AKP NEDEN HER ŞEYE BALIKLAMA ATLIYOR

AKP NEDEN HER ŞEYE BALIKLAMA ATLIYOR

AKP NEDEN HER ŞEYE BALIKLAMA ATLIYOR

AKP NEDEN HER ŞEYE BALIKLAMA ATLIYOR
30 Mart 2021 - 22:57

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı açıklamalarda bulundu.
Yaptığı paylaşımın amacına ulaştığını ifade ederek,Ak Parti İl Başkanı  Belgin İba’ya yol açıklaması üzerinden eleştiride bulunan Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Fevzi Pekcanlı; “Ak Parti il Başkanı  hep yazılı açıklama yapıyor zaten,keşke basın mensuplarını karşısına geçse de basın mensuplarımızın da sormak istediği sorular ve cevapla olabilir. Yazılı açıklama yapmayı özellikle Edirne gibi ulaşımın kolay olduğu bir yerde doğru bulmuyorum. Geçtiğimiz günlerde Edirne Büyük Döllük köyünün üzerinden geçtiğimde köyün sonunda, 7-8 köyü birbirine bağlayan ana yol. Bu yolun bozukluğu ile ilgili bir paylaşımda bulundum. Uzun süredir de bu yol böyle,geçtiğimiz yılda yolun yapılmasını bekledik aslında. Mevsim itibari ileri de geliş-gidiş çok yoğun olacağı için özellikle geceleri de sıkıntı olmasın diye bir paylaşımda bulundum.Çokta yolları çekip paylaşım yapan  bir insan değilim ama buraya dikkatleri çekmek için paylaşım yaptım. Sağ olsunlar AKP yönetimi birbiri ile yarış halinde,köyde ki bir bozuk yolla Edirne şehir içinde ki bozuk yolları mantık ötesi yolları kıyaslamaya girdiler. Biliyorsunuz biz bunu defalarca söyledik; Edirne’de bir alt yapı çalışması var. Alt yapı çalışmasından dolayı yollarımız bozuk,bizde bu yollarda dolaşıyoruz bizde bu rahatsızlığı hissediyoruz,bizde halkımızdan defalarca halkımızdan özür diledik. Ama şöyle de bir durum var Edirne tarihin en büyük projesi bu alt yapı projesi. Hem temiz içme suyu isteyeceğiz,hem kanalizasyonumuz rahat akıp gitsin isteyeceğiz hem de yağmur suyu birikmesin isteyeceğiz ama bunları yaparken de hiçbir yeri kazmadan bunları yapalım.böyle bir teknoloji olsa Edirne Belediyesi bunu yapar. Alt yapı çalışmasından dolayı Edirne’de ki  yolların bozukluğu ile alakalı,hiçbir sıkıntı olmayan köy yolları ile kıyaslanması mantık ötesi bir şey. Bu yolla bu yol kıyaslanır mı? onlar daha çok gündeme getirdiler,inşallah o yollar bir an önce olur,bizde vesile olmuş oluruz”diye kaydetti.
 Sosyal medya paylaşımını neden kaldırdığını ise şu şekilde açıkladı Pekcanlı; sosyal medyada bir saat bir paylaşımda bıraktım. O an çekip orada yazıp paylaştım,daha sonra iş yerimize geldiğim de aynı fotoğrafları sayın Valimize illettim, valimizde ‘gündemde olduğunu havalar ısındığında yapılacağını’ söyledi. Bir il başkanı veya bir vatandaş olarak ben amacıma ulaştım. Sayın valimiz yolların yapılacağını söyledikten sonra o paylaşımı orada tutmanın mantığı yok. Çünkü gerekli yere gerekli mesajı fotoğrafları ile atmışım sayın valimizde bu şekilde yaklaşmış. Bu saatten sonra kalsaydı işin şovu olarak kalırdı orada. Bunu da doğru bulmadım. Bana alay eder gibi tavır takılmaları çok hoş gelmedi,benim tavrım bu kendilerine göre eleştirebilirlerde haklılarda ama yol yapıldıktan sonra vatandaşımız kimin gündeme getirdiğine bakar”dedi.
AK Parti il başkanın Edirne’nin diğer sorunları ile ilgili neden hiç açıklama yapma gereği duymadığı tek adam rejimine bağlayan Pekcanlı; “Sayın Ak Parti il başkanın bunu ve Edirne’de ki yolları da gündeme getirmesi  güzel ama Edirneli il başkanından Saroz’la ilgili bir görüş duymadık.Süloğlu Geçkinli bölgesinde bir kömür ocağına ruhsat çıkarılmaya çalışılıyor bunu Edirneli olarak yorum gelmedi. Bir kadın olarak İstanbul sözleşmesinin fesih edilmesi ile alakalı bir kadın il başkanı olarak hiçbir yorum gelmedi. Gübre fiyatları ile ilgili yorum gelemedi bu yollarla ilgili bir yorum geldiyse de amacımıza ulaşmışız demek ki.Ak Parti il başkanın bu şekilde ki basın açıklaması şunu gündeme getiriyor,ülkemizde ki tek adam rejimin nerelere geldiğini gösteriyor. O iletiyi iyi okursanız ben AK Partiye bir şey söylemedim. Sayın valim,Özel idare genel sekreterim yol şube müdürünün ismini yazarak bu iletiyi paylaştım. Ak partiden bunla ilgili savunma geliyor. Ben söylemek istediğim yere söyledim,kendileri niye her yara balıklama atlıyorlar onu da anlamış değilim”dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKP DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN SIĞIR İTHAL EDİYOR
AKP DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN SIĞIR İTHAL EDİYOR
BAŞKAN İBA'DAN ÇELTİK ÜRETİCİSİNE MÜJDE
BAŞKAN İBA'DAN ÇELTİK ÜRETİCİSİNE MÜJDE