AVRUPA’YA İNAT ANAVATANA AKIN VAR

AVRUPA’YA İNAT ANAVATANA AKIN VAR

AVRUPA’YA İNAT ANAVATANA AKIN VAR

AVRUPA’YA İNAT ANAVATANA AKIN VAR
20 Temmuz 2020 - 00:00

Türkiye’nin korona virüsle mücadelesine güvenen yurt dışında yaşayan gurbetçiler, yıllık izinlerini memleketlerinde geçirmek için yurda gelmeye devam ediyor.
Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde yaşayan Türk vatandaşlarının, yıllık izin döneminin gelmesiyle sınır kapılarında gurbetçi hareketliliği yaşanıyor. Yıllık izinlerini memleketlerinde geçirmek üzere Kapıkule'den Türkiye'ye giriş yapan gurbetçilerin giriş işlemleri korona virüs tedbirleri kapsamında daha hassas yürütülüyor.
GEÇEN AY 102 BİN YOLCU GİRİŞ YAPTI
Kapıkule Sınır Kapısı'ndan giriş yapan araçlar tek tek dezenfekte ediliyor, gelen tüm yolcuların ateşi ölçülüyor.  Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü verilerine göre, 2020 yılının Haziran ayında Kapıkule Sınır Kapısı'ndan 102 bin 586 yolcunun giriş yaptı.
“HEM TEDBİR ALMIYORLAR HEM DE TÜRKİYE’Yİ YASAK BÖLGE İLAN EDİYORLAR”
Avusturya’dan memleketi Gaziantep’e gitmek için ana vatana geldiğini söyleyen İsmail Yıldırım, Türkiye’nin korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında birçok tedbir aldığına ancak Avrupa ülkelerinin Türkiye kadar tedbir almadığına dikkat çekerek, “Hem tedbir almıyorlar hem de Türkiye’yi yasak bölge ilan ediyorlar. Vatan aşkı kanımızda var onlara rağmen vatanımıza geldik” dedi.
“AMAÇLARI TÜRKİYE EKONOMİSİNE DARBE VURMAK AMA HER ŞEYE RAĞMEN VATAN AŞKI İÇİN GELDİK”
Almanya’dan ana vatana gelen bir diğer gurbetçi Gürdal Yaramış ise, Almanya’nın Türkiye’ye karşı tutumunu ekonomik çöktürme girişimi olarak değerlendirerek, her şeye rağmen vatan aşkı olduğu için Türkiye’ye geldiklerini söyledi.
 “TÜRKİYE’YE GELMEMEMİZ İÇİN ZORLUK ÇIKARIYORLAR”
Viyana’dan gelen bir diğer gurbetçi vatandaş da, Türkiye’ye gelmemeleri için ülkelerinin çeşitli zorluklar çıkardıklarını öne sürdü.
KAPIKULE'DE GURBETÇİLERE "TATLI KARŞILAMA"
Edirne'yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Kontrol Derneği Başkanı Bahri Dinar ile  derneğin yönetim kurulu üyesi şekerlemeci Arif Meriç, Kapıkule'den Türkiye'ye giriş yapan gurbetçilere kolonya tuttu ve badem ezmesi ikram ederek, "hayırlı yolculuklar" diledi.
İpek Hatipoğulları/AA
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SÜPÜRGE USTALARI İŞ BAŞINDA
SÜPÜRGE USTALARI İŞ BAŞINDA
2023’E, 2053’E, 2071’E KARARLILIKLA DEVAM EDECEĞİZ
2023’E, 2053’E, 2071’E KARARLILIKLA DEVAM EDECEĞİZ