AY YILDIZLI FORMA ONA ÇOK YAKIŞTI

AY YILDIZLI FORMA ONA ÇOK YAKIŞTI

AY YILDIZLI FORMA ONA ÇOK YAKIŞTI

AY YILDIZLI FORMA ONA ÇOK YAKIŞTI
22 Ağustos 2019 - 04:08

Almış olduğu başarılı sonuçlarla Uzunköprülüleri gururlandıran Uzunköprülü Ayşe Asma, ay yıldızlı forma ile ülkemizi bir kez daha temsil edecek.
 
Türkiye Taekwondo Milli takımı forması ile ÇİN’in WUXİ’de yapılacak olan turnuvaya iki bayan ve iki erkek sporcudan oluşan milli takımımızda Ayşe Asma’da yer aldığı öğrenildi.
 
AYŞE ASMA; “ÜLKEM ADINA MADALYA İLE DÖNECEĞİM”
Çin’de yapılacak olan Dünya Şampiyonasına katıldığımız iki bayan sporcudan olan Ayşe Asma milli formayı giymekten büyük bir gurur duyduğunu belirterek yaptığı açıklamada;  “ Yapılacak olan takımlar şampiyonasında müsabaka içerisinde dövüşen kişiler sürekli değişecek ve takım sporcuların aldıkları toplam puan üzerinden değerlendirme yapılacaktır. Burada takım içerisinde yer aln iki bayan sporcudan biri olmak benim için gurur verici. Takımdaki her bireyin performansı sonucu etkileyeceğinden herkesin elinden gelenin en iyisini yapacağını biliyorum. Ben de takım içerisinde bana düşen görevi layıkıyla yerine getirmek için mücadele vereceğim. İnşallah ülkemize iyi sonuçlar alarak döneceğiz. Çok uzun yıllar süren bir çalışmanın sonuçları yavaş yavaş almaya başladık yola çıktığımız ilk günlerden biri hocamız Erkan ÇAKIRTEPE bana ve diğer sporcu arkadaşlarıma, kardeşlerime bu sporun meyvelerinin hemen toplanmayacağını sabırlı olmamız gerektiğini söylerdi. Simdi onu daha iyi anlıyorum. Edirne Taekwondosundaki hedefleri ve çıtaları sürekli bir üste taşıyan ve ilimiz Taekwondosunda sürekli ilkleri hedefleyen bir antrenörle çalıştığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Diğer taraftan geçen yılı da sayarsak bu benim takımlar Dünya Şampiyonası’nda ikinci katılışım ve ben biliyorum ki buralar ana hedefe giden yolda sadece birer basamak. Ana hedef tüm sporcu ve antrenörlerde olduğu gibi bizde de OLİMPİYAT inşallah bir gün o hedefi de gerçekleştireceğimize inanıyorum.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EBEVEYNLERE
EBEVEYNLERE "TABLET VE TELEFON" UYARISI
SUİÇMEZ YİNE TEK ADAY
SUİÇMEZ YİNE TEK ADAY