Reklamı Geç
“ALLAH’TAN KORKUN”

“ALLAH’TAN KORKUN”

“ALLAH’TAN KORKUN”

“ALLAH’TAN KORKUN”
11 Şubat 2019 - 08:16

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Edirne’deydi. Karamollaoğlu partilileriyle bir araya geldiği toplantıda yaptığı konuşmada AK Partiyi sert bir şekilde eleştirdi.

 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Edirne İl ve İlçe Belediye Başkan adaylarının tanıtım toplantısına katıldı. Edirne Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleşecek tanıtım toplantısı öncesi Saadet Partililer, Genel Başkan Karamollaoğlu’nu meşale, konfeti ve tezahürat ile karşıladılar. Saadet Partisi İl Teşkilatının tam kadro katıldığı toplantıya bölge kentlerde partililer de katılım gösterdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından açılış konuşmasını Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran yaptı. Demirkıran’ın konuşmalarının ardından Edirne Belediye Başkanlığı için aday olan isim Mansur İriş yapacağı çalışmalar ve parti anlayışını katılımcılara aktardı. İriş’in konuşmasının hemen ardından Genel Başkan Karamollaoğlu, partililerine seslenmek üzere kürsüde yerini aldı. Karamollaoğlu konuşmalarının genelinde AK Partiyi eleştiren konulara ağırlık verdi. Karamollaoğlu özellikle gündem maddelerinin yanı sıra; işsizlik, dış politika, tarım, eğitim gibi konularda AK Parti’yi adeta topa tuttu. Karamollaoğlu yine Türkiye gündeminde çok konuşulacak söylemlerde bulundu.

 

“BUGÜN BİR BEKA PROBLEMİ VARSA

O DA AK PARTİNİN BİR BEKA PROBLEMİ VAR”

Karamollaoğlu ilk olarak son günlerde çok tartışılan “Beka” açıklamaları ve eleştiri hakkında konuşma yaptı. Karamollaoğlu konu hakkında “Türkiye’nin değil, AK Partinin beka sorunu var” ifadelerini kullanarak sözlerine; “Hükümet bu seçimleri genel seçim havasına sokarak, aman dikkat edin beka problemimiz var. Eğer bizi desteklemezseniz Türkiye’nin bekası tehlike’ gibi bir havaya sokmak gayretinin içine girdiler. Türkiye’nin bir beka problemi yok. Türkiye tehdit altında mı? Buna itirazımız yok. Türkiye kurulduğu günden beri dünyanın en stratejik bölgesinde olduğu için bu ülkede topraklarımız üzerinde birilerinin hep gözü olmuş ve emelleri olmuş. Ama bu bizim beka sorunumuz haline gelmemiş. Bugünkü iktidar 2002 yılındaki seçimlere giderken hiç beka diye bir sorunu dile getirdiğine şahit oldunuz mu? Son 16 yıldır bu ülkeyi kim yönetiyor. AK Parti iktidarı. Bu 16 sene içinde dün olmayan beka problemi bugün çıkmışsa, bu tamamen bugünkü iktidarın beceriksizliğidir. Bugün bir beka problemi varsa o da AK Partinin bir beka problemi var. 16 yıldır yürüttüğü politikalarla ülkemizin problemlerini çözemediler” dedi.

 

“YOL VE KALDIRIM YAPMAYI BİLMEYENLER,

ÜLKEYİ NASIL YÖNETECEKLER?”

AK Partinin 16 yıllık iktidarlığının sonucunda ülke yönetimini gerçekleştirmediklerini belirtti. Karamollaoğlu; “Bugüne kadar 95 yıllık birikimimizin tamamını sattılar. Yüzlerce fabrikayı kim sattı 16 sene içinde? Gözleri betondan ve demirden başka bir şey görmedi bunların. AK Partili belediyelerin bulunduğu illere ve ilçelere gidin, yollar bile 2 sene içerisinde yeniliyorlar. Bu ne demektir? Yol ve kaldırım bile yapmayı beceremiyorlar demektir. Yol ve kaldırım yapmayı beceremeyenler ülkeyi nasıl yönetecekler? Böyle yönetiyorlar. Duvara tosladılar” şeklinde konuştu.

 

“6 MİLYON İŞSİZ VAR”

Karamollaoğlu, ülke ekonomisine dair yaptığı konuşmada işsizlik konusuna değindi. Karamollaoğlu ülke genelinde 6 milyon işsizin olduğunu vurgu yaptı. Karamollaoğlu; “İşsizlik aldı başını gidiyor. 4 milyon işsiz var bu ülkede. İşsizlik yardımı yaptıkları için iş aramaya gerek duymayan 2 milyon insanla birlikte 6 milyon işsiz var bu ülkede. Siz memleketi bu hale getirdiniz. Niye bundan ders almıyorsunuz? Biz bunları söylediğimizde neden bizimle alakası olmayan yakıştırmalarda bulunuyorsunuz?”

 

“NEREDEYSE DİYECEKLER Kİ ‘CUMHURİYETİ BİZ KURDUK’

“Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde memleketim Sivas’a gitmiş. Orad ayaptığı bir konuşmada ‘Cumhuriyet Üniversitesini biz kurduk’ demiş. Cumhuriyet Üniversitesi 1974 yılında kuruldu. Öyle bir havaya girdiler ki nerede bir şey görseler, bunu biz yaptık diyorlar. Neredeyse diyecekler ki ‘Cumhuriyeti biz kurduk’. Bu mantıkla siz memleket yönetemezsiniz. Maalesef görme özürlüler” dedi.

 

“İKTİDAR EĞİTİMİ AKILLI TAHTA VE TABLETTEN İBARET ZANNETTİ”

Karamollaoğlu AK Parti hükümetinin eğitim sisteminde uyguladığı yanlış proje ve çalışmalar nedeniyle ağır yaralar aldığını ifade ederek; “iktidara geldikleri gibi okullarda Fatih projesi ile akıllı tahta ve her öğrencinin eline bir tablet vereceğiz dediler. Avrupa veya Amerika bile gücü olmadığından değil, bu adımların bir takım zararlar oluşturacağı için çocuklara küçük yaşta tablet veya akıllı telefon vermiyorlar. İktidar eğitimi akıllı tahta ve tabletten ibaret zannettiler. İmtihanlarda bir sürü yolsuzluk oldu önlemediler” şeklinde konuştu.

 

“FETÖ’YÜ 10 SENE BAĞRINDA BESLEDİLER”

FETÖ’nün son 10 yılda Türkiye genelinde büyümesine AK Partinin neden olduğunu ifade eden Karamollaoğlu; “Bugün başımıza musallat olan 15 Temmuz kalkışmasına sebep olan Fethullah Gülen ve ekibini 10 sene bağırlarında bunlar beslediler. Kendileriyle aynı görüşte olmayanlara ilk söyledikleri ‘seni gidi FETÖ’cü seni’ dediler. Allah’tan korkun. Adalet mülkün temelidir. Her şeyden önce bir ülkede adaletin teçhiz edilmesi gerekir. Bu iş böyle gitmez. Bugüne kadar bu ülkeyi nasıl getirdiyseniz, bundan sonra aynı politikayla götüremezsiniz” dedi.

 

“İFLAS ETTİLER”

Karamollaoğlu, AK Partinin yanlış tarım politikaları nedeniyle çiftçilerin zor günler geçirdiğini ifade ederek; “Çiftçi karnını doyuramadığı için bazı arazileri ekmiyor. Tarım bakanı diyor ki 2 milyon hektar araziyi daha tarıma kazandıracağız’ diyor. Nasıl kazandıracaksın? Bugünkü tarım politikanla bunu kazandırabilir misin? Çiftçi neden bu zamana kadar bu araziyi ekmiyor? Çiftçi geçimini sağlayabiliyor mu? Tarımdaki girdilerle satış fiyatlarını karşılaştırdığı zaman çiftçinin ne halde olduğunu bunları bir öğren. Sen bunların bir tanesine bile bakmadan, ya çiftçiyi, ya pazarcıyı, ya marketçiyi tehdit ederek bir yere gidemezsin. Şu an geldikleri nokta ne yazık bundan ibaret. İflas ettiler” ifadelerini kullandı.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
VALİ CANALP, BALKAN ÜLKELERİNDEKİ ÇOCUKLARI AĞIRLADI
VALİ CANALP, BALKAN ÜLKELERİNDEKİ ÇOCUKLARI AĞIRLADI
EBEVEYNLER ÇOCUKLARIYLA İP ATLADI, BİRDİRBİR OYNADI
EBEVEYNLER ÇOCUKLARIYLA İP ATLADI, BİRDİRBİR OYNADI
Reklamı Geç