BARBARLIĞA LANET YAĞDI

BARBARLIĞA LANET YAĞDI

BARBARLIĞA LANET YAĞDI

BARBARLIĞA LANET YAĞDI
23 Nisan 2019 - 09:06

İktidarın seçim süreciyle birlikte dozunu artırdığı, yandaş medyanın da büyük bir iştahla körüklediği nefret dili, barbar bir saldırının daha taşlarını döşedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da katıldığı şehit cenazesinde yumruklandı. Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırı, sığındığı evde de devam etti. Evin çevresinde bulunan bazı kişiler “Yakın bu evi” diye bağırdı. Madımak’ı hatırlatan görüntüler, Türkiye tarihinin kara lekelerinden biri oldu. Yaşanan bu barbar saldırıyı CHP Edirne İl Örgütü kınadı. Edirne’deki kınamaya birçok STK ve yönetici katıldı.
 
Kılıçdaroğlu’nun saldırıya uğramasını Edirne Cumhuriyet Halk Partisi Saraçlar caddesinde basın açıklaması yaparak kınadı. Kınamaya birçok Edirneli vatandaşlar ve sivil toplum kuruluşları destek verdi.  CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı “  Yapılan sıradan bir protesto değildir. Yapılan sıradan bir provokasyon da değildir. Bu son derece organize bir eylemdir. Bu hain saldırı, ülkemizin demokrasisine, birlik ve beraberliğine ve iç huzuruna karşı yapılmıştır” dedi.
Bu saldırı bizim birliğimize yapılmıştır diyen CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ; “Bugün ülkemizin başkentinde, hepimizin şehidi Mehmetçiğimizin cenaze töreninde, şehidimizin cenazesine katılan tek siyasi parti lideri olan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı'na hain bir saldırıda bulunulmuştur. Bu hain saldırı aynı zamanda şehidimiz Yener Kırıkçı'ya ve onun ailesine karşı da yapılmış büyük bir saygısızlıktır. Yapılan sıradan bir protesto değildir. Yapılan sıradan bir provokasyon da değildir. Bu, son derece organize bir eylemdir. Bu hain saldır, ülkemizin demokrasisine, birlik ve beraberliğine ve iç huzuruna karşı yapılmıştır.”
   “SALDIRIYI YAPAN BELLİ, AZMETTİRİCİLER BELLİDİR”
Bazı basın yayın kuruluşlarına sert tepki gösteren  CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı; “ Adına gazete denen bir takım paçavralarda kimler Cumhuriyet Halk Partisini ve Cumhuriyet Halk Partilileri hedef gösterdiyse; Bir takım operasyon kanallarında kimler Sayın Genel Başkanımıza idam tehditlerinde bulunduysa; Cumhuriyet Halk Partililerin şehit cenazelerine alınmaması için kim talimat verdiyse; Meydanlarda bu ülkenin kurucu partisine,Gazi Mustafa Kemal’in “İki büyük eserimden biri” dediği , Cumhuriyet Halk Partisine kimler ağza alınmayacak hakaret ve tehditlerde bulunduysa, bu saldırının alt yapısına hazırlayanlar onlardır.
  “EMPERYALİST GÜÇLERİN HİZMETKÂRLARI”
Toplumumuza kin ve nefret tohumu eken , bundan da siyasi rant bekleyen zehirli dil ve bu dilin sahipleri bugün yapılan bu hain saldırıda pay sahibidirler. Askerimize kurşun sıkarak bu ülkeyi bölüp parçalamaya çalışan hainlere, attığı manşetlerle milleti şehit cenazeleri üzerinden bölüp parçalamaya çalışan edepsizler aynı emperyalist güçlerin hizmetkârıdır. Aralarında açıkça bir amaç birliği vardır. Bunların ipini tutan odaklarda aynıdır. Biz, Cumhuriyet Halk Partisinin her bir üyesi olarak, bu hain saldırıyı gerçekleştiren zavallıların arkasındaki güçlere karşı dimdik ayaktaydık, ayakta durmaya devam edeceğiz.
   “TÜRKİYE’Yİ KAOSA SÜRÜKLEMEYE ÇALIŞANLARA KARŞI UYANIĞIZ”
Türkiye’yi korku ve terör ortamına sürükleyerek, bulanık suda balık avlamaya çalışanlara karşı son derece uyanığız. Buna fırsat vermeyeceğiz. “Gün kızgın demiri soğutma günüyse” herkes de buna göre davranmalıdır. Ancak demiri, bugün bile kızdırmak için çaba gösteren siyasiler olduğunu üzülerek görüyoruz. Bunları sağduyuya davet ediyoruz. Basit siyasi menfaatler için ülkemizin tüm demokratik birikimi,birlik ve bütünlüğü feda edilemez.
   “ANKARA VALİSİ VE İÇİŞLERİ BAKANI DERHAL İSTİFA ETMELİDİR” 
 Bu saldırının ardındaki güç ve azmettiriciler derhal yargı önüne çıkarılmalıdırlar. Cevaplandırılması gereken çok sayıda soru vardır. Bu sorular mutlaka cevaplandırılmalıdır, kamuoyu rahatlatılmalıdır. Bu girişimin failleri bellidir. Bu güvenlik zafiyetine sebebiyet verenler, saldırının büyümesine seyirci kalanlar hakkında derhal gereken işlemler yapılmalıdır. Ankara Valisi ve İçişleri Bakanı, daha önce sarf etmiş olduğu sözler de dikkate alınarak derhal istifa etmelidir.
   MİLLİ SAVUNMA BAKANIN’NIN BAHSETTİĞİ “MESAJ”NEDİR?
Bu arada Milli Savunma Bakanı’na da bir sorumuz vardır. Genel Başkanımız linç etmek isteyen ,”O evi yakın” diye bağıran hainlere dönüp de “Mesajlarınızı verdiniz” demek ne anlama gelmektedir. Bu organize güruh ne mesajını vermiştir, bu nasıl bir cümledir? Bu kendini bilmezlerin vermek istediği mesaj bellidir. Kimlerin değirmenine su taşıdıkları da bellidir. Bu gün ve bu saatten sonra artık sorumluluk makamındakiler kullandıkları dile özen göstermelidirler. Herkes müsterih olsun. Bizler ve aziz milletimiz soğukkanlılıkla, oynanmak istenen bu oyunu bozacak güçteyiz. Bizler Kuvayı Milliye’nin devamı olan Cumhuriyet Halk Partisiyiz” biz diyerekaçıklamsını sonlandırdı.
Yeşim DRAMALI
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SORUŞTURMA TAMAMLANDI
SORUŞTURMA TAMAMLANDI
ÇALILIK ALANDA YANGIN
ÇALILIK ALANDA YANGIN