BAKAN AKAR YUNAN SINIRINDA KONUŞTU; TAVİZ...

BAKAN AKAR YUNAN SINIRINDA KONUŞTU; TAVİZ VERMEYİZ, GERİ ADIM ATMAYIZ

BAKAN AKAR YUNAN SINIRINDA KONUŞTU; TAVİZ VERMEYİZ, GERİ ADIM ATMAYIZ

BAKAN AKAR YUNAN SINIRINDA KONUŞTU; TAVİZ VERMEYİZ, GERİ ADIM ATMAYIZ
04 Ağustos 2020 - 00:06

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile denetleme ve incelemelerde bulunmak üzere Edirne’ye geldi.
54’üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanlığında, Vali Ekrem Cenalp, 1’inci Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Bakan Akar ve TSK Komuta Kademesi, Yunanistan ve Bulgaristan sınırlarındaki birliklerde denetleme ve incelemelerde bulundu. Yunanistan ve Bulgaristan sınırlarındaki birliklerde denetleme ve incelemelerde bulunan Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar,  54’üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı’nı ziyaret etti.
BAYRAM NAMAZINI SELİMİYE’DE KILDI
Geceyi Edirne'de geçiren Bakan Akar, TSK komuta kademesi ile bayram namazını Selimiye Camii’nde kıldı. Bayram namazının ardından cami çıkışında yoğun sevgi gösterileriyle karşılaşan Bakan Akar, vatandaşlarla bayramlaştı, küçük bir çocukla sohbet etti.
SINIRIN SIFIR NOKTASINDA İNCELEMELERDE BULUNDU
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, TSK komuta kademesi ile Yunanistan sınırının sıfır noktasındaki 1’inci Hudut Bölük Komutanlığına gitti. Burada hudut tekmili alan Bakan Akar, bölük komutanına Türk bayrağı hediye etti. Bölük komutanı da kendisine emanet edilen şanlı bayrağı öperek teslim aldı. "Hudut kartalları" ile kahvaltıda bir araya gelen Bakan Akar ve TSK komuta kademesi, Mehmetçiğin bayramını da kutladı. Hudut kartalları ile bayramlaşmasının ardından Edirne Valiliğine geçti. Vali Ekrem Canalp ile bir araya gelen Bakan Akar ve TSK komuta kademesinin ziyareti basına kapalı gerçekleşti.
TAVİZ VERMEYİZ, GERİ ADIM ATMAYIZ
Diğer savunma ve güvenlik konularının yanı sıra Ege, Doğu Akdeniz ve Kıbrıs'taki faaliyetlere de değinen Bakan Akar, şunları söyledi: "Çok açık ve net şekilde biz uluslararası hukuktan, iyi komşuluk ilişkilerinden, diyalogdan, barışçıl yol ve yöntemlerin kullanılmasından yanayız. Bu konularda bize düşen ne varsa bugüne kadar yaptık, bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Türkiye olarak, TSK olarak hiçbir şekilde ne Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin, halkımızın ne de KKTC'nin Kıbrıs, Doğu Akdeniz ve Ege'deki hak alaka ve menfaatlerinden taviz vermemiz, geri adım atmamız söz konusu değil. Bu konuda son derece azimliyiz, kararlıyız ve buna muktediriz. Herhangi bir şekilde oldubittilere kimse bel bağlamasın. Türkiye'nin, KKTC'nin olmadığı herhangi bir çözümün de hiçbir şekilde çözüm olmayacağının bilinmesini istiyoruz. Yunanlı komşularımızla bazı temaslarımız var. Daha önce iki kez Atina'da bir kez Ankara'da toplantı yapıldı. Bunun dördüncüsünün de tekrar Ankara'da yapılmasını bekliyoruz. Toplantılarda bir takım sorunların da çözülebilmesi için elimizden gelen gayreti gösterdik, göstermeye devam edeceğiz."
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TED ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
TED ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
ÇİFTÇİ KURAKLIK MAĞDURU
ÇİFTÇİ KURAKLIK MAĞDURU