BAŞKAN GÜRKAN’A DESTEK

BAŞKAN GÜRKAN’A DESTEK

BAŞKAN GÜRKAN’A DESTEK

BAŞKAN GÜRKAN’A DESTEK
10 Ocak 2019 - 05:19

Edirne İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş ile Edirne Genç İş Adamları Derneği Başkanı Hakan İnci, son günlerde tartışma konusu olan afiş meselesi hakkında Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın yerinde bir davranış sergilediğini belirttiler.

 

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın 2019 yılı için yayınlattığı Bulgarca ve Yunanca afiş çalışmasına yönelik tartışmalar gün geçtikçe artıyor. Konu hakkında yöneltilen soruları cevaplayan Başkan Gürkan’ın açıklamaları sonrası da tartışmalar halen devam etmekte. Afiş konusunda Başkan Gürkan’ın art niyetli bir çalışma yapmadığı belirtilse de bazı kişiler konuyu farklı yerlere taşıdığı da ifade ediliyor. Konuyu sektörlerde hizmet veren esnaflardan Dernek başkanlarına kadar pek çok farklı kesime sorduk.

 

GEÇMİŞ; “HADLERİNE DEĞİL”

Edirne İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş’e son günlerde tartışma konusu olan yılbaşı tebriki afişinde Edirne yerine “Adrianapolis” ve “Odrin” isimlerinin kullanılmasını maksat dışı yerlere çeken şahısların olduğu belirterek; “Türkiye’de bir kriz var, bunu herkes biliyor. Bu krizden tek etkilenmeyen şehir Edirne’dir. Bunun nedeni de Yunan ve Bulgar vatandaşlarının döviz artışı sonrası Edirne’deki alışverişlerini burada yapmalarıdır. Edirne gerçekten şu anda bütün istatistiklerde Türkiye 3’üncüsü olarak çıkıyor. Yani böyle bir yapıya kavuşmuşuz. Hem turist isteyeceksin, hem döviz gelsin diyeceğiz. Ama 4 tane adam oturacak, birbirleriyle paslaşarak Edirne’nin turizmini eleştirecek.  Hadlerine değil. Hakları da değil. Edirne’de yaşayan vatandaşlar bunu çok iyi biliyorlar. Gelen turistler de bunu çok iyi biliyorlar. Başkanım doğru yapmıştır. Sonuna kadar da yanındayım. Edirne’nin tanıtımı için biz kendimizi yırtıyoruz burada. Geçmişte ciddi kaynaklar kullanılmasına rağmen gerekli tanıtımı sağlayamamıştık. Ama bu hareketlerle sosyal medyada paylaşım rekorları kırıldı. Bunlar kolay olmuyor. Edirne’nin tarihten gelen 12 tane ismi var. Bu isimleri de herkes biliyor. Tarihi yok mu sayacağız? Güneş balçıkla sıvanmaz. Edirne’nin turizmi ortadadır. Edirne şu anda Türkiye’de en çok turist çeken iller sıralamasında 3’üncü sıradadır. Bu konuda emeği geçen başta Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarını tebrik ediyorum” dedi.

 

İNCİ; “ANORMAL BULUYORUM”

Edirne Genç İş Adamları Derneği Başkanı Hakan İnci, tartışma konusunu anormal bulduğunu, yayınlanan afişlerde Edirne Belediye Başkanının art niyet taşımadığını belirterek; “Yunanistan ve Bulgaristan’dan şehrimizi alış veriş için tercih edenlere teşekkür ediyorum. Edirne Ticaret ve Sanayi Odası ile esnaf odalarımızın iki ülkenin şehirlerinde şehrimizi tanıtmaları gerektiğini düşünüyorum. Hala Sofya’da Edirne tanınmıyor ve üzücü. Bulgaristan’ın birçok yerinde hala Türkiye deyince İstanbul akla geliyor ve Edirne’den geçip gidiyorlar. Edirne Belediyesi Başkanı Recep Gürkan’ın Yunan ve Bulgar turistlerin yeni yılını onların diliyle kutladığı afişlerde art niyet olduğunu düşünmüyorum.  Buraya gelen insanlara jest yapılmak istenmiş. Tartışmaların bu kadar gündemde kalmasını anormal buluyorum. Şu anda 2019 dünyasında yaşıyoruz. Bu tür polemikleri de gereksiz buluyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ŞİMDİ ONLAR DÜŞÜNSÜN…
ŞİMDİ ONLAR DÜŞÜNSÜN…
KUR'AN BAŞARIYI KATLAR
KUR'AN BAŞARIYI KATLAR