BABACAN EDİRNE’DEN SESLENDİ

BABACAN EDİRNE’DEN SESLENDİ

BABACAN EDİRNE’DEN SESLENDİ

BABACAN EDİRNE’DEN SESLENDİ
28 Ekim 2020 - 10:08

Edirne'de partililerle buluşan DEVA Partisi lideri Ali Babacan, iktidarın tarım politikasını eleştirdi. Çiftçinin krediyle, borçla ve borcunda faiziyle mücadele ettiği sürece tarımda gidişatın kötü alacağını belirten Babacan, “Kur arttıkça masrafları artıyor. Mazot, gübre, ilaç, yem fiyatları artıyor. Türkiye tarımda kendi kendine yetmiyorsa bunun tek nedeni kötü yönetim” dedi.
 
Edirne'de partililerle buluşan DEVA Partisi lideri Babacan, iktidarı sert sözlerle eleştirdi. Bu yönetim anlayışı devam ettiği sürece Türkiye'ye yatırımcı gelmeyeceğini belirten Babacan "Yeni istihdam oluşmayacak, işsizlik artmaya devam edecek" dedi.
 
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, beraberinde eski Bakan Nihat Ergün ve çok sayıda partili ile birlikte Edirne’ye gelerek bir dizi ziyaretlerde bulunan Babacan, Edirne’ye gelişinde DEVA Partisi İl Başkanı Kerem Arda ve partililer tarafından karşılandı.
 
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan,il kongresi için geldiği Edirne’de kıyık caddesinde esnafa ziyaret kahvede oturup çay içip halkın derdini dinledi. İktidarı sert sözlerle eleştiren Babacan, “Bu yönetim anlayışı devam ettiği sürece Türkiye'ye yatırımcı gelmeyeceğini belirten Babacan "Yeni istihdam oluşmayacak, işsizlik artmaya devam edecek" dedi.
 
Daha sonra Tarihi çarşı girişinde Arasta Esnafları Dernek Başkanı Adem Bayrak tarafından karşılanan Babacan’a burada minyatür Kırkpınar pehlivan heykeli hediye edildi. Selimiye Arastasını da ziyaret eden Babacan, çarşıda elektriklerin kesik olması dolayı karanlıkta esnafların sorunların dinledi ve esnaf Babacan’a ‘vakıf kiralarının çok yüksek olduğunu işler olmadığı için ödeyemiyoruz’ diye belirti. Basın mensuplarına açıklama yapan Babacan, ‘açıklanan enflasyonla çarşı pazardaki enflasyon farklı’ olduğunu kaydetti.
Daha sonra Selimiye Camiinde öğle namazını klan Babacan,Tahmis meydanı,çilingirler caddesindeki esnafı da ziyaret eden Babacan yoğun ilgiyle karşılaştı. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’a Edirne’nin geleneksel lezzetlerinden Deva-i Misk helvası ikram edildi. Şekerlemeci Arif Meriç’in Devai Misk’in özellikle siyasetçilere iyi geldiği yönündeki sözleri, Babacan’ı güldürdü. Ve daha sonra Edirne DEVA Partisi İl Başkanlığının açılışını gerçekleştiren Babacan,İl kongresine katıldı.
Edirneli halkın ve esnafın yoğun ilgisinden memnun kalan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan,Edirne’de bugün inanılmaz bir ilgiyle karşılaştık,halkın tek derdi işsizlik olduğunu ve işlerin olmadığını gördük,bizi kurtarın diyen halkımız için,bu şehre sorumluluğumuz bir kat daha arttı daha çok çalışacağız” dedi.
 
SUSTURAMADIĞINIZ HERKESİ TUTUKLAYACAK MISINIZ?
 
Edirne İl Başkanlığı birinci olağan kongresine katılan Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan iktidarı sert sözlerle eleştirerek; “bu kötü yönetim bu ülkenin kaderi değil,bu ülke bunu hak etmiyor. Adaletti,demokrasiyi,özgürlükleri hepsini askıya alırken bu hükümet ekmeği bile askıya alarak insanları kuru ekmeğe muhtaç ettiler. Ama biz bunları bir bir askıdan indirerek halkımızı refaha kavuşturacağız. Dinlemeye tahammülleri yok. Hayali bir Türkiye anlatmaya çalışıyorlar. Hasta, hastalığını inkar ediyor. Susturamadığınız herkesi tutuklayacak mısınız? Zaten habire hapishane inşaatı var ama o inşaatların hızı bunların hızına yetişemez” dedi.
 
