AKSAL, “OKULLARDA SORUN YOK, ÖĞRENCİLER...

AKSAL, “OKULLARDA SORUN YOK, ÖĞRENCİLER CİDDİ SAĞLIK SORUNU YAŞAMIYOR”

AKSAL, “OKULLARDA SORUN YOK, ÖĞRENCİLER CİDDİ SAĞLIK SORUNU YAŞAMIYOR”

AKSAL, “OKULLARDA SORUN YOK, ÖĞRENCİLER CİDDİ SAĞLIK SORUNU YAŞAMIYOR”
27 Eylül 2021 - 23:43

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Edirne’de öğrencilerin korona virüse bağlı ciddi bir sağlık sorunu yaşamadığını ve okullarda korona virüs salgınıyla ilgili sıkıntı olmadığını söyledi.  Edirne’de 900’e yakın öğrencinin yurtlara yerleşmek için sıra beklediğini açıklayan Aksal, “yurt sorunu yaşayan öğrenciler KYK müdürlüğüne başvuru yapsın geçici olarak barınmaları sağlanacak” dedi.
Aksal açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Son günlerde en çok eğitimle ilgili konular gündemde.  Geçen yıl maalesef pandemi nedeniyle okullarımız kapalıydı. Bu yıl vakaların azalması ile birlikte normal hayata bir şekilde dönmemiz gerekiyor. Her ne kadar uzaktan eğitim desekte, eğitim öğretim diyoruz. Eğitim kısmını uzaktan yapmak mümkün değil. Çocuklarımızın sosyalleşmeye ihtiyacı var, eğitime ihtiyacı var. O yüzden bu dönem okullarımızı açtık.
Şuana kadar belli vakalar olmakla birlikte, bir sıkıntı yok. Edirne ilimizde yaşanan bir sıkıntı yok. Zaten öğretmen pozitifse, bu kaynak okul kaynaklı ise karantinaya alıyoruz. 10 gün içinde 2 öğrenci sınıfta pozitifse karantinaya alıyoruz. İnanın ki endişe edecek boyutta değil. Şuana kadar Allah’a çok şükür ne bir öğretmenimiz nede bir öğrencimiz korona virüse bağlı ciddi bir sağlık sorunu yaşamadı. Ama bunu çokta yakından takip ediyoruz. Hep o dengeleri kurmanız gerekiyor. Gönlümüz böyle pandemi olmasaydı öğrencilerimiz ve vatandaşlarımız normal hayatına devam etseydi. Bu eğitim sürecinde de ciddi bir sıkıntı yaşamamayı ümit ediyoruz. Okullarımızda eğitimi sürdürmeyi planlıyoruz.
Üniversitelerimiz açıldı. Öğrenciler geliyor. Basında yurtla ilgili sıkıntılar gündeme geliyor. Edirne’de durum nedir diye onu takip ediyoruz.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla valiliklerin öğrencilere yardımcı olun dedi.Bugün itibariyle şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki, Edirne merkezde hiçbir öğrencimiz sıkıntı yaşamayacak. Şu anda sırada bekleyen 300 küsur kız öğrencimiz var. 600 civarında da erkek öğrencimiz var merkezde. Biz bunları misafir ediyoruz, sıraları geldikçe kaydını yapacağız. Çok az sıkıntı yaşadığımız Keşan’da erkek öğrencilerde onu da nasıl çözeriz diye bir çalışma yürütüyoruz. Buradan üniversitede ki kardeşlerimize de seslenelim; valiliğimizin de bir açıklaması oldu. Yurtla ilgili bir sıkıntı yaşıyorsanız  gidip bizim KYK müdürlüğümüze başvurun sizin geçici olarak barınmanız sağlanacak ve sıranız geldiğinde de kaydınız yapılacaktır diyorum”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÖĞRENCİDEN ÖĞRENCİYE LİMONATA İKRAMI
ÖĞRENCİDEN ÖĞRENCİYE LİMONATA İKRAMI
KEŞAN KENT MEYDANI PROJESİ ÇALIŞMALARI BAŞLADI
KEŞAN KENT MEYDANI PROJESİ ÇALIŞMALARI BAŞLADI