ATATÜRK’ÜN İZİNİ KİMSE SİLEMEYECEK

ATATÜRK’ÜN İZİNİ KİMSE SİLEMEYECEK

ATATÜRK’ÜN İZİNİ KİMSE SİLEMEYECEK

ATATÜRK’ÜN İZİNİ KİMSE SİLEMEYECEK
29 Mart 2021 - 23:11

Atatürkçü Düşünce Derneği Edirne Şube Başkanı Celil Özcan, Tekirdağ’da Atatürk büstüne yapılan saldırıyı kınadı. Özcan, “Atatürk’ün izini silmek isteyenlere izin vermeyeceğiz, emperyalizmin ve maşalarının oyunlarını boşa çıkaracağımızı duyuruyoruz” dedi.
“Biz şuanda burada özgürce yaşıyorsak biz bunu Atatürk’e borçlu olduğumuzu unutmamalıyız” diyen Özcan,  “Atatürk’ün hatırasına, Atatürk’e yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Atatürk bizim ülkemizi kurtardı, Türkiye Cumhuriyetini kurdu. Biz şuanda burada özgürce yaşıyorsak, yer fark etmeksizin biz bunu Atatürk’e borçluyuz. Bu gün ezan okunuyorsa Edirne’de Marmara Ereğlisi’nde biz bunu Atatürk’e borçluyuz. Atatürk olmasaydı,şuan Edirne’de ezan okunmuyordu.Atatürk’e biz dine son 100 yüz en fazla hizmet eden diyoruz. Sadece ezanın okunmasını sağlamadı,kuranın emrini de yerine getirdi. Kuran-ı kerimin emri,oku ama anlayarak yavaş yavaş oku.Atatürk’te kuranın anlaşılması için uğraştı. Neden uğraştı,din istismarı olmasın diye. Atatürk putlara karşıydı,din istismarı ile dünyalık elde edilmesine karşıydı. Atatürk İslam dinin tam anlaşılmasını,öze dönüş projesi ile Türkiye’de tam olarak yaşanmasını istedi. Biz kuranı biliyorsak Atatürk’ün sayesinde biliyoruz. Atatürk kuranı kerimi Türkçeye çevirtmesi ile anlıyoruz.Din görevlilerinde özellikle kuranın anlaşılması için çalışması lazım. Tam tersi din istismarı yapılarak,Atatürk’ün heykeli putmuş gibi gösterilerek insanların kafası karıştırılmaması lazım.Put nedir,Allahın yerine konularak bir dilek dilenen nesnelerdir,Atatürk’ün anıtına kimse gidip bir çaput bağlayıp dilek dilemiyor,ilahi bir özellik atfetmiyor. Allah ile Atatürk’ü karşılaştırıyorlar. Atatürk biz devlet yöneticisi. Ancak bir devlet yöneticisi ile karşılaştırabilirsiniz. Allah’la,Peygamberle Atatürk’ü kıyaslayamazsınız. Çok farklı”dedi.
ATATÜRK BİZE BU VATANI VERDİĞİ İÇİN SAYGI DUYUYORUZ
Bugün Atatürk olmasaydı burada yunanlılar olacaktı diye açıklayan Özcan; “Biz Atatürk’ün anıtına gidip burada olduğumuzun,bu ülkeyi bize armağan ettiği için minnet ediyoruz. Biz Atatürk anıtına gidip çaput bağlayıp dilek dilemiyoruz diyen Atatürkçü Düşünce Derneği Edirne Şubesi Başkanı Celil Özcan; “ Bunu yapan arkadaşımız büyük ihtimale bilmiyor,kafası karıştırılmış ve şöyle yazmış; ‘Atatürk put,putperest,kafir Atatürkçülük putperestliktir,Allah puta tapmayı yasakladı’ gibi kelimeler yazmış. Evet  dinimiz puta tapmayı yasakladı,ama heykel yasaktır diye bir ayet var mı.Atatürk’ün anıtı,büstünün ilahi bir özelliği var mı? öyle bir durum  yok. Varmış gibi göstermeler. Atatürk anıtına ilah gibi gösterip hedef saptırma oluyor,özellikle