ANNENİN ÇIĞLIĞI KARŞILIK BULDU

ANNENİN ÇIĞLIĞI KARŞILIK BULDU

ANNENİN ÇIĞLIĞI KARŞILIK BULDU

ANNENİN ÇIĞLIĞI KARŞILIK BULDU
23 Eylül 2020 - 08:46

ŞENER URFA/ÖZEL HABER
ANNENİN ÇIĞLIĞI KARŞILIK BULDU
-Küçük Aysu’nun ayağa kalkabilme hayali gerçek oldu
Edirne'de, kızlarının tekrar ayağa kalkabilmesi için 7 bin lira değerindeki walker destekleyicisini alamayan ailenin gazetemiz aracılığıyla yardım çığlığına karşılıksız kalmayan hayırsever vatandaş sayesinde, küçük Aysu aylar sonra ayağa kalkabilmenin mutluluğunu yaşıyor.
Edirne’nin Uzunköprü ilçesine bağlı Habib Hoca Mahallesi’nde yaşayan 7 yaşındaki Aysu Caymaz, hastalığı nedeniyle 3 kez ameliyat geçirip ayağa kalkmış sonrasında ise walkerin küçük gelmesi ve ayaklarına uymaması nedeniyle yine tekerlekli sandalyeye mahkum kalmıştı.
ANNE, VATANDAŞLARA SESLENEREK YARDIM İSTEMİŞTİ
Anne Aynur Caymaz da Aysu’nun tekrar ayağa kalkabilmesi için yeni walker yapılması gerektiğini ve bunun da maliyetinin yaklaşık 7 bin lira olduğunu belirterek EDİRNE GAZETESİ aracılığıyla hayırsever vatandaşlara seslenerek yardım istemişti.
ORTOPEDİ SAHİBİ İNDİRİM YAPTI, HAYIRSEVER VATANDAŞ MALİYETİ KARŞILADI
Anne Aynur Caymaz'ın yardım çağrısına kayıtsız kalmayan Edirne'de bulunan bir ortopedi sahibi, indirim yaparak walkerin 5 bin 400 liraya yapacağını açıkladı. Uzunköprülü bir aile de yardımda bulunarak walkerin yapılmasını sağladı.
AYLAR SONRA AYAĞA KALKTI
Ortopedi de yapılan walkerin Aysu’ya takılmasıyla birlikte aylar sonra ayağa kalkabilen Aysu’nun mutluluğu gözlerinden okundu.  Anne Aynur Caymaz da çok mutlu olduğunu belirterek, “Allah razı olsun” dedi. Ortopedi sahibi Nazife Kaya da, cihazın fizik tedavi sürecinde de başarılı sonuçlar alınmasına yardımcı olacağını söyledi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EDİRNE 3 YIL EN KURAK MEVSİMİNİ YAŞADI
EDİRNE 3 YIL EN KURAK MEVSİMİNİ YAŞADI
"20 DAKİKA SPOR YAPAN KADINLARDA YÜZDE 25 RİSK AZALIYOR"