AYIN EN SOĞUK GÜNÜ YAŞANACAK

AYIN EN SOĞUK GÜNÜ YAŞANACAK

AYIN EN SOĞUK GÜNÜ YAŞANACAK

AYIN EN SOĞUK GÜNÜ YAŞANACAK
18 Nisan 2022 - 08:07
Reklam

Edirne’de dün öğle saatlerinde başlayan gece boyunca etkisini artırarak devam eden sağanak yağış, bu sabah itibariyle yerini soğuk havaya bırakacak. Hava sıcaklığının 5 dereceye kadar düşeceği Edirne’de, rakımı yüksek bölgelerde kar örtüsü oluşabilir.
Cuma ve Cumartesi günü bahar havası olarak geçiren Edirneliler, Pazar gününe sonbahar havasıyla başladı. Cumartesi günü 24 dereceye kadar yükselen hava sıcaklığı, Pazar günü 15 derece birden düşerek 9 dereceye kadar geriledi. Öğle saatlerinde başlayan sağanak yağışla beraber, sıcaklık hissedilir oranda düştü.
Gecenin ilerleyen saatlerinde kuvvetlenerek devam eden sağış, Pazartesi sabahı yerini soğuk havaya bıraktı. Hava sıcaklığının 5 dereceye kadar gerileceği Edirne’de, bugün ayın en soğuk gününün yaşanacağı tahmin ediliyor. Sert esecek kuzeyli rüzgarla birlikte hava sıcaklığının 5 dereceden daha az hissedileceği öngörülüyor.
Edirne’nin ve Kırklareli’nin rakımı yüksek köylerinde, kar yağışının örtü oluşturabileceği tahmin ediliyor. Salı günü hafifleyerek devam edecek olan yağışlar, Çarşamba günü Trakya’yı terk edecek. Perşembe gününden itibaren sıcaklıkların artacağı, hafta sonu baharın yeniden Trakya’yı sarıp sarmalayacağı öngörülüyor.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EDİRNE ÇOCUK TRAFİK PARKI’NDA VERİLEN EĞİTİMLER DEĞERLENDİRİLDİ
EDİRNE ÇOCUK TRAFİK PARKI’NDA VERİLEN EĞİTİMLER...
EK ÖDEMEDE TABAN ÖDEMELER REVİZE EDİLMELİ
EK ÖDEMEDE TABAN ÖDEMELER REVİZE EDİLMELİ