dünyalık elde edenler,din istismarı yapanlar kuranı kerimin anlaşılmasını istemiyorlar.Dünyalık elde edenlerin peşine kimse gitmeyecek.Kuran anlaşılmalı,Atatürk’te bunun için uğraşarak din istismarının önüne geçti. Bugün Atatürk olmasaydı burada yunanlılar olacaktı şuanda .Atatürk bize bu vatanı verdiği için saygı duyuyoruz onun için anıtta saygı duruşunda bulunuyoruz. Biz bez bağlayıp dilek dilemiyoruz”şeklinde ifade etti.
BU YAPILAN İÇ HUZURU KAÇIRMAK
Bu yapılan saldırının bir hedef şaşırtmaca olduğunu vurgulayan Özcan; “Ülkemizin en çağdaş, aydınlık ve Atatürkçü yerleşimlerinden biri olan Marmara Ereğlisi’nde bir günde üç farklı okulda bulunan Atatürk büstlerine yapılan saldırıyı kınıyoruz. Fakat ne yazık ki, bu saldırılara şaşırmadığımızı da duyurmak istiyoruz. Hatta bu oyunun farklı şekillerde, ülkemizin başka şehirlerinde de artarak süreceğini öngörüyoruz.Bu organize saldırıların din kisvesi altında yapılması ve yazılanlar hedef şaşırtmaya, halkımızı kışkırtmaya ve iç huzursuzluklar çıkartmaya yönelik olduğunu düşünüyoruz. Nice şehitler vererek ülkemizin İstiklalini, bağımsızlığını sağlayan, halkımızın büyük bir çoğunluğunun minnet duyduğu, ardından rahmet duaları okuduğu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e yürekten bağlı olduğunu biliyoruz”dedi.
BU OYUNA GELMEYECEĞİZ
“Biz bu oyuna gelmeyeceğiz” diye vurgulayan Özcan; “Ülkemizi daha önce sağcı-solcu, alevi-sünni diye parçalamaya çalışan; kardeşi kardeşe kırdıran zihniyetin yeni oyunu, Müslüman-Atatürkçü çatışması yaratmaktır. Bu oyuna gelmeyeceğimizi, din, dil, ırk, mezhep ayrımı yapmadan, geçmişte olduğu gibi, bugün de emperyalizmin ve maşalarının oyunlarını boşa çıkaracağımızı duyuruyoruz.Bu olayların bir silsilenin parçası olduğunu da görüyoruz. Atatürk’ün adını silmeye çalışanların, madalyalardan resmini kaldıranların, kadınlarımızın haklarını geliştirecek ve onları koruyacak sözleşmeleri fesihedenlerin, Medeni Kanun’a saldıranların, uluslararası anlaşmalardan vazgeçilebileceğini söyleyenlerin, hilafet çağrısı yapanlara göz yumanların bu karanlık güçleri cesaretlendirdiğini ve harekete geçmelerinde etkili olduğunu düşünüyoruz.Cumhuriyet Savcılarını ve İçişleri Bakanlığını bu suçu işleyenler için derhal harekete geçmeye, yapanları, azmettirenleri bulmaya ve ilgili kanun hükmünce cezalandırmaya çağırıyoruz.Ve diyoruz ki, O’nun kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nden Mustafa Kemal Atatürk’ün adını, izini kimse silemez. Çünkü biz buradayız” şeklinde açıkladı..
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKP DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN SIĞIR İTHAL EDİYOR
AKP DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN SIĞIR İTHAL EDİYOR
BAŞKAN İBA'DAN ÇELTİK ÜRETİCİSİNE MÜJDE
BAŞKAN İBA'DAN ÇELTİK ÜRETİCİSİNE MÜJDE