BAKAN KASAPOĞLU, “ENDİŞENİZ OLMASIN”

BAKAN KASAPOĞLU, “ENDİŞENİZ OLMASIN”

BAKAN KASAPOĞLU, “ENDİŞENİZ OLMASIN”

BAKAN KASAPOĞLU, “ENDİŞENİZ OLMASIN”
24 Temmuz 2020 - 01:41

Edirnespor Başkanı Savaş Üner, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile video konferansla toplantı gerçekleştirdi.
Bakan Kasapoğlu; "Sizlerin derdi bizim derdimizdir. Sizlerin bu anlamdaki sorunları sorumluluğum ölçüsünde çözmek bu anlamda adım atmak bizim görevimizdir. Bundan bir endişeniz olmasın.
Bu anlamda fikirlerinizin çok önemli olduğu düşünüyorum. Özellikle spora yatırım yapan bir ülkeyiz, yani pek çok gelişmiş ülkelerden öte ciddi manada spora yatırımlarımız var.
Spor alana yayılması gelişim noktasında da Amatör camia özellikle Amatör Kulüpler, bizler için çok değerlidir. Sizlerin bu anlamdaki çabaları, bu manada hem yol gösterici hem inanın çok önemli bir kilometre taşı. İnşallah ben bu konudaki endişelerinizi ve düşüncelerinizi federasyona öncelikli olarak ileteceğim, takip edeceğimi özellikle belirteyim ve bunun yanında tabi sizler ile mutlaka görüşmeleri lazım, bunu da kendilerine hızlı bir şekilde sizlere görüşmeleri konusunda ileteceğim. Rabbim yardımcımız olsun” dedi.
Bugün 9 takım yöneticisi Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop ile de saat 17.00’da telekonferans görüşmesi gerçekleştirecekler. Cumartesi günü saat 11.15’te de TFF Tahkim Kurulu ile duruşma yapılacak.
“HAKKIMIZI ARAMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Halkı adına Edirne Belediyesi Edirnespor’un hakkını aramaya devam edeceklerini söyledi.
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, yaptığı yazılı açıklamada şunlara yer verdi;  “ 2019-2020 futbol sezonunun sonunda 2. ve 3. liglerde playoff müsabakalarının oynanmasına karar veren Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF), Bölgesel Amatör Lig’te, ligin bitmesine 4 maç varken grup 1’incilerini doğrudan 3. lige çıkartma kararı alması, Edirnespor’umuza ve şansı olabilen diğer takımların mağduriyetine neden olduğunu hem sosyal medya hesaplarınızdan hem de düzenlemiş olduğumuz basın toplantısında dile getirmiş ve Edirne Halkı olarak TFF’ye dava açacağımızı söylemiştik. Geçen süre zarfında Edirne Belediyesi Edirnespor Kulübü Başkanı Savaş Üner ve mağdur olan diğer takımların başkanları her hafta Riva’ya giderek TFF önünde basın açıklaması yapıp, yetkililere seslerini duyurmak istediler ama ne yazık ki kapılar kulüp başkanlarına kapalıydı ve hiç açılmadı. Bugün geldiğimiz noktada ise; 23 Temmuz Perşembe dün saat 13.00’te Spor Bakanımız Dr. Mehmet Kasapoğlu ile 9 spor kulübü başkanı telekonferans ile görüştü, 24 Temmuz Cuma günü bugün saat 17.00’de TBMM Başkanımız Prof. Dr. Mustafa Şentop ile yine 9 spor kulübü başkanı telekonferans ile görüşerek ve 25 Temmuz Cumartesi günü Tahkim Kurulu ile telekonferans üzerinden duruşma gerçekleştirerek mağduriyetlerini anlatacaklar. Dilerim ki bu görüşmeler bir sonuca vardırır ve mağdur olan takımlarımızın mağduriyetleri giderilerek adaletli bir çözüm karşımıza çıkar. Biz Edirnesporumuzun hakkını aramaya devam edeceğiz”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SÜPÜRGE USTALARI İŞ BAŞINDA
SÜPÜRGE USTALARI İŞ BAŞINDA
2023’E, 2053’E, 2071’E KARARLILIKLA DEVAM EDECEĞİZ
2023’E, 2053’E, 2071’E KARARLILIKLA DEVAM EDECEĞİZ