AYAKKABI TAMİRCİLİĞİ BİTİYOR

AYAKKABI TAMİRCİLİĞİ BİTİYOR

AYAKKABI TAMİRCİLİĞİ BİTİYOR

AYAKKABI TAMİRCİLİĞİ BİTİYOR
27 Ekim 2020 - 09:17

45 yıllık ayakkabı tamircisi 61 yaşında ki İbrahim Bertmen,en kötü dönemi yaşadıklarını belirterek,çarşı Pazar Bulgar dolu ama herkese para kazandırmıyor ki,bize Yunan geliyordu,kapılar kapalı onlarda gelemiyor” dedi.
Hafta sonu Edirne’ye akın eden  Bulgarlar bazı esnafın kapısından kuyruk oluştururken,bazı iş sektörlerinin  kapısının bile açmıyor olması esnafı üzüyor.  Ayakkabı tamircisi Bertmen bizde artık dayanacak güç kalmadı bu kışı zor çıkaracağız diye ifade etti.
45 yıllık ayakkabı tamircisi 61 yaşında ki İbrahim Bertmen;“45 yıldır ayakkabıcılık yapıyorum. Geçirdiğim en zor, en berbat dönem bu dönem. İnsanlar pandemiden dolayı gelmiyorlar. Ayakkabı tamiratı yaptırmıyorlar. Okulların kapalı olması da bizi çok etkiliyor. Köylü desen köylü zaten gelmiyor. Bulgarların birçok esnafa faydası var ama bize yok. Bulgarlar bize uğramıyorlar. Bize daha çok Yunan ziyaretçiler uğruyordu ama kapılar kapalı. İnsan artık internet üzerinden uygun fiyata ayakkabı alıyor var olanı tamir ettirmiyor. Eskiden özel günlerde sadece yeni ayakkabı alınırdı,onlarda yıpranınca tekrar alınana kadar bir iki defa tamire götürülürdü şimdi artık öyle bir şey kalmadı. Okullar açık olduğunda işler daha biraz iyi olurdu. Bu yıl tam anlamıyla açılmayınca okul bahçesinde top oynayıp yıpratacak çocukta olmayınca işler durdu. Ömrü hayatımda böyle kötü bir dönem geçirmedim”dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KAPANIŞ SAAT FARKINA ELEŞTİRİ
KAPANIŞ SAAT FARKINA ELEŞTİRİ
BASIN MENSUPLARINDAN ÇAĞRI VAR!
BASIN MENSUPLARINDAN ÇAĞRI VAR!