ALTYAPI SINAVI GEÇTİ

ALTYAPI SINAVI GEÇTİ

ALTYAPI SINAVI GEÇTİ

ALTYAPI SINAVI GEÇTİ
14 Ocak 2021 - 01:00
Reklam

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “altyapısını tamamladığımız ve önceki yıllarda su baskınlarının yaşandığı bölgelerde şiddetli yağışa rağmen su baskınları yaşanmadı. Altyapı çalışmalarımızın doğru olduğu test edilmiştir. Çalışmaların tamamlandığı mahallelerde sorunlar yaşandı, çalışmalar tamamlanınca böyle bir sorun kalmayacak” dedi.
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, kent merkezinde etkili olan sağanak yağış ve altyapı çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
Başkan Gürkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Yeni yerleşim bölgesinde 2020 yılında başladığımız, altyapısını tamamladığımız ve önceki yıllarda su baskınlarının, taşkınlarının yaşandığı Abdi İpekçi Caddesi, İlhami Ertem Caddesi, Hoca Ahmet Yesevi Caddesi, Dr. Sadık Ahmet Caddesi, Muammer Aksoy Caddesi, Ekol Hastanesi civarı, Şevki Arman Caddesi, E-5 Karayolu Talatpaşa Asfaltı Migros Kavşağı ile Olin Kavşağı’nda herhangi bir olumsuz durum olmadığı ve sistemin sorunsuz çalıştığı gözlenmiştir.
Bu bizim içinde önemli bir referans. Demek ki bütün eleştirilere rağmen yapılan sistem çalışıyor, yapılan projeler doğru projeler, yapılan iş doğru iş.  Altyapısı henüz tamamlanmayan bölgelerde sorunlar yaşadık. Özellikle iki mahallemizde Abdurrahman ve İstasyon mahallerinde. Oralarda da altyapıları henüz bitmediği için. Demek ki oradaki altyapıları da bitirdiğimizde burada da bu sorunlar yaşanmayacak.
Altyapısı henüz tamamlanmayan ve 2021  yılında tamamlanması planlanan Güney Çevre Yolu kanalizasyon ve yağmur suyu taşıyıcı hatlarının yapımından sonra Güney Çevre Yolu ve Gar Müdürlüğü önü, Beykent Koleji civarı ile Kocasinan Mahallesi Gazeteci Kemal Özer Sokak, Hacılar Ezanı Camii civarında oluşan su birikintileri ve kanalizasyon tepmelerinin önüne geçilmesi öngörülmektedir.
Yağış nedeniyle Belediyeye gelen ihbarların, su baskını, yolda çökmeler, vidanjör talebi, kanalizasyon talebi gibi ihbarlar olduğunu belirten Gürkan; “Söz konusu ihbarlara 2 greyder, 4 vidanjör, 2 kuka makinesi,  8 beko kepçe, 8 kamyon, 2 traktör, 12 adet pikap, 15 motopomp ve 205 personel ile müdahale edilmiştir. Şehir merkezinin muhtelif cadde ve sokaklarında yağış esnasında ve sonrasında trafik güvenliğine yönelik tedbirler alınmış, yollarda meydana gelen çökmelere rotmiks asfalt ve mekanik malzeme ile dolgu çalışması yapılmış, su baskını yapılan bölgelerde vidanjörlerle ve motopomplarla su tahliye çalışmaları yapılmış ve kanalizasyon hatlarında meydana gelen tıkanıklıklar kuka kanal açma aracı ile giderilmiştir” diye konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HAYATI OYUNLA EVE SIĞDIRDILAR
HAYATI OYUNLA EVE SIĞDIRDILAR
TRAKYA BİRLİK: AYÇİÇEĞİ YAĞI FİYATLARINDA DÜŞÜŞ BEKLENİYOR
TRAKYA BİRLİK: AYÇİÇEĞİ YAĞI FİYATLARINDA DÜŞÜŞ...