BAŞKAN ADAYI İRİŞ PROJELERİNİ TANITTI

BAŞKAN ADAYI İRİŞ PROJELERİNİ TANITTI

BAŞKAN ADAYI İRİŞ PROJELERİNİ TANITTI

BAŞKAN ADAYI İRİŞ PROJELERİNİ TANITTI
11 Mart 2019 - 06:19

31 Mart’ta yerel seçimlerine az bir süre kala Saadet Partisi Edirne Belediye Başkan Adayı Mansur İriş, projelerini tanıttı. İriş, Edirnelilere daha iyi bir yaşam standardı sunmak adına her alanda çok çalışacaklarını söyledi.

Saadet Partisi Edirne Belediye Başkan Adayı Mansur İriş, cumartesi günü düzenlenen basın toplantısı proje tanıtımına Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Erhan Demirkıran, belediye ve il genel meclis üyesi adayları ve geçmiş dönem belediye başkan adaylarının katıldığı toplantıda, 15 proje tanıtıldı.

Saadet Partisi Edirne Belediye Başkan Adayı Mansur İriş’in tanıttığı projeler şu şekilde:
TOPLAM KALİTE YÖNETİMİ
Başarı, işini seven ve neyi nasıl yapacağını bilen kadrolar ile mümkündür. Bunun için hizmet içi eğitimlerin yapılması şarttır. İşe buradan başlayacağız. Ölçülebilir, denetlenebilir ve yönetilebilir bir sistem kuracağız. Tüm belediye hizmetlerinin, iş ve süre tanımı yapılacak. Tüm hizmetler tanımlanan bu süreler içinde gerçekleştirilecek. Toplam kalite yönetimini uygulayarak belediye hizmetlerini kaliteli ve verimli hale getireceğiz.

TİCARET KOORDİNASYON MERKEZİ
Sivil toplum kuruluşları, iş insanları ve kamu kurumları ile birlikte Edirne’nin ekonomik kalkınması için projeler üreteceğiz. Bu sayede işsizliği azaltacağız.

İLETİŞİM
Beyaz Masa
Belediye’de işin olan vatandaşların işlerinin seri bir şekilde çözüme kavuşturulması amacıyla Belediye Binasının girişine “Beyaz Masa” kuracağız.

EDİM (EDİRNE İLETİŞİM MERKEZİ)
İletişim Merkezinde internet üzerinden gelecek olan şikayetler veya talepler incelenerek en kısa sürede sonuçlandırılacaktır.

İnteraktif Belediyecilik
Belediye Meclis Toplantı ve gündemleri halka açık olacak. İnternet üzerinden sürekli “anket” çalışması yapılacak. Ayrıca sosyal medya üzerinden mahalle sorunları ve teklifleri alınacak.

ALTYAPI
Yap-boz’a Hayır; şehrimizde altyapı çalışmalarını tam bir koordinasyon içerisinde yaparak “yap-boz” anlayışını ortadan kaldıracağız.
Kanalizasyon ve Yağmur Suyu Projeleri; Uzun ömürlü düşünerek, önümüzdeki 100 yıl boyunca şehrimizi n alt yapısını kaldırabilecek kanalizasyon ve yağmur suyu toplama kanalları inşa edeceğiz.

UCUZ VE TEMİZ SU
Şehir Suyu şebekesini asbestli borulardan acilen kurtaracağız. 10 tondan az su tüketen evlere yüzde 50 indirim yapacağız.

HAFİF RAYLI SİSTEM
Şehir merkezinden başlayarak Tıp fakültesine kadar “Hafif Raylı Sistem” kuracağız. Böylece daha ucuz ve insan haysiyetine uygun bir ulaşım sistemine kavuşacağız.

GEZİNTİ-YÜRÜYÜŞ VE BİSİKLET YOLLARI
Şehrimizin mahallelerini birbirine bağlayan ve çarşı merkezine uzanan gezinti, yürüyüş ve bisiklet yolları yapacağız.

DÖNER KATLI OTOPARKLAR
Çarşı merkezinde ve mahallelerimizde toplam 5 bin araçlık döner katlı modern otoparklar yapacağız.

TURİZM
Şehrimize gelen turistlerin ziyaretlerini kolaylaştıracak her türlü tedbir alınacaktır.

ENGELSİZ YAŞAM
Engelli vatandaşlarımız için Koordinasyon ve Dayanışma Merkezi açacağız. Başta ulaşımda olmak üzere, engellilerimize engel olan tüm hataları giderip engelsiz bir şehir kuracağız.

KADINLAR İÇİN EL EMEĞİ ATÖLYELERİ
Kadınlarımıza yönelik eğitim, kültür, sanat atölyeleri kuracağız. Ürettikleri ürünlerin sergilenebileceği ve pazarlanabileceği imkanları sağlayacağız.
 

MADDE BAĞIMLILIĞI İLE MÜCADELE MERKEZİ
Toplumsal bilinç sağlama, önleyici tedbirler alma ve rehabilitasyon çalışmaları konusunda hizmet vermek için Madde Bağımlılığı ile Mücadele Merkezi kuracağız.

YAŞAM ALANLARI
Büyük bir kısmı atıl durumda bulunan Söğütlük Ormanı ve Tavuk Ormanının tamamını yeniden projelendireceğiz. Her mahallemizde ihtiyaca göre yeşil alanlar oluşturacağız. Bütün mahallelerimizde ihtiyacı karşılayacak şekilde çocuk parkı oluşturacağız. En önemli projelerimizden biri de nehir kenarlarının düzenlenerek halkımızın istifadesine sunulması olacaktır. Vatandaşlarımızın organik sebze meyve yetiştirebilecekleri “Hobi Bahçeleri” kuracağız.

SPORTİF HEDEFLER
Edirne’mize Altın Kemer başarısını kazandıracak pehlivanlar yetiştirmek istiyoruz. Bunun için de Yağlı Güreş Okulunu kuracağız. Edirne’mizi Olimpik trap standartlarına uygun bir Trap poligonuna kavuşturacağız.

ÜCRETSİZ İNTERNET KULLANIM ALANLARI
Halkımızın ve misafirlerin yoğun olarak bulundukları bölgelerimizde ücretsiz internet kullanım alanları oluşturulacak. Şeklinde sunumunu gerçekleştirdi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
OTLUK ALAN YANGINI
OTLUK ALAN YANGINI
KAVGA KANLI BİTTİ
KAVGA KANLI BİTTİ