ALTYAPI ÇALIŞMALARI BÖLGE HALKINI...

ALTYAPI ÇALIŞMALARI BÖLGE HALKINI SEVİNDİRİYOR

ALTYAPI ÇALIŞMALARI BÖLGE HALKINI SEVİNDİRİYOR

ALTYAPI ÇALIŞMALARI BÖLGE HALKINI SEVİNDİRİYOR
14 Şubat 2020 - 00:00

YEŞİM DRAMALI
Edirne Muhtarlar Derneği Başkanı ve Şükrüpaşa Mahalle Muhtarı İrfan Tasmalı düzenlediği basın açıklamasında, altyapı çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. Bölgenin halkının mutlu olduğunu söyleyen Tasmalı, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a teşekkür etti.
Alt yapı çalışmalarının Başkan Gürkan’a nasip olmasından mutlu olduklarını söyleyen Muhtarlar Dernek Başkanı ve Şükrüpaşa Mahalle Muhtarı İrfan Tasmalı; “Gelen başkanlarımız alt yapı ile uğraştı ama Recep başkan’a nasip oldu. Biz mutluyuz bu konuda. Mahallemizde çalışmalar titizlikle devam ediyor. Önemli olan su taşkınlarının olduğu yerlere ilk müdahale ettiler bunlar bizi sevindiriyor. Alt yapı çalışmaları biten sokaklarda kaldırım yapılacak  yerler var,o yüzden bunlarda şuan bekliyor. Üst yapı iş bitince daha modern olacak”dedi.
Belediye Başkanı Gürkan ve Yardımcısı Tetik’in çalışmaları yakından takip ettiğini belirten Muhtarlar Dernek Başkanı ve Şükrüpaşa Mahalle Muhtarı İrfan Tasmalı; “Mahallelerimizin bir kısmında alt yapı çalışmaları başladı. Şürüpaşa,Kocasinan,Fatih ve Karaağaç mahallerinde alt yapı çalışmaları başladı hızla da devam ediyor. Öncelikle sorun bölgeler yağmur suyu toplama kanaları yapılıyor. Başlandığı günden beri önemli noktalara el attılar. Kanalizasyon çalışmalarına da bir yandan başlandı. Hava şartları da iyi gittiği için çalışmalar daha hızlı ilerliyor. Bazı vatandaşlarımız rahatsız oluyor ama olacak bunlar,rahat edebilmemiz için belli bir eziyetti çekmemiz lazım. Bir çok vatandaşımız bunun bilincinde.Belediye Başkanımız Recep Gürkan ve su kanalizasyona bakan başkan yardımcısı Yaver Tetik işini iyi  takip ediyor, vatandaşımızı en az mağduriyetle bu işi tamamlamaya uğraşıyorlar ”diye ifade etti.
Şükrüpaşa mahallesinde eski sitelerin olduğu ve tek katlı evelerin olduğu mahallelerde  içme suyu çalışmasına öncelik verilirse su sıkıntısı mağduriyetin daha hızlı çözüme kavuşacağına dikkat çeken Tasmalı; “Bizim mahallemizde yağmur suyu toplamadan sonra,belirli bir bölgemizde de ki su boruların çaplarının küçük olmasından dolayı su sıkıntımız var,o bölgeyi öncelikle öne alırlarsa bu konuda da vatandaşlarımızın mağduriyeti giderilir. Turan Dursun,Mithat Vardar,Hoca Ahmet Yesevi cadesinde bu sorun var. Bu mahalleler de  eski siteler ve tek katlı evler daha çok var, bu aralarda basınç olmadığından dolayı su sıkıntısı var.Su da basınç olmadığı için kombileri bile zaman zaman çalışmıyor,tabi ki bunlarda çözülecek. Bu bölgeye suda öncelik verilirse mağduriyet çabuk giderilir. Zaten ana borular değiştiği zaman sitelerde de hepsinde su basıncı artacak, bazı bölgelerde hidrofora bile gerek kalmayacak,böylelikle bakım ve enerjiden tasarruf edecekler” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TED ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
TED ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
ÇİFTÇİ KURAKLIK MAĞDURU
ÇİFTÇİ KURAKLIK MAĞDURU