AKSAL, EDİRNE’DE DEVAM EDEN PROJELER İLE...

AKSAL, EDİRNE’DE DEVAM EDEN PROJELER İLE İLGİLİ BİLGİLER VERDİ

AKSAL, EDİRNE’DE DEVAM EDEN PROJELER İLE İLGİLİ BİLGİLER VERDİ

AKSAL, EDİRNE’DE DEVAM EDEN PROJELER İLE İLGİLİ BİLGİLER VERDİ
26 Temmuz 2021 - 09:22

TBMM Kefek Başkanı ve Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Edirne’de devam eden projeler ile ilgili bilgiler verdi.
Aksal açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Cumhuriyet tarihinin bölgemiz için en büyük projelerinden olan hızlı tren projesinin yapımı hızla devam ediyor. Ulaştırma Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu ile yaptığımız son görüşmede Hızlı Tren projesinin Çerkezköy-Halkalı aşamasının ihale hazırlıklarının tamamlanmak üzere olduğu müjdesini aldık. Proje tamamlandığında Kapıkule-Halkalı ulaşımı 4 saatten 1 saat 10 dakikaya düşecek. Aynı zamanda Hızlı tren projelerimiz ile Londra’dan Pekin’e adeta bir demir ipek yolu bağlantısı kuracağız.
Havsa’ya yapmayı planladığımız İç Gümrük ile ilgili çalışmalarımız da hızla devam ediyor. Keşan Gıda ihtisas OSB, İpsala’da yapımı planlanan OSB ve Uzunköprü OSB;  bir yandan bölgemize istihdam sağlayacak, bir yandan da ülke ekonomisine katma değer yaratacak.
Sağlık alanında iktidarımız süresince yaptığımız hizmetler zaten inkar edilemez. Uzunköprü devlet hastanesi yapımı devam ediyor. Ayrıca Uzunköprü’de Tarihi taş köprü restorasyon çalışmalarımız sürmekte.
Tarih ve kültür kenti Edirne’mizi Dünya kültür başkenti yapma anlamında çalışmalarımız devam ediyor. Restorasyonu tamamlanan Hıdırlık tapyaları ve Enez ilçemizde bulunan Enez Ayasofyası kapılarını ziyaretçilerine açmak için gün sayıyor.
Edirnemizin verimli ve bereketli topraklarını suyla buluşturmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda yapımı devam eden bir çok sulama projesinin bir an önce tamamlanması ve yeni projelerin hayata geçirilmesi için çalışıyoruz.
AK Parti olarak “hizmet yerelde başlar” anlayışıyla, gerek İlçe gerekse belde belediyelerimiz büyük bir gayretle çalışıyor.  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleri ve talimatlarıyla, Osmanlı Devleti’ne 88 yıl başkentlik yapmış, ülkemizin Avrupaya açılan kapısı Edirne’mize ve Edirneli hemşehrilerimize hizmet yolunda gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EDİRNE'NİN TURİZMDEN ALDIĞI PAY HER YIL ARTTIYOR
EDİRNE'NİN TURİZMDEN ALDIĞI PAY HER YIL ARTTIYOR
GELECEĞİMİZİ KARANLIKTAN KURTARACAĞIZ
GELECEĞİMİZİ KARANLIKTAN KURTARACAĞIZ