BU ANLAYIŞLA TÜRKİYE'YE YATIRIMCI GELMEYECEK
 
Bu yönetim anlayışı devam ettiği sürece Türkiye'ye yatırımcı gelmeyeceğini belirten Babacan; "Ülkemizin sorunlarının çözümü ancak bu milletin, çalışanların ve yatırımcıların geleceğe güvenle bakmasıyla mümkündür. Bu yönetim başta olduğu sürece yatırımcı yatırım yapmaktan çekinecek, yeni istihdam oluşmayacak, işsizlik artmaya devam edecek" diye ifade etti.
 
EKONOMİNİN TEK SUÇLUSU KENDİLERİ
 
Hazine'de para bırakmadılar, dolu teslim ettiğimiz kasa bugün boş diyen Babacan; “Öyle dışlar güçlermiş, iç güçlermiş diyerek suçu başkasına atmayın. Tek suçlu kendileri.Komşumuz Bulgaristan’ın para birimi Leva hızla yükseldi. 1 Leva, 5 Türk Lirasına yaklaştı. Bırakılan Leva bahşişini dün çöpe atan esnafımız, bugün Bulgarlar gelsin de Leva bıraksınlar diye bekliyor.Ülkemizin sorunlarının çözümü ancak bu milletin, çalışanların ve yatırımcıların geleceğe güvenle bakmasıyla mümkündür. Bu yönetim başta olduğu sürece yatırımcı yatırım yapmaktan çekinecek, yeni istihdam oluşmayacak, işsizlik artmaya devam edecek.Merkez Bankası, TÜİK, BDDK gibi kurumları 1 ayda yeniden ayağa kaldıracağız. Keyfi kararlarla ülkenin geleceğini karartan tüm uygulamalara son vereceğiz”dedi.
 
TÜRKİYE TARIMDA KENDİ KENDİNE YETMİYOR; NEDENİ KÖTÜ YÖNETİM
 
Edirne bir tarım şehri olduğuna ifade eden Babacan; “Çiftçimiz krediyle, borçla ve o borcun faiziyle mücadele ediyor. Kur arttıkça masrafları artıyor. Mazot, gübre, ilaç, yem fiyatları artıyor. Türkiye tarımda kendi kendine yetmiyorsa bunun tek nedeni kötü yönetim”şeklinde.
 
DÜNYA İLE HER GÜN KAVGA EDEN BİR ÜLKE OLMAZ
 
Dünyayla her gün kavga eden bir siyaset anlayışı olmaz diyen Babacan; “Dış politikada zamanı gelir,duruşunuzu gösterirsiniz ama dünyayla her gün kavga eden ülke olamazsınız. Turist de yatırımcı da gelmez, kendi yatırımcınızı başka ülkelere kaçırırsınız. Kimse bu ülkeyi yoksulluğa mahkum edemez. Keskin sirke küpüne zarar.Devlet tüm vatandaşlarının haklarını tanımak zorundadır. Bunlar pazarlık veya açılım konuları değildir. Temel hak ve özgürlükler siyasi iktidarların alıp verebileceği bir meta değildir. Dinlemeye tahammülleri yok. Hayali bir Türkiye anlatmaya çalışıyorlar. Hasta, hastalığını inkar ediyor. Susturamadığınız herkesi tutuklayacak mısınız? Zaten habire hapishane inşaatı var ama o inşaatların hızı bunların hızına yetişemez" şeklinde açıkladı.
 
Deva Partisi Edirne İl Kurucusu Kerem Arda,gerçekleşen ilk kongrede tek aday olarak yeniden il başkanı oldu. Deva Partisi İl Başkanı Kerem Arda’nın yönetiminde ise; Ahmet Akyıldız, Ayşe Dülger, Banu Esma Ersoy, Barkın Can Oğuztürk, Burak Benpirinççi, Egemen Aydın, Ahmet Altınoluk, Emrah Tosunoğlu, Enes Bulut, Fatih Yüceer, Fırat Arcan, Dilek Çavdar Çoban, İlhan Gençler, İzel Atay, Semre Yence, Mustafa Tavukçu, Sebahattin Çobanoğlu, Berk Aytaç, Hüseyin Kandemir, Mehmed Mehmed.
İl Disiplin Kurulu: Yunus Savaşkan, Emre Başkan, Sunay Sevinç, Besim Kıvanç, Gökhan Çekver
Büyük Kongre Listesi: Ufuk Kerem Arda, Gürkan Kılıçgil, Egemen Aydın, Emrah Tosunoğlu, Enes Bulut, Recep Cengiz, Soykan Çekver, Ümit Şahin yer aldı
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1 Aralık Paylaşma Günü
1 Aralık Paylaşma Günü
ENGELLİLER UZAKTAN EĞİTİM MAĞDURU
ENGELLİLER UZAKTAN EĞİTİM MAĞDURU