFI HEDEF ALDI

AKP’Lİ KÜRKÇÜ ESNAFI HEDEF ALDI
13 Kasım 2019 - 00:02
Reklam

Birçok esnafın krize dayanamayıp kepenk indirdiği, ayakta kalmaya çalışan bazı esnafların da kira ve girdi maliyetlerini karşılayabilmek için elindeki ürünleri yok pahasına sattığı, esnafın şahsi yaşantısından tasarrufa giderek direndiği ve zaman zaman siftah yapamadan dükkan kapattığı şu günlerde yerli ve yabancı turistler Edirne esnafının can suyu olmuşken, AK Parti Edirne Merkez İlçe Başkanı Cem Kürkçü’nün, “Edirne’deki oteller kaliteli değil, insanların burada konaklaması için bir sebep de yok.” açıklaması otelciler başta olmak üzere esnafın tepkisine neden oldu.

AK Parti Edirne Merkez İlçe Başkanı Cem Kürkçü, yerel bir haber sitesine açıklamalarda bulundu. Açıklamasında AK Partinin Edirne Merkez İlçe Teşkilatında 25 aydır görev aldığını belirten Kürkçü, yerel seçimlerde başarısız olduklarını belirterek, bazı mahallelerde oy konusunda büyük hayal kırıklığı yaşadıklarını söyledi.
Turizm kenti Edirne’nin turizmi hakkında da açıklamalarda bulunan Kürkçü, Edirne’deki otellerin kaliteli olmadığını savunarak, “ açıkçası insanların burada konaklaması için bir sebep de yok.” açıklamasında bulundu.
“Eğer Bulgar ve Yunan misafirlerimiz Edirne’ye gelmese inanın esnaf kepenk kapatır” açıklamasında da bulunan Kürkçü, adeta Edirne Belediyesini ekonominin kötü gidişatının sorumlusu olarak ilan etti.
Edirne’deki oteller hakkında olumsuz açıklamalarda bulunan ve Edirne’de konaklamak için sebep yok diyen Kürkçü’nün bu açıklaması başta otelciler olmak üzere esnaf tarafından tepkiyle karşılandı.
Türkiye Otelciler Birliği Edirne Temsilcisi Gökhan Balta’da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Keşke Edirne otelleri konusunda fikir değil de bilgi edinerek bir beyanat vermiş olsaydınız. Üzüldüm” ifadelerine yer verdi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI