AKŞENER PAS GEÇMEDİ

AKŞENER PAS GEÇMEDİ

AKŞENER PAS GEÇMEDİ

AKŞENER PAS GEÇMEDİ
27 Temmuz 2019 - 04:01
Reklam

MERT SOYLU
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Yunanistan dönüşü Kapıkule’de partilileri tarafından karşılandı. Ardından araç konvoyuyla birlikte şehir merkezine gelen Akşener, partililerle yemekte buluştu.
Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığının efsane lideri, Dostluk Eşitlik Barış Partisi’nin kurucusu ve Rodop İli eski bağımsız milletvekili merhum Dr. Sadık Ahmet’in 24.ölüm yıl dönümü için Yunanistan’a ve eski milli halterci Naim Süleymanoğlu’nun anıt törenine katılan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener,  gece geç saatlerde Edirne Kapıkule’den giriş yaptıktan sonra partililerle yemekte buluştu.
Meral Akşener’in Yunanistan ve Bulgaristan’daki temaslarında yanında olan Edirne İYİ Parti İl Başkanı Ekrem Demir, gazetemiz muhabiri Mert Soylu’ya, Akşener’e olan yoğun ilgili anlattı.
BÜYÜK İLGİ VARDI
Sayın genel başkanımız Meral Akşener’e çok büyük ilgi olduğunu ifade eden Demir,”Her yerde ciddi kalabalıklarla karşılaştık. Hem sivil toplum kuruluşları hem de siyasi parti temsilcileriyle çok güzel görüşmelerde gerçekleştirdik. Bütün gezilere bende katıldım. Önce Dr. Sadık Ahmet’in anma programına katıldık. Anma töreninde çok büyük bir kalabalık vardı. Devlet erkanından gelenler vardı ama Meral Akşener’e ilgi ve ahlaka çoktu. Yunanistan’da sivil toplum örgütleriyle görüşmemizden sonra ise, Bulgaristan’a geçtik. Bulgaristan Mestanlı bölgesinde yer alan ve 1984 yılında 17 aylık bebekken öldürülen Türkan Bebeğin mezarına gittik. Onun adına yapılmış anıta bir çiçek bıraktık. Akabinde Bulgaristan’da bulunan DOST Partisi,  genel başkanıyla görüşme fırsatımız oldu. Daha sonra belediye başkanları, belediye meclis üyeleri ve milletvekilleriyle görüştük. Daha sonra rahmetli halterci olan Naim Süleymanoğlu’nun dikilen anıt törenine katıldık. Töreden büyük bir kalabalık vardı. Meral Akşener, yine orada alkışlara karşılandı. Kendimi zaman zaman İYİ Parti’nin mitinginde hissettim. Bulgaristan’dan ayrıldıktan sonra Kapıkule’den, Edirne’ye geldik. Şehir çıkışında bulunan ciğercide partililerle beraber yemek yedikten sonra geç saatlerde İstanbul’a döndü” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI