ASFALTLAMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI "BU YAZ...

ASFALTLAMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI "BU YAZ TÜM YOLLARI YAPACAĞIZ"

ASFALTLAMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI "BU YAZ TÜM YOLLARI YAPACAĞIZ"

ASFALTLAMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI
29 Nisan 2022 - 00:58

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 1 ay içinde ana caddelerin ardından da ara sokakların asfaltlanacağını belirterek, “gece gündüz çalışarak bu yaz tüm yolları yapacağız” açıklamasında bulundu.
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, dün düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Altyapı ve üstyapı çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Gürkan, hava şartlarının el verdiği sürece kesintisiz olarak asfaltlama çalışmalarının devam edeceğini belirtti.
Dün itibariyle Abdi İpekçi Caddesi’nde başlayan asfaltlama çalışmalarının Yeni Toki ve Özar Market arasındaki caddede devam edeceğini anlatan Gürkan, ikinci etapta Hilly Hotel’den itibaren geri kalan kısmın yapılacağını söyledi.


Atatürk Bulvarı ve Kıyık Caddesi’nde de asfaltlama çalışması yapılacağına değinen Başkan Gürkan, çalışmaların akşam saatlerinde yapılacağını ifade ederek, “Bir buçuk ay içinde ana arterleri bitireceğiz ardından ara sokakları yapacağız. Bu yaz tüm yollar yapılacak.”dedi.
Asfaltın en önemli maddelerinden biri olan bitümün peşin parayla alındığının altını çizen Gürkan, 200 Mart ayında tonu 1.100 TL olan bitümün bugün ise 8 bin 900 TL’ye yükseldiğini mazotun da 7 TL’den 22 TL’ye yükseldiğini belirterek, “yaşanan ekonomik sıkıntılardan en büyük etkilenen kurumlardan birisi belediyeler. Belediyelerin gelirlerinden biri vergi gelirlerinden gelen pay diğeri de alınan vergi, resim harç bedelleri. Ama vatandaşın ekonomik durumu bozuk olduğu için bizim tahakkuk tahsilat oranında ciddi düşüş var. Pandemi döneminde tahsilat oranı yüzde 52’lere düşmüştü şu an pandemiden daha düşük durumdayız. Bu da yapmamız gerek hizmetlerde zaman zaman sıkıntıya yol açabiliyor.”dedi. HABER:CANAN KAYA


YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BU ORKESTRA ÖĞRENCİLERDEN OLUŞUYOR
BU ORKESTRA ÖĞRENCİLERDEN OLUŞUYOR
EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ
EDİRNE BELEDİYESİ’NDEN GